Mikä minussa on niin pelottavaa?
Vaikutanko minä liian itsenäiseltä naiselta?
Kuvitteltko sinä, että minä en tarvitse miestä mihinkään?
Vaikka eikai kumppania ns. tarpeeseen oteta?
Kyllä minä yksin pärjään ja paljon asioita teen, mitä en osaisi, tai pystyisi. Mutta on vain pakko.
Katson YouTubesta video ohjeita, jos en itse osaa.
Minusta vain tuntuu, että sinä pelkäät minua, etkä sen vuoksi edes yritä mitään...
Vaikutanko minä liian itsenäiseltä naiselta?
Kuvitteltko sinä, että minä en tarvitse miestä mihinkään?
Vaikka eikai kumppania ns. tarpeeseen oteta?
Kyllä minä yksin pärjään ja paljon asioita teen, mitä en osaisi, tai pystyisi. Mutta on vain pakko.
Katson YouTubesta video ohjeita, jos en itse osaa.
Minusta vain tuntuu, että sinä pelkäät minua, etkä sen vuoksi edes yritä mitään...
Vastaukset 26
Vanhimmat
Katso youtubesta miten mies napataan itselle ja ota minut omaksi. Minä olen jo ihan valmista kauraa.
Ei taida sellaisia ohjeita olla, mitkä oikeasti toimii...
Ei sellaisia ole, koska se ei ole naisen tehtävä
Varmasti toimiva video olisi tällainen: ”Tuutko kanssani?” >> ”Tuun!”
En minä voi kysyä häntä mihinkään, kun en voi häntä minnekään viedä.
Jos ajatellaan asiaa järjellä. Mies tekee aloitteen jos tahtoo haluamansa naisen. Nainen tekee aloitteen jos tahtoo haluamansa miehen. Jos mies tekee aloitteen, naisen kannalta asia voidaan nähdä; nainen saa miehen, joka hänelle tarjotaan, vähän niinku kuka vaan.
Miehet huolii kenet vaan saa. Ja jättää samantien kun parempi tupsahtaa eteen. Tästä syystä itte en alkaisi tekemään aloitetta kun ei se merkkas mitään vaikka mies sut sitten ottaa. Kun uus on samantien etsinnässä.
Jos mies haluaa naisen hän tekee sen aloitteen.
Onks semmonen jo olemassa? Ei, en ole kattonu, enkä edes ettiny. -sivu
Ei vaan, tuo olisi videon sisältä. Asiat voivat olla hyvin yksinkertaisia jos ne tekee sellaisiksi.
Ei kannata yleistää. Miehiä ja naisia on niin erilaisia.
Uskon ettei kyse ole pelosta vaan epätietoisuudesta ja epävarmuudesta, selkeää vihreää, henkilökohtaista valoa ei ole ehkä näytetty, oikeassa elämässä.
En minä tiedä mitä minun pitäisi tehdä. Kun ei hän itse anna yhtään mitään takaisin.
Mikä on se kuuluisa "vihreä valo"? Mitä nyt kysynyt, niin miesten vastaus onkin, että se on aloite naiselta eli yhteyden otto viestillä tmv.
Anna mun kaikki kestää.
sivu
Ei kait asiat ole edenneet niin, että teillä on ollut etäyhteys ennen irl-kohtaamisia, mutta se yhteys ei ole ollut tarpeeksi henkilökohtainen.
Olemme nähneet usein irl. Eli ei mitään etäyhteyttä. En nyt ihan ymmärtänyt tätä, anteeksi.
Höpöjä nyt. Minä olen ainakin siitä lähtien asetellut elämääni oikeaan niiden mahdollisuuksien mukaan, mitä pystyn toteuttamaan. Sitten sitä yöllä jossain unen rajamailla mietii niitä hääauton tölkkejä ja kaikkea, että pitääkö niiden olla niitä vai noita tölkkejä en minä tiedä ttu..
En tiedä miksi, mutta tästä tuli jotenkin hyvä mieli.
Ei ainakaan minun tapauksessa ole tuosta kyse! jo ennen projektin aloitusta minulta olisi pitänyt kysyä en tietyt kysymykset, silloin paljon nuorempi ei olisi koskaan stalkannut minua!
Ei kukaan pelkää naisia
Ihan samaa meinasin tulla sanomaan, ja olen itse nainen! 😂
Yksikään mies ei pelkää naista.
Joo o! Se hajukin 🤷🏼♂️
Vähän ehkä pelkään...
Rspkt🚬😎
Kenen pitäs yrittää mitä tai pelätä miksi empä ole koskaan jättäny mitään yritykseksi jos olen johonkin ryhtyny vieny asian loppuun tavalla tai toisella
En pelkää.
Olen vain liian arka ylipäätään. En uskalla päästää ketään lähelle, enkä avata sydäntäni.