Kykene unohtamaan ja olet toisen kanssa
Vihaan sitä ettet
Anonyymi-ap
26181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
no ihan samat voisin sanoa sulle
Miksi sitten jatkat?
En ole toisen kanssa
Ja pystyn unohtamaan.
Siihen vain menee aikaa vielä .
Ihmiset ei unohda
Asioita jotka kosketti
Tunteita yleensä aivan
hetkessä
Et voi sanoa että menee aikaa ja jatkat tekojasi.
Sä et voi määräätittä kun oman aikataulisi tunteiden käsittelyyn...
Muut määrittelee omansa
Se on kestettävä jotenkin.
Pitää vain vältellä paikkoja missä häneen
Voi törmätä ihan tietoisesti .
Miksi vihaat? Ja mitä vihaat? Siis siitäkö että olen toisen koska et voi itsekään unohtaa? Miksi vihaisit sitä mitä minä mietin jos en tule sitä enää ikinä kertomaan ja välttelen sua, vain tänne kirjoitan ajatuksia, kohta en tänäkään? En puhu meistä enää kellekään, niin koska en näekään ketään, yksin vain olen jotten alkaisi puhua susta. Voitko selittää tuon vihasi. En tiennyt silloin että olisin voinut valita, kun et koskaan aukaissut suuntasi. En voi uskoa sitä mitä olen lukenut sun silmistä jos kiellät kaiken..
Olet nähnyt kaiken.. siksi se loukkaa
En kiellä mitä luit silmistä
Sillä silmät näyttää aidot tunteet jos niitä on .
Jopa kovimmat ihmiset muuttaa ilmettä .
Tilanne on muuten mahdoton
Jatkoa miettien
Entä jos olen jo unohtanut mutta kuvittelet asian noin?
Yksi lensi yli käenpesän.
Tää on tätä, että yritetään sotkea mahdollisimman paljon ja milloin minäkin päivänä joko negatiivista ja toisena sitten taas positiivista ja kolmantena rakkautta, neljäntenä vihaa jne. Kun lukee myös muista keskusteluista, huomaa, mikä sävel on tänä pänä. Sivulainen
Tai peräti kolme, vähintään
Kuka käskee pitämään trolliäijän provoja tunnepulssinna tmv suhteessa nk luonnollisiin henkiköihin tai henkilöön. Kyseessä saattaa olla mielensairaus tmv
Vihjati vihjati. Sinäkin kirjoitat täällä.
Haluaisin kertoa sulle.
Voitko lopettaa tämän saman toistamisen? Saman jankuttaminen anonyymipalstalla on ihan turhaa.
En voi jos lopeta stalkkaamistani
Mene poliisin puheille, jos joku oikeasti vainoaa sinua. Muuten, lopeta pelleily.
Kysyin sinulta suoraan, että haluatko, että odotan sinua. Vastasit, että et halua. Missä kohdassa ymmärsin väärin?
En voi silti sanoa olevani toisen kanssa mutta voin sanoa tutustuvani toiseen ihmisenä.
Älä puhu paskaa
En puhu. Todettiin vain, ettei susta voi oikein tietää ja siksi ei kannata odottaa. Ole minulle suora kasvotusten siitä mitä haluat!
Olen luullut, että kirjoitat näitä jollekin toiselle.
En unohda en edes halua. Olenko toisen kanssa mietit ja vihasi vain kasvaa, tuo asia on minun ei sinun, yrität sumuttaa.
Rakkauteesi oli, on ollut monta mahdollisuus, se vaatii itsensä kieltämistä itsekkyydessä, ei pettämistä ja valehtelua.
En sinua pelkää, et kykene enää manipuloimaan minua enää.
Ymmärrän sinua ja säälin sillä, se mitä teet toisille aiheuttaa vihasi ja seurauksena jäät yksin ja taas uuteen suhteeseen, kierteen jatkumiseen.
Et kykene kohtaamaan itseäsi, et edes terapiassa, kun et lopeta valehtelua itsellesi ja muille.
Puhut kai itsestäsi
Onko sulla kaikki ihan okei kun tuohdut joka kerta yhtä eeppisesti guben nk huuhaareflektiosta kuin palsta puhuttelisi juuri sinua henkilökohtaisesti?
Nämä on kyllä kummallisia. Senkus menet eteenpäin. Mitä sinä toisen tunteita murehdit ja syytele. Hänellä omansa sulla omansa.
Ei minulla ole muita. Ei ole ollut kolmeen vuoteen koska rakastan ja kaipaan sinua vain rakas P- P K mies.
❤️
Marika