https://youtu.be/TNCRSob8UxU?is=o1jj8SRKEjBf9ocm
Sinnekö se meni mersämanin perään haahuilemaan mutta ei tainnut kovin haluttu vieras olla.
No, ainakin metsämanin torttua sai maistaa, ja hyvvee oli!
Sinnekö se meni mersämanin perään haahuilemaan mutta ei tainnut kovin haluttu vieras olla.
No, ainakin metsämanin torttua sai maistaa, ja hyvvee oli!
Vastaukset 26
Vanhimmat
täys tyrkky akka hänestä kuoriutunut nyt viime kuukausina,tuntuu että on jotenkin ihan epätoivosen olonen ja pitää jokaikiseen manin asiaan vaan kiitellä ja kehua
Vai että ”täys tyrkky akka” ja ”epätoivoinen”. Aika pitkälle meneviä päätelmiä ihmisestä pelkästään sen perusteella, että hän kommentoi ja kehuu Metsa Mania. 😄 Eikö hän saa ihan itse päättää, mistä pitää ja mitä kommentoi ilman tällaista henkilöön käyvää nimittelyä?
Tämähän akkahan vetää kommentoinnillaan sekä hännystelemisillään manin lopunkin suosion naurukerhon ylisille. Ei hyvää päivää, nyt on kyllä mani varmasti kiusaantunut.
Tässähän onnistutaan jo vinoilemaan molemmille samalla kertaa. 😄 Toisen kommentointi leimataan ”hännystelyksi” ja samalla Metsa Manin suosio viedään ”naurukerhon ylisille”. Päälle vielä päätetään Metsa Manin puolesta, että hän on ”varmasti kiusaantunut”. Aika monta omaa tulkintaa muutamaan lauseeseen.
Aloittajalle.
Aika paljon taas saatiin yhdestä videosta vihjailua aikaan. 😄 ”Perässä haahuileminen”, ”ei haluttu vieras” ja vielä torttukin kaksimieliseen pakettiin. Jos videolla oikeasti näkyy, ettei vieras ollut tervetullut, niin missä kohdassa? Muutenhan tämä on lähinnä omaa naljailevaa tulkintaa.
Aloittaja on aivan oikeassa. Kuka täysjärkinen nainen kuleksii jonkun irvistelevän rivosuisen lökäpöksyn perässä. Yrittää vanavedessä saada itselleen tilaajia ja rahaa.
Manin avulla saanut katselijat ja kanavan nousun
Vaikka Metsa Manin kautta olisi tullut uusia katsojia, se ei edelleenkään todista aloittajan väitteitä ”perässä haahuilusta” tai siitä, ettei hän olisi ollut haluttu vieras. Eikä se todista sitäkään, että tarkoituksena olisi vain saada tilaajia ja rahaa. Minähän kysyin juuri, mihin tällaiset päätelmät perustuvat. Pelkkä ”Manin avulla saanut katselijat” ei siihen vastaa.
"Jos videolla oikeasti näkyy, ettei vieras ollut tervetullut, niin missä kohdassa? Muutenhan tämä on lähinnä omaa naljailevaa tulkintaa."
Hyviä vieraita talonväki menee jo ulos avosylin vastaan, huonoja vieraita menevät verhojen taakse piiloon.
No olitkos itse näkemässä, kun joku meni verhojen taakse piiloon? 😄 Jos videolla sellaista ei näy eikä kukaan ole niin kertonut, niin sehän on taas oma keksitty tulkintasi. Kysymys oli edelleen: missä kohdassa videota näkyy, ettei vieras ollut tervetullut?
Mihin haihtuivat talon myynnistä tulleet rahat. Meneekö kaikki ruokailuun?
Mihin ne olisivat ”haihtuneet”? 😄 Vai onko sinulla jotain tietoa kyseisen ihmisen taloudesta, kauppahinnasta ja rahojen käytöstä? Jos ei ole, niin aika turhaa on arvailla, menevätkö rahat ruokaan vai johonkin aivan muuhun. Toisten rahankäyttö kun ei taida muutenkaan kuulua ulkopuolisille.
Ei tullut nelivetomaasturia pihaan? Ulosotto valvoi saataviaan tehokkaasti, lain mukaan siis. Nehän ottaa omansa niin kauan ko silmät liikkuu... eikun suu. Vain maksamalla niistä pääsee eroon.
Ja mitä tekisi nelivetomaasturilla, seisottaisi pihassa.
Juuri näin 👍
Minä ainakin oisin talon myytyäni ostanut nelivedon, jos pitää talvella päästä umpihangessa kirkolle ja lauluharjotuksiin. Eipä tarviis ojien pohjilta autoaan pajalle hinuuttaa.
Baarilla tiesivät että pirre aikoisi lanseerata OMIT-tortun.
Ei kun Pirre lanseeraa oman torttunsa. 😂
Jaahas, taas on ”baarilla tiedetty”, vanha OMIT-juttu kaivettu esiin ja tortustakin piti vääntää kaksimielistä. 😄 Kyllä Pirren vanhat videot näköjään muistetaan tarkkaan, kun niistä pitää jatkuvasti etsiä uutta naljailtavaa.
Kun saman ihmisen tekemisiä kaivellaan päivästä toiseen vain pilkkaamista ja nöyryyttämistä varten, niin alkaa tuo touhu muistuttaa jo ihan arkista nettisadismia. Ei tuo enää mitään videoiden arvostelua ole.
En jaksanut katsoa tuota jaarittelua loppuun.
Jossain välissä vilahti mustikkasankko. Poimikohan hän itse vai ostiko.
Et jaksanut katsoa ”jaarittelua” loppuun, mutta mustikkasanko sentään tuli tarkasti bongattua. 😄 Ja nyt pitäisi vielä selvittää, poimiko hän marjat itse vai ostiko. On siinä taas tärkeä mysteeri ratkaistavaksi.
Maatilan vahtikoirakin kävi kysymässä millä asioilla hiippailet.
Hyvät ystävät entiset työkaverit on varmaan poimineet sille mustikoita?
Osti sieltä maatilalta mustikat.
Osti mustikat ei kerännyt
Ja entäpä sitten, ihan omillaan osti.