Persu kiihtyi

1477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Oikeassahan Miko oli siinä kun sanoi kantasuomalaisten lasten oppivan aivan turhaan useampia eri vieraita kieliä monikansallisissa kouluissa, ja sehän sellainen kielien osaaminen ei perussuomalaisille käy.

Äänestä
  • Mikko on kokemusasiantuntija koulutusasioissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Mikko on kokemusasiantuntija koulutusasioissa.

    😂🤣👌

    Äänestä

Ei ollut ensimmäinen kerta kun Ukkolan haastattelut otsikoidaan valheellisesti huomion ja sitä kautta lukijoiden saamiseksi. Miko kun ei hermostunut missään välissä sen ollessa vassari joka nimitteli koulushoppaavia vanhempia rasisteiksi puhuen lopulta itsensä pussiin kertoen kuinka rasisti ei ole paha ihminen yms. naurettavaa.

Äänestä
  • Ei kaikki rasistit ole välttämättä pahoja ihmisiä, mutta tyhmiä he kaikki kyllä ovat.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei kaikki rasistit ole välttämättä pahoja ihmisiä, mutta tyhmiä he kaikki kyllä ovat.

    Totta turiset sinimustia fanittava ap.

    Äänestä

Vihaan persuja

Äänestä

Missä Mikon lupaamat 100 000 uutta työpaikkaa?

Äänestä
  • Ei taida Miko-poika edes itse tietää 🤣🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei taida Miko-poika edes itse tietää 🤣🤣🤣🤣

    Mikon koulutus loppui 1000 kohdalla.

    1Äänestä

normaalisti puhui ja vasemmiston akka otti rasismi kortin esiin 🤣olisin tuolle vasssarille sanonut te vasemmistossa olette somalien ruokaa 🤣🤣🤣

Äänestä
  • Kaikki persujen puheet kuuluvat ryhmään "uusi normaali".

    Äänestä

Maalarin planttu on asioista täysin pihalla. Lieneekö tinnerin vaikutusta.

Äänestä

Hörökorva on pelkkä puppugeneraattori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hörökorva kävi kierroksilla:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/08cc72e7-915c-4938-88c4-16a19170f8a5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu