Tuksun kihlattu petti Tuksua tämän ystävän kanssa, kun Tuksu nukkui viereisessä huoneessa. Kuka kehtaa pettää näin?
Tuksun kihlattu petti Tuksua tämän ystävän kanssa,
Anonyymi-ap
63428
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Milla Säilynoja on nimi. Tuskin edes maksaisit sen seurasta :DD
Milla on honey ja söpö!
Tiukka fjöösa!
Toihan on ihan sairasta! On kyllä oikeesti puutteessa Tukiaisen ex kihlattu ku stripparin huolii
En ymmärrä miten voi pettää kun tällainen aarre odottaa kotona. Nussijoiden elämä kuullostaa jännältä. Hyi helvetti. Miten kukaan edes lankeaa noin rumaan mieheen
Hyi helvetti. Miten kukaan edes lankeaa noin rumaan naiseen jonka työ on strippari
Piukka toosa?
Sanavalmis ja ehtiväinen joensuulainen on tutustunut useampaankin naiseen. Joonas vietti muun muassa taannoin yön erään kolmekymppisen espoolaisnaisen luona.
– Pussailu ja halaili, mutta en huolinut Joonasta sänkyyn, vaan hän sai nukkua yönsä sohvalla.
Seuraavana päivänä Joonas puhui siitä, kuinka hän voisi tehdä mokkapaloja.
Joonas on myös käynyt juomassa samppanjaa erään vanhemman rouvan luona helsinkiläisessä eliittikaupunginosassa.
Tällä hetkellä Joonas viettää yönsä pääasiassa kantakaupungissa Millan luona. Aivan helvetin villiä seksiä
– Muuten viettää yön milloin missäkin.
Asiaa, Joonas on kohta yhtä kova Uros ku Lotikka
Siitä nähdään, että akoille kelpaa millainen mies hyvänsä. Kohan on äijällä ainoastaan kantokassit haarojen välissä.
Jos on oikeesti ystävä toiselle, ei koskaan petä luottamusta ja mene harrastaa seksiä ystävän puolison kanssa. Naisen moraali on todellakin alas vajonnut, jos on toiminut ystävän selän takana törkeällä ja alhaisella tavalla.
Näin heteronaisena mietin Miltähän sinusta mahtaisi itsestäsi tuntua jos vuokraisit omilla rahoillasi miehellesi kämpän Helsingin keskustasta ja saisit lukea vasta lehdestä että rakastettusi onkin asunut siellä toisen naisen kanssa sinun selkäsi takana, sinun rahoillasi, sinun kämpässäsi ja ovat menossa kihloihin ja naimisiin? Koko sotku olisi vältetty jos Tuksu olisi vain pysynyt ITSE uskollisena Veijolle.
Tuksulla oli aikoinaan hyvä mies "Mika" jota hän petti mennen tullen. Veijoa hän on pettänyt mm. sen albaanin kanssa ja vaikka kenen. Tuksu itse petti törkeästi luotettavan ja uskollisen miehen, häipäisi tämän julkisesti. Miehen joka käytti koko omaisuutensa tämän loispummittaren ylläpitoon. Osat vaihtui Tuksu löysi itsensä tilanteesta missä rakastettu pummii nyt häneltä rahaa, loisii hänen (lue veijon) rahoillaan, pettää aina kun on tilaisuus ja häpäisee häntä julkisesti. Tuksu päätyikin suhteeseen missä hän sai kokeilla miltä tuntuu olla "Veijo". Joonas vain teki Tuksulle saman mitä Tuksu on tehnyt Veijolle 10 vuotta.
Karma tulee jokaiselle, joka tekee vääryyttä toiselle. Nyt se iski täysillä Tuksuun.
Niin totta! Lukekaapa tuo teksti ihan ajatuksella, kaikki Johanna Tukiaisen pu(o)lustelijat. Heitähän yhä tuntuu riittävän, niin uskomatonta kuin se onkin. Osa varmaan hyväntahtoisia ja pikkuisen liian sinisilmäisiä uskiksia, osa ihan pakanapohjalta muuten vaan hölmöjä. Joillakuilla ehkä jokin ylikorostunut auttamisen halu? Se tosin varmaan paranee, kun ottaa Tuksun hemmoteltavaksi vaikka nyt ensi alkuun kuukaudeksikin.
Ei kyllä voisi huvittavampaa asetelmaa olla kuin juuri tuo, että paatunut hyväksikäyttäjä sai kerrankin maistaa omaa lääkettään edes hitusen. Eiväthän hänen panostuksensa Joensuun vilkkusilmään tietysti ole edes tuhannesosaa Vellin sijoituksista parisuhteeseen. Eivät rahallisesti, henkisesti tai sosiaalisestikaan. Loviisan mahdollistajahan kuulemma on vieraantunut suvustaankin epäonnisen ja mihinkään todelliseen rakkauteen johtamattoman morsiokokeilun takia.
Välillä Velli säälittää, välillä sitten taas ei yhtään, kun ajattelee koirarallin ja lapsen "lomareissun" mahdollistamista. Sitä yhtä sanaahan reissun luonteesta ei tänne voi kirjoittaa, tai sen-suuri heilahtaa hetkessä. Vähän niin kuin ipana englanniksi ja nappaaminen - senhän he itse tekivät ja ties mihin kaikkeen se olisi voinut pahimmillaan johtaa, kun lapsi oli löydettäessä sairas, likainen, nälissään, peloissaan ja niin hoitamaton, että siihen kiinnittivät ulkopuolisetkin huomiota. Älkääpä pulustelijat unohtako tuota!
Äh, lainaus ei tarttunut mukaan. Ei siis mitään tuossa lyhyessä karma-maininnassakaan, mutta oma vastaukseni oli tarkoitettu kommentoimaan sen yläpuolella olevaa pitkää pohdintaa.
Tuota mä ihmettelen että keitä nämä Tuksun puolustajat täällä oikein on? Tuksuhan vain kohtasi Joonaksessa kerrankin vertaisensa. Kumpikin on paatuneita hyväksikäyttäjä pummeja, petollisia ja uskottomia. Ainoa ero on että Joonas on ehkä älykkäämpi ja ovelampi.
Että Tuksu kehtaakin raamatulla puolustella hyväksikäyttöään. Eli "miehen pitää pitää huoli vaimostaan" kääntyy Tuksun mielessä että naisen kuuluu olla joku kouluttamaton monitaidoton laiska loispummi joka kuppaa miehen koko omaisuuden, ei yhteisen kodin hyväksi, vaan yksin omiin "hemmotteluihinsa", elämyksiin ja turhamaisuuksiinsa ja sitten pettää miestään aina kun ihastuu johonkin toiseen.
Hyviä analyysejä, just näin.
Ihan outoa että kohta 50v muija ei osaa siivota! En tarkoita siis että pitäisi joku siivoushullu olla mutta laiskempikin siivooja saa siivousinnon siinä vaiheessa kun on tiedossa jotkut juhlat missä otetaan valokuvia. Tuksu pyytää aina jonkun kaverin siivoon ja jos kukaan ei tule niin koiranpaskat ja vaatemytyt saa olla paikallaan lattialla. Tollanen yksiökin olis nopeasti siivottu.
Nykäsmasa oli kova poika siivoon.
Ei esimerkiksi työntäytynyt haisevaan vittuun, vaan pesi sen ensin SAIPPUALLA putipuhtaaksi!
Tukiainen selviää aina voittajana
Mikään ei oikeuta silti repimään muiden päänahkaa ja hyökkäilemään. Tai pelottamaan naisia. Kyllä ukot itse lähtee jos lähtee.
Äijä on ainoastaan horo pukki ja nainen horo. Ei pidä koskaan mennä ystävän puolison kanssa naiskentelee. Jos on puutteessa, pitää osata käyttää silloin omia käsiään siihen tarkoitukseen.
Joonaksen Bemari on romutettu ja jätkä käy kuumana.
On olemassa paljon seksi välineitä, joilla voi poistaa kutkansa ja ei tarvitse sortua ystävien puolisoiden astiaksi.
Entäs jos aitoa tekee mieli ainoastaan?
Sitten yhteys Dannyyn.
Periaatteessa olen sitä mieltä että pettäminen on julmaa henkistä väkivaltaa jolla on pitkäkestoiset seuraukset uhrin psyykkeelle ja myös voi sairastuttaa uhrin psykosomaattisesti. MUTTA olen myös sitä mieltä että Milla pelasti Joonaksen narsipaatin kynsistä. Tuksu on itse pettänyt ja pahoinpidellyt jokaista miestään. En sääli Joonasta enkä Tuksua. Säälin niitä "normi-kilttejä" hyväuskoisia ihmisiä jotka joutuvat tällaisten saaliiksi.
Voi pettää, ei vain pidä mennä ystävien puolisoiden kanssa naiskentelee. Samoin ei pidä joutua kiinni koskaan pettämisistä.
Niin, Tuksu sentään tyylikkäästi julisti Seiskassa olevansa Veijon selän takana kihloissa ja menossa naimisiin toisen miehen kanssa ja tämä toinen mies on jo asunut Tuksun kanssa Veijon tietämättä, Veijon Tuksulle vuokraamassa kämpässä... Availi rouva jopa livessä uusia Veijon maksamia, netistä tilattuja vaatepaketteja vaikka oli jo Joonaksen kanssa. Hienostunut esimerkki miten miestä petetään ja kusetetaan. Ainakaan Joonas ei ollut Veijon kaveri...
Näistä kaikista Veijo on kunnollinen mies. Hän on ihana luonne, komea ja ilmeisen varakaskin. Monet naiset haaveilevat hänestä lakanoidensa väliin.
No ota ihmeessä yhteyttä, jos noin kiinnostaa. Tuskin on kilpailua.
On vielä kuulema isomutterikin miehellä.
Siksikö Tuksu pitää miestä kokoajan varalta itselleen?
Tuskin. kun on jo 10 vuotta mylvinyt että vellillä ei seiso millään konstilla. Haukkunut impotentiksi ja eunukiksi. Vellin eläkkeet on vaan niin helppo kupata omiin tarpeisiin.
Tuksu on niin täysin paatunut tapaus, tekopyhä ja kaksinaismoralistinen. Normi-tallaajat tajuaa että teoilla on aina seuraukset. Tuksu ei tajua. Hän on itse täydellisyys ja kaikki hänen perseilyitään suitsivat ihmiset on aina pahoja ja antikristuksen lähettämiä. Kun Marja-muori yrittää takoa järkeä esikoisensa päähän on hän heti "demonien vallassa". Lapsen huostaanotto ei ollut seurausta hänen omista teoistaan ja laiminlyönneistään vaan paholaisen juoni ja Ruotsin sossuviranomaiset on demonien vallassa.
Tuksu ei ikinä paranna tapojaan koska hän pistää kaikki ikävät seuraukset mitä hälle hänen elämäntyylistään ja käytöksestään koituu, "pimeyden henkivaltojen" syyksi.
Tukiainen on kaunis
Johanna Tukiainen on Suomen kaunein nainen
Nythän sinulla on tilaisuus saada ihailemasi ilmestys lähituntumaan, sillä hän tarvitsee nopeasti asunnon. Tee tarjous!
Kyllä se joku vanhempi mies ottaa Tuksun luokseen asumaan. Sopivatko sitten asian niin, että Tuksu maksaa vuokran luonossa.
Kuka kehtaa olla tuon hikisen norsun vieressä?
Tuksu kuuluttaa somessa että joku komea nuorimies on lähettänyt hälle treffipyynnön mutta hän ei enää löydä sitä viestien joukosta! Niin että se komea mies haloo!1!! Ota ASAP yhteyttä Tuksuun uudestaan!!1! Tuksu haluaisi sun kanssa treffeille!!1!
Seuraajat siellä varoittelee että voi itku! älä nyt Tuksu taas...
On sitten varmaa että Tuksu muuttaa takaisin Helsinkiin eli kutukämppä kirkkaissa valoissa on varmistunut. Kunhan nuorimies hyväksyy että satunnaisten Vellin kyläilyjen ajaksi pitää poistua pihalle. Tuksu tunki Joonaksenkin aina pihalle palelemaan siksi aikaa kun Velli tuli käymään. Tuksu on vanhan ajan hiano nainen ja ei sovi että "karismaattinen" avomiäs ja poikaystävä on samanaikaisesti "ladyn buduaarissa"...
Herramunvereni! Onko se paholainen taas lähettäny Tuksulle uuden "suaraan kolminkäsinkuristavan pumminarsipaatin ja demonin" ? Uuden hullunkurisen hahmon tähän saagaan?
Paneeko Joonas vielä pyynnöstä Sofiaa ?
Toivottavasti ei ilmaiseksipanijaa sentään!!1!
Kaikki käy ja kiittää nöyrästi.
Kun kihlautuu merkittävästi ylipainoisen, kerran kuussa korkeintaan suihkussa käyvän karvajalkaisen sosiopaatin kanssa niin aika nopeasti alkaa vieras maistumaan.
Veijo Lallin kirjoittama arvostelu turvakodista jonne Tuksu pakeni viimeksi: "Rakkani kävi kysymässä apua tästä paikasta. Henkilökunta, toisen naisen nimi on Aino, olivat pöyristyttävän törkeitä, epäammattimaisia ja suorastaan julmia! Naiseni ei ollut saanut nukuttua melkein vuorokauteen, hän oli täysin väsynyt ja pyysi nukkumasijaa kun hänellä ei ollut mitään paikkaa minne mennä. Hän kärsii vakavasta ahdistuksesta, pelkotiloista ja masennuksesta. Toinen nainen henkilökunnasta oli inttänyt että tyttöystäväni pitäisi mennä Meilahteen mutta kello oli siinä vaiheessa noin 23.00 illalla ja tyttöystäväni tarvitsi ehdottomasti unta välittömästi, hänen terveydentila on sellainen että hänen pitää saada nukkua. Meilahdessa on pitkät jonot eikä hänellä ole autoa käytössään. Hän oli mennyt keskustasta julkisilla Herttaan. Tyttöystäväni oli sanonut selkeästi että hänellä ei ole akuuttia tarvetta lääkärille, eikä mitään kipua eikä vammoja. Paikalle oli tullut toinen nainen, joka oli sanonut että heillä on huone vapaana jonne tyttöystäväni oli annettu mennä nukkumaan. Kun hän oli ehtinyt jo riisuutua ja alkanut nukkumaan sängyssä joka hänelle annettiin, huoneeseen ryntäsi yhtäkkiä 5 poliisia!!!!! He laittoivat naiseni käsirautoihin ja veivät hänet Pasilan putkaan!!!!! Syynä oli kuulemma, että niin sanottu "turvakoti" oli soittanut poliisit paikalle. Käsiraudat oli laitettu myös liian kireällä niin että ranteet ja kädenselät ovat täynnä mustelmia! Hänellä on verenpaine tauti, PTSD sekä astma ja kovan stressin ja hädän takia hänen oli ollut vaikea saada hengitettyä sellissä. Aamulla hänellä oli hoidettu sairaanhoitaja putkaan joka oli todennut verenpaineen olevan yli 200. Hänet vapautettiin samantien aikaisin aamulla, josta hän pääsi lähtemään välittömästi sairaalaan. Hän hyperventiloi, itki, tärisi eikä pystynyt kävelemään kunnolla, niin minä kuljetin häntä pyörätuolissa sairaalassa jossa hänelle annettiin nestemäinen diapam välittömästi. Meilahdelle annamme täydet 5 pistettä koko hoidosta! Mutta tämä Hertta "turvakoti" saa 1 pisteen, ja antaisin 0 pistettä jos voisin! Kiertäkää tämä paikka kaukaa!!!! Tyttöystäväni olisi voinut kuolla putkaan!"
Eli ei siis mitään "akuuttia tarvetta lääkärille eikä kipuja eikä vammoja"? Eikös Tuksu paennut sinne Turvakotiin verissäpäin koska Velli oli lyönyt nyrkillä useita kertoja päähän ja heitellyt pitkin seiniä??? Outoa muuten että "pahoinpitelijä" kirjoittaa arvostelun turvakodista jonne hänen "tyttöystävänsä" joutui häntä pakenemaan??? Eli eka heittelee tyttöystäväänsä päin seiniä ja muksii verille ja sitten suivaantuu turvakodille joka ei hoivaa ja paapo hänen tyttöystäväänsä hänen jäljiltään??? Joo... TÖRRRKEETÄ!1!!1
Veijo antaa aika usein arvosteluja ja hänem kirjottamat arvostelut on yleensä lyhyitä, asiallisia ja ytimekkäitä ilman ylisanoja.
Nuo "pöyristyttävän törkeä" ja "julma" kuulostaa enemmän siltä että Tuksu on itse sanellut tai kirjoittanut tuon sepustuksen
Joko vellin "naiseni" ja "tyttöystäväni" on löytänyt sen komean miähen joka lähetti treffikutsun?
Tuksun kirjoittama ”arvostelu”. Ei hätää, mutta ei oo autoa käytettävissä, niin pitää päästä turvakotiin nukkumaan. Voi hyvää päivää tätä naista. Varmasti riehunut ja huutanut jo ovella, viety huoneeseen ja soitettu poliisit noutamaan tämän kodittoman ”turvan” hakijan.
Lutka mikä lutka ja ei koskaan muuksi muutu!
Onko muuten siitä uudesta koiranpennusta ollut mitään kontenttia? Mietin vaan että millaisessa kuosissa rasukka on tällä hetkellä. Shih tsu:n turkki on aikaa vievä hoitaa. Harmi että tuksu himoitsee aina koiria joiden turkin hoito vaatii ekstra työtä.
Uusi koiranpentu katosi aika äkkiä kuvioista. Gizmon kohtalo on epäselvä. Oliko se edes kuukauttakaan "glamourin pyörteissä"?
Siis onko/oliko sillä taas uusi koiranpentu???
Velli osti sille syntymäpäivälahjaksi uuden koiranpennun.
Netistä löytyy Tuksun jakama video uudeta koiranpennusta.
Heti on tehtävä koirasta einsuejeluilmoitus !
Tuksu Tukiainen haluu kehään Martsun kanssa. On vain niin, ettei kukaan sille itselleen suostu maksaa yhtään mitään. Sanoo että, saivatko Martina ja Nanna 50 000 tuhannen euron palkkion. Ei edes tiedä, että Martina sai 115 000 euron palkkion 😂.
Immu pyytänyt onlyfans naista kehään ja sanonut, ettei maksa mitään osallistumisesta. Ainoastaan että saa julkisuutta jos tuulee kehään ottelee.
Ny vaikuttaa siltä, että Martina saa sympatiat ja Nanna joutuu puolustaa itseään. Eva Wahlströmin takia, on asia käännetty Nannaa vastaan. Samoin, että Martina on kuitenkin voittaja jo rahallisesti koko matsin 🤭.
Tuksu voi tapella rauhassa miestensä kanssa ainoastaan.
Kiva tapella ainakin lesbojen kans yhdessä.
Olet siis itsekkin lesbo ?