Olen hieman yli nelikymppinen nainen, ja tehnyt satunnaisesti escort-keikkoja kymmenisen vuotta. Sitä ennen olin ihan ns. kunniallisesti avioliitossa, joka päättyi kuitenkin avioeroon. Minulla on avioliitostani täysi-ikäinen poika, joka on minulle tärkeä.
Ex-mieheni ja poikani eivät onneksi tiedä escort-toiminnastani ja olen pitänyt sen salassa. Se on onnistunut, kun teen keikkoja vain harvakseltaan, enintään kerran viikossa. Nykyisin asun myös yksin kun poikani on muuttanut omilleen, joten tilanne on sikäli helppo.
Olen koulutukseltani parturi-kampaaja, ja tehnyt kampaajan töitä yli 20 vuotta. Escortin sivutöihin ajauduin, kun olin velkaantunut pahasti joskus.
Asiakkaani ovat suurelta osin minua vanhempia miehiä, 50 - 70 -vuotiaita. Heille kelpaan edelleen hyvin, ja maksavat aivan mukavasti. Olen vaalea, rehevä ja naisellinen, 175/80, isorintainen ja lanteikas. Pyrin pitämään yllä aikuisen naisen eleganssia, jolla korvaan nuoruuden viehätysvoiman.
Sitä en tosin usko, että tulisin tekemään escortin keikkoja enää viisikymppisenä.
Mikä teidän mielestänne on escortille oikea aika eläköityä?
Ex-mieheni ja poikani eivät onneksi tiedä escort-toiminnastani ja olen pitänyt sen salassa. Se on onnistunut, kun teen keikkoja vain harvakseltaan, enintään kerran viikossa. Nykyisin asun myös yksin kun poikani on muuttanut omilleen, joten tilanne on sikäli helppo.
Olen koulutukseltani parturi-kampaaja, ja tehnyt kampaajan töitä yli 20 vuotta. Escortin sivutöihin ajauduin, kun olin velkaantunut pahasti joskus.
Asiakkaani ovat suurelta osin minua vanhempia miehiä, 50 - 70 -vuotiaita. Heille kelpaan edelleen hyvin, ja maksavat aivan mukavasti. Olen vaalea, rehevä ja naisellinen, 175/80, isorintainen ja lanteikas. Pyrin pitämään yllä aikuisen naisen eleganssia, jolla korvaan nuoruuden viehätysvoiman.
Sitä en tosin usko, että tulisin tekemään escortin keikkoja enää viisikymppisenä.
Mikä teidän mielestänne on escortille oikea aika eläköityä?
Vastaukset 21
Vanhimmat
40v
Ite käyn 65 maksullisen naisen luona kerran viikossa.
Mitä maksaa kerta?
50€
Onko sotanorsu
Ei vaan spede niuvanniemen suljetulta buaahaa
Kaipa sitä hommaa voi vielä parikymmentä vuotta tehdä, jos kysyntää on.
Ei kai tuohon mitään sääntöä ole, koska palveluiden tarjoajan pitäisi eläköityä? Varmaankin sitten kun homma ei tunnu enää mukavalta ja/tai asiakaskunta hiipuu. Jos on saanut mukavasti vakioasiakkaita ja he ovat tyytyväisiä palveluun niin uskon, että aika pitkäänkin voi hommia tehdä. Itse, yli viisikymppisenä, käytän palveleluita säännöllisen epäsäännöllisesti ja suosin ns. vanhemia palvelun tarjoajia. Joten anna palaa vaan... voisin vaikka itse tulla pistäytymään niin voisin antaa tarkemman arvion kysymykseesi, :)
Olen kolmekymppinen nainen. Päähän piston seurauksena suostuin ottamaan korvauksen lemmiskelystä, kokemus oli kiihottava ja myös nautin tilanteesta. Nyt elämän tilanteeni mahdollistaisi jopa saamaan lisätienistiä tällä toiminnalla. Mitä teen ?
Useampia erilaisia escort naisia tavanneena, suosittelen sinulle jatkamaan harrastuksena, jos tuntui hyvälle ja saat siitä rahan lisäksi hyvän olon. Aloita vaikka 1krt/viikko tai kk tahdilla ja valikoi kumppanisi huolella, sekä tunnustele omia tuntemuksiasi. Mitäpä se sen kummempaa on, kuin baaripoka tai fwb suhde, jos niitä harrastaa. Kannatta myös verkostoitua, niin välttää suurimmat kuopat ja ongelmat. Itse ainakin tapaan mieluiten sellaisia escortteja, joiden kanssa kemiat toimii, haluan naisen nauttivan ja saamme yleensä molemmat ihan todellisen tyydytyksen tapaamisilla. Näitä on ollut monta, mutta eivät ole paikallisia. Haluaisin löytää vakkariksi juuri ikäisesi sivutoimisen luonnollisen "naapurintyttömäisen" harrastelijan, jota tavata 1-3 krt/kk. M48, 06 alue.
Pahimmiksi ongelmakohdiksi escortin työssä olen kokenut salailun ja sosiaaliset paineet. Kun aloitin tapailemaan miehiä maksusta, olin 33 vuotias ja peruskouluikäisen lapsen yh-äiti. Lapseni oli silloin 12 v. Jos sana olisi kiirinyt liiketoiminnastani, lastensuojeluviranomaiset olisivat varmaan puuttuneet asiaan. Onneksi niin ei käynyt.
Nykyisin poikani on jo täysi-ikäinen, käynyt armeijat ym. ja muuttanut omilleen.
Mikäli toiminta pysyy kohtuuden rajoissa, niin ei lastensuojelu voi siitä mitenkään olla tietoinen, eivätkä voi kenenkään yh-äidin seksisuhteisiin muutenkaan puuttua, mikäli lapsen asiat ovat muuten kunnossa. Itse ainakin ottaisin yh-äippänä muiden töiden ohella pari itseäni tyydyttävää vakkaria, mitkä toisivat talouteen helposti muutaman satasen tai tonnin kuukaudessa. Ihan win-win tilanne.
Ei ole yläikärajaa. Raja on silloin, kun se ei enää kiinnosta. Mulla heräsi kyllä kiinnostus! Missäpäin Suomea olet?
Oletko Ford Escort?
Ottakaa escort neidot rohkeasti yhteyttä
KiK kiertokanki
Jos pidät huolta itsestäsi ja urheilet ja syöt terveellisesti, niin voit varmasti heittää escort kaikkaa ihan viiskymmpiseksi asti, ikä on vain numero.
https://barebackbastards.com/93910/finnish-daddy-bareback-escort-girl/
https://devki.net/en/53263-beautiful-whore-sonja-from-finland.html
Oletko itse tässä videolla?
Missä päin suomea liikut.
Paljonko pyydät tunnin sessiosta?
Saanko myös panna paljaalta ja maksaako se ilo ekstraa.
Olet tosi kaunis.
Olet ihana, kun juttelet tuossa videolla.
Kaunis huora, paljonkohan mahtaa veloittaa?
Ihan yleisesti pari juttua. Hommahan on ihan ok kunhan ala ja yläpää pysyy kunnossa. Eikä sitä ns. eläkeikää oikeasti ole. Mutta itsestä ei saa tehdä mitään itsestään selvää hyödykettä. Kun tekee asian liian itsestään selväksi niin tulee ongelmia. Peli loppuu nopesti kun pää pettää ja keho pettää.
Mä muuten luulen, että jos tuosta tulee tapa, niin siitä ei pääse eroon ihan helposti. Miten muuten asiakashankinta toimii. Toivottavasti psyyke ja fysiikka kestää tuon. Tiedän ettei se kaikilla kestä.
Koskaan en valitse mitään alan palveluntarjoajaa joka on yli 30v vanha, ensisijaisesti suosin alle 20v hoikkia ihanattaria.