On se hyvä kun kaupunkiin tulee liikkeitä mitä muuallakin jo on.Kilpailua,tarjoukset saisi vaan olla huomattavia,eikä muutama sentti.Kannattaa aina katsoa tuotteen oikea hinta.Ei se hyvä tarjous voi olla jos on 20-40c halvempaa..Hyvä iidensalmi ilo elää ja asua.
Ostosparatiisejä
Anonyymi-ap
17240
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minä koitan tasapuolisesti käydä kaikissa ( s-ryhmän ) kauppoja lukuun ottamatta liikkeissä että liikkeet säilyy Idensalmessa,Onhan tämä kuninkaallinen kaupunki,katsokaa wikipediasta.
Väki vähenee. Ei tässä kauan mene kun Puuilo ja Rusta syö toistensa katteet.
Iisalmessa tulee olemaan vielä 30.000
asukasta,tämä on tilapäinen notkahdus vähenemisen osalta.
Ole positiivinen.
Onko lisäys mamuja vaiko kiurusonkaviereisiä?
Suosi Suomalaisia on,myös kiurusonkaviereisiä.
Paljonko Suomalaisia on kiurusonkaviereisissä? Ainakin viereisen kunnanjohtaja on Suomalainen.
Suomalainen sukunimeä kantaa Suomessa noin 7000 henkilöä.
Suurin osa on Suomalaisia kiurusonkaviereisissä,muttei sukunimeltään.
Ovat siis suomalaisia?
Rustassa ja Puuilossa on erilaisia tuotteita,joten täydentävät toisiaan.
Nämä isot liikkeet hakee tulosta laajemmalta alueelta kuin vain Iisalmesta. Ympäristöstä on laskettu potentiaalia kaupankäynnille. Hyvä, jos voi asioida omassa kotikaupungissa.
Kyllä,ei yksin Idensalmelaiset pysty pitämään liikkeitä pystyssä,käyhän Kuopiossakin ymp. kunnista ostoksilla.
Niinpä näin PV kun kiuruvetinen pariskunta raahasi isoa grilliä pakettiautoon.
Minä taas näin kun Rytkyläinen toi autonsa huoltoon Wetterille, viimeistä kertaa.
On täällä Iisalmessa hyvä asua ja koko ajan kaupunkia kehitetään muutenkin. Uusia pyöräteitä jne tulee koko ajan. Tervetuloa vaan tänne asumaan ette tule katumaan.
Iisalmen väkiluku voi laskea alle 20 000 hengen ensi vuonna 2027, mikäli muutos pysyy samansuuntaisena. Iisalmessa asui tänä vuonna 31. toukokuuta 20 158 ihmistä.
Nyt Iisalmelaiset avioparit !!!
Korkkarit kattoon ja peitto heilumaan niin että jokaiselle parille vähintään 4 lasta,kyllä kaupungin väkiluku nousee ja pysytte myös Iisalmessa.