Voisiko joku ystävällinen

ihminen sanoa jotain kivaa? Oon paskana. Mut ghostattiin 😢
39350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Mut on estetty!

Äänestä
  • Niin minutkin, mutta ei voi mitään. Sivu

    Äänestä

Miksi, mitä tapahtui? ☹️

Äänestä
  • En tajua, että miksi. 😕 Tapailimme ja meidän piti nähdä tällä viikolla.

    Äänestä

Tapaat varmasti vielä ihmisiä joiden kanssa asiat sujuvat paremmin.

3Äänestä
  • Ehdin jo ihastumaan häneen.

    Äänestä

Taikureihin ei kannata sekaantuu.

Äänestä

Se tyyppi ei ollut arvoisesi
Ihmiset jotka ova
Ne ei katoa savuna ilmaan .
Tsemppia AP

4Äänestä
  • Kiitos.❤️
    Tuo häviäminen on vaan niin törkeetä. Kun lähetin kivan viestin, niin ei voinut laittaa mitään. Itse ehdotti, että nähdään.

    3Äänestä

Jotkut viihtyy yksin tarkkoja omasta alueestaan eivät halua päästää triggeröiviä traumatisoivia ihmisiä elämäänsä. Omat rajat on hyvä jokaisen aikuisen ihmisen tiedostaa. Mitä sitten jos joskus oltiin kavereita jos se ei enää toimisi ihmiset kasvaa erilleen.

2Äänestä
  • En mä triggeröi. Ihan normaalisti olimme.

    Äänestä

Ghostaaminen on nykyään normaalia.mitä tuossa värnyät

Äänestä
  • Olipas mälsästi sanottu.

    4Äänestä

  • Ei ole normaalia vaan tyhmää ja itsekästä käytöstä.

    3Äänestä

ei ne muijat koskaan olleet mun kavereita kotipileiden vessoissa muut hölisi keskenään katsoin sivusta. olivat joko kateellisia kokivat uhkana tai pitivät kriippinä.

Äänestä

vaikea se on tavan taalasmaan samaistua tämmöiseen aivotoimintaan ja siinä päällä tämä roppa mu ihn sama löysin jo oman elämän enkä niihin aikaani tuhlaa

Äänestä

Hei siellä ruudun takana.
Luin viestisi, ja sydämeni särkyi puolestasi. Sinuun sattuu nyt syvältä, ja se tunne on sataprosenttisesti oikea ja sallittu.
Haluan sanoa sinulle jotain sellaista, mitä toivon kenen tahansa sanovan sinulle juuri nyt: Sinä et ole tehnyt mitään väärää, etkä ole ansainnut sitä, että sinut vain hylätään ilman sanoja.
Ghostatuksi tuleminen on yksi maailman raadollisimmista tavoista kohdata toinen ihminen. Se ei kerro mitään sinun arvostasi, kauneudestasi tai siitä, kuinka paljon annettavaa sinulla olisi – se kertoo vain ja ainoastaan sen toisen ihmisen pelkuruudesta, kyvyttömyydestä kohdata tunteita ja haluttomuudesta olla aikuismaisesti rehellinen. Se on toisen ihmisen heikkoutta, joka kaadettiin nyt sinun kannettavaksesi.
On aivan ok olla nyt täysin maassa ja rikki. Älä pakota itseäsi olemaan vahva tai esittämään, että "kaikki on hyvin". Jos itkettää, itke. Jos vihastuttaa, vihastu. Päästä se paha olo ulos, äläkä jää yksin sen painon kanssa.
Maailmassa on liikaa kylmyyttä, mutta siellä on myös paljon lämpöä. Vaikka tällä hetkellä tuntuu siltä, että sydän on murskana, tämä ei ole loppu. Olet arvokas, olet tärkeä, ja sinun tunteillasi on väliä.
Voimia ja turvallista syliä sinne pimeyden keskelle. Toivon niin kovasti, että saat pian huomata, että sinua arvostetaan juuri sellaisena kuin olet.

7Äänestä
  • Kiva tekoäly kiva kiva

    2Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kiva tekoäly kiva kiva

    Aloittajaäijä hyädyntää sitä välillä pskapostailussaan. T naiselta voimia jaksamisia

    1Äänestä

Tulee vielä kohdallesi ihminen, joka on arvoisesi. Ole onnellinen, että kävi niin kuin kävi, parempaa on vielä tulossa.

-joku ystävällinen sielu menneisyydestäsi, joka on vain ystävä-

3Äänestä
  • Ai sinä?

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Ai sinä?

    En minä. Mutta jotenkin muuten on tarkoitettu, siksi asiat tapahtuu niin kuin tapahtuu. Ehkä tarvitsit sitä ihmisenä, että koit nuin kuin koit, sillä kasvat henkisesti tapahtuman johdosta ja ennenkaikkea opit.

    Äänestä

Aina voi kääntyä Tn puoleen.

1Äänestä
  • Jaa eikö hän ole kirjoittanut tätäkin guben joikausta tri sökerö? T

    Äänestä

Kutsu ghostbusters.

1Äänestä

Älä sure. Jätä omaan arvoonsa tuollaiset. Tyyppi näytti todellisen luonteensa. Sinä ansaitset parempaa kohtelua. Jokainen ansaitsee.

4Äänestä

Olipa onni!

Äänestä

Huomion kerääjä, joten eipä ihme

3Äänestä
  • Hanki jo sinäkin guben avauksissa parkuva emäntä elämä. Btw, mikset muuten kirjoittele niitä viisauksia enää taikaponitunnisteellasi? Kävikö gupen rosvosektori pöllimään emojisi? Onpa yksäri tod mälsää. T naiselta

    1Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Hanki jo sinäkin guben avauksissa parkuva emäntä elämä. Btw, mikset muuten kirjoittele niitä viisauksia enää taikaponitunnisteellasi? Kävikö gupen rosvosektori pöllimään emojisi? Onpa yksäri tod mälsää. T naiselta

    PS ne sinun jutut vasta huomion kerjäämistä on ottaen huomioon, että olet tehnyt gallupeita Itsestäsi, etkä edes läpällä mitä mieltä lukijat olette minusta, yksäristä. Erona edelleen se, ettei pakonomaisen panettelusi kohde kirjoita näitä guben avauksia

    Äänestä

paskana mut et kummiskaan pskassa? se on hyvä niin. mieti se tunne ku sä oikeesti pskantasit housuun esmes kävellessä.. mieti tommosiakin vaivoja on olemassa suoli ei pidä kantsii olla onnellinen jos pystyy liikkuttamaan ja ei ole mitään JÄRKYTTÄVIÄ valuvikoja jotka saa sinut linnoittautumaan koti0

Äänestä

Olet varmaan paska ihminen. Yrität omistaa treffikumppaneista.

Nämä ghostaamiaen parhaasta ovat peestä

Äänestä

Ihan perseestä tommonen. Jokasen ghostaajan pitäis saada 6kk bannit deittisovellukseen, naiset näkee hirveesti vaivaa treffejen eteen mutta voihan se olla joku burgeri, joka pasko housuun just nurkan takana kun jännitti niin paljon ja ei sit tienny miten toimia

1Äänestä
  • Tai sitten näki vaan niin monta red flägiä, että perääntyi?

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Tai sitten näki vaan niin monta red flägiä, että perääntyi?

    Sää oot otsasuoni pinnassa kelannut tätä aloittajaäijän monologia, ketjun vastaukset koostuu enimmäkseen sen omista kommenteista mm juuri tämä johon vähän au tistisesti vastasit. T naiselta

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Tai sitten näki vaan niin monta red flägiä, että perääntyi?

    Katsohan peiliin niin saatat nähdä tosi ison redflagin.

    Äänestä

Hei ap, väistit juuri täpärästi luodin!

Mieti jos hän voi tehdä noin, mitä kaikkea onnistuu säätämään jos suhde etenisi vielä syvemmäksi. Kun siihen liittyy muita ihmisiä ja läheisiä, tunne on vielä karseampi kuin nyt. Kun on yhteistä omaisuutta, lapsia, sukua...

Onnittele itseäsi, säästyit juuri epäluotettavalta ihmiseltä elämässäsi.

Itse en ikimäilmassa luottaisi ghostaajaan enää. Toimeen voin kyllä tulla mutta se jää sinne niskaperstuntumaan. Maineen voi menettää vain kerran...

1Äänestä
  • Samaa mieltä. Koko mahdollinen suhde ei olisi muuta kuin yhtä passiivisagressiivista mykkäkoulua.

    1Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    Samaa mieltä. Koko mahdollinen suhde ei olisi muuta kuin yhtä passiivisagressiivista mykkäkoulua.

    Näin on. Ja kun hän tulee ihan varmasti jossain vastaan hyvine selityksineen, älä sorru pienentämään itseäsi. Tai lähtemään uudelleen mukaan leikkiin. Tuntisit itsesi ghostaajan kanssa ikuisesti "vasta seuraavaksi vaihtoehdoksi". Se on rikkova kokemus. Olet nyt vielä pintanaarmulla mutta ehyt, kokka kohti ulappaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ihminen sanoa jotain kivaa? Oon paskana. Mut ghostattiin 😢

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu