Ex-persu Turtiainen pysyy Venäjällä....

Anonyymi-ap

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Turtiainen oli kunnioitettu persu aikoinaan. Häntä ei erotettu hänen Venäjämielisyytensä vuoksi. Se oli persuille ihan ok.

      • Anonyymi00003

        Mahtaako olla ainoa venäjämielinen 'isänmaallinen".


    • Anonyymi00002

      Erään persun venäjälle loikkaus oletettavasti suunniteltu juttu, saatiin näyttämään että meni velkoja pakoon, mutta oikeat syyt taitaa olla ihan toiset.
      Mahdollisesti Moskovassa on tehty suunnitelmat valmiiksi operaatio finlandiaan.
      Nyt persujen seuraava tehtävä on saada eurooppalaiset valtiot samalle linjalle persujen kanssa että euroopan valtiot huolehtivat kukin rajoistaan. Kuinkas ollakaan, tuli kuin tilauksesta Espanjan-Marokon tapaus ja hirveä hulabaloo päälle.
      Ärsytellään euroopalaiset kumppanit ja saadaan Suomi jätettyä oman onnensa nojaan, puolustamaan yksin omia rajojaan. Suomellahan on aitaamatonta rajaa yli tuhat kilometriä.
      Ja suomalaiset nukkuvat "ruususen unta"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      581
      1392
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      753
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      529
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      484
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      467
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      150
      435
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      422
    Aihe