Keskusta ei tule hallitukseen punaisten ja vihreitten kanssa

Anonyymi-ap

Tuln keskustan kokouksessa tämän tuomaan esille. Sallaista olisi kuin kesustan pastalla. Keskusta suunan kirjoitukset poistuneet, paikon järkijään Pesiytynyt ylläpitoon näitä puna-Arskoja.

14

<50

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Onko tämä Kokoomus vai PS propagandaa?

      • Anonyymi00002

        Heilläkin oikeus puhua keskustan kokouksissa, kun Arska ei niissä käy.


      • Anonyymi00006

        Olitpa kohtelia, kun ajettelit että korkeastikoulutettukin olisi voinut kirjoittaa, tuollaista huuhaat.


    • Anonyymi00003

      Älä ainakaan tuo tätä kirjallisesti esille, nauravat muuten sinut ulos.
      "Tuln, Sallaista, kesustan pastalla, suunan, järkijään"

      • Anonyymi00009

        Tuollaisten punaisten herjaajien kanssa keskusta ei tule hallitukseen. Turha toivo !


    • Anonyymi00004

      Voi lapskulta pikku persujonne tarkkikselta sun juttujas 🙈🤣

    • Anonyymi00007

      Tulen keskustan kokouksessa tämän tuomaan esille. Sallaista olisi kuin keskustan pastalla.-keskusta suunan kirjoitukset poistuneet, paikoin järkijään, Pesiytynyt ylläpitoon näitä puna-Arskoja.

    • Anonyymi00010

      Sallaista sa an kesustan pltakla.

    • Anonyymi00011

      Mutta persutrolli, missa viipyy"välikysymys eduskunnassa" ja se "pitkälista"?

      Nauroivatko ulos?

    • Anonyymi00012

      Punaiset saisi lähteä propakoimasta keskustan palstalta. Turhaa tänne väännätet Ylen ja HS galluppeja, kun ne yhden suunnan takia noin.

    • Anonyymi00013
      UUSI

      Keskusta

    • Anonyymi00014
      UUSI

      Keskustaa ei tarvita enää mihinkään.

    • UUSI

      Miltä se kesustapasta maistui. Otitko punkkua vai valkoista vai keskustan miehenä rusehtavanvihreän piimän ja kiljun sekoitusta kyytipojaksi aatteen värien mukaan. Teitkö pastan ihan itse vai ostitko lähikaupasta tiskin alta? Älä sano vaan, että varastit niin kuin Kepu aina tekee meidän kaupunkilaisten rahoille. Silloin puna-Arska tulee ja antaa sulle vielä piiskaa ja sun pitää hoilata samalla sitä Käärijän ja Erika Vikmanin biisiä "tulee ruoskaa, tulee ruoskaa ja kipu kiihottaa". Niin että miettisit vielä kannattaako mennä yhtään mihinkään kehumaan kekustapastaa. Jos maistuukin ihan p-lle, niin pannaan sinun syyksi ja saat vetää koko ämpärillisen sitä kerran syötyä pastaa muiden katsellessa.

    • Anonyymi00015
      UUSI

      Taistolaiskommunistit moittii yhdysvaltoja täälläkin, mutteivat Neuvostoliitto.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      317
      1496
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1219
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      465
      999
    4. 62
      946
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      932
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      691
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      74
      683
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      102
      675
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      465
      632
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      612
    Aihe