ongelmat näköjään saa ihmisen (=tyrkyn) tekemään järjettömiä ratkaisuja. Martalla konkurssi päällä, Nannilla oikeudenkäynti tulossa, molemmat rahan perässä.
Mutta onko moisessa mitään järkeä, kaverukset kehään ja tulot puoliksi. Katsojiahan tässä taas eniten kusetetaan.
Mutta onko moisessa mitään järkeä, kaverukset kehään ja tulot puoliksi. Katsojiahan tässä taas eniten kusetetaan.
Vastaukset 96
Vanhimmat
Jerehän vois harjotella exällään, paiskia kuonoon että tuntuu!
Suomalaisten tiedon saanti on murhattu .. terveisin hallitus kokoomus ja ne perussuomalaisrt ... purra orpo ministerit tyssää ja torppaa teidänkin elämänne...
Älä äänestä ikinä persu kokoomusta..!
Huoraa ja läppää, eivät ole enää elämässä mukana , siis persut ja kokoomus.. ei koskaan enää.😱👹
Jos purra jakoi teille rahaa niin miettikää sika porsaat onko teillä aivoja enää ikinä...? ????
Orpon aivot on pikalaturissa ??? Vittulan väen turkulaiset ja kirkkomummen kana- aivot. Kuten purra orpo jokerit.
Luottamus on mennyt ikiajoiksi tästä nyky HALLITUKSESTA...EIKÄ MITÄÄN TAPOJA EIKÄ KOSKAAN KORJATTUA OLLA NÄHTY.... MUTTA NÄMÄ MINISTERIT PYRKIVÄT MURHAAMALLA KAIKEN ITSELLEEN SAAMAAN......... petteriikka Orpola purtsi surmalan ministerit hallitus... vitun roistot.
Eikö kela jaa kaljarahaa tarpeeksi? Vai mikä huudattaa suomi24:lla noin lujaa?
Paras hallitus aikohin ja jatkoon vaan.
Että tuntuu.. elämä tuhottu..kokoomus persujen toimesta...
Jaa mikäs tämä muu on kuin yksi projekti. Martina on osallistunut Pelkokertoimeen (voitti), osallistunut Splash -uimahyppykisaan (voitti), ollut mukana Gladiaattoreissa, ollut mukana Erikoisjoukot -ohjelmassa (läpäisi).
Tuon Pelkokerroin -ohjelman, jossa mm. käärmepelkoinen Martina laitettiin suljettuun laatikkoon ja käämeitä luikertelemaan päälle, juonsi silloin itse Valavuori.
Rahan takiahan julkimot kiertää noita ohjelmia, joistain maksetaan hyvin, joistain saa vain pärstän mediaan.
Johan noista kolmesta kisasta on jo aikaa 10-20 vuotta, kannattaako niitä enää hehkuttaa. Erikoisjoukot oli kyllä rankka, mutta olihan siellä muitakin hyvin pärjänneitä mm Pinsku. Jolla ei ollut urheilijataustaa voimalajeissa.
Pinsku on entinen jalkapalloilija ja sitten sen jälkeen treenannut kuntosalilla vuosia. Ja tietenkin jo jalkapalloilijana treenannut voimaa.
Tuo nyrkkeilyottelu ei ole sen kummempi projekti kuin mikään muukaan. Uskoisin että Erikoisjoukot oli oikeasti paljon vaativampi kokonaisuudessaan.
Eikös se Joonaskin, joka läpäisi Martinan kanssa, ollut myös koripalloilija eli urheilu-uraa tälläkin. MM-tason nyrkkeilijänainen ei päässyt loppuun saakka, ei myöskään mäkihyppääjänainen.
Potkosen loppuun pääsy ei olkut tsidoista, voimasta tai kunnoon puutteesta kiinni! Kurkkasi oven raosta ulos, tuomarit poisti kisasta. Samoin Pinsku suoritti kaikki tehtävät mallikkaasti, tuomareiden ilkeys loisti tässä.
Toi nyrkkeilyottelu on ala-arvoinen juttu. Erikoisjoukot oli tottakai vaativampi, kuin somejulkkisten tempoilu kehässä.
Lohduttaudu sillä, että Martina pärjäsi siinä. Nythän sen suunta on alaspäin koko ajan.
Ja tulee vajoamaan erittäin syvälle sieltä ei yhdellä nyrkkitappelulla nousta.
Ps koskas saadaan AitolehtiCapitalin 2025 tulostiedot?
19:03 kuvaavaa, että ainoa missä Martina pärjää, on tv viihdeohjelmat. Triathlon, ei pärjännyt, hyrox, ei pärjää jne
Jospa osaa *leipoa* sopivasti?
Viihdeottelu, eli sama homma.
Toki sen ymmärrän, Aitolehti ja Karalahti *ottelee*: molemmilla rahan tarve, ehkä vanhat kaunat, esilläolo!
Tavalliset tallaajaat ei edes pystyisi osallistumaan Thriathlon-kisaan eikä Hyrox-kisaan. Ja TOSIMIEHET ihailee näitä naisia, etenkin Martinaa ja myös Nannaa. Luuserimiehet kadehtii naisia.
Kyllä miehet ihailee naisia, joilla on päässä muutakin kuin tuulitunneli, pitää olla koulutus ja hyvä yleissivistys.
Pystyy hyvinkin. Älä usko kaikkea mitä sulle syötetään. Hyrox on crossfitistä helponnettu kaikkien laji ja puolikkaan triathlonin vetää kuntoilija helposti läpi
Kirjoittaa hän, jonka fyysiset ominaisuudet jäävät neljän seinän sisään jakamaan mielipiteitä suomi24 palstalla. Urheiluahan toki tuokin.🤔
Velkaisia ja väkivaltaisia yh-mammoja kadehtii kaikki.
Komppaan!
Media rummuttaa näitä kumiturpia menestyjinä vaan kuinkas on käynyt?
Molemmat kyntää nyt syvällä suossa taloudellisesti ja ihan omasta syystään.
Tämä nyrkkitappelu ei kumpaakaan pelasta firmojen kaatumiselta vaan siirtää hetkeksi huomion muualle.
Ihme, että edes liput myy.
Niinpä!
Näillä kummallakaan ottelijalla ei ole kumpaakaan.
Itse perustettujen firmojensa toimareita ja kouluttamattomia treenareita kumpikin.
Firmat kyntää toisen velkojen takia ja toinen on konkursskypsän firman omistaja, joka on itse kupannut firmansa tyhjäksi, eli oma moka.
Kumpikaan ei ole menestyjä millään mittarilla.
Pelkää rahastusta ja huomion kääntämistä toisaallehan tää ottelu on.
Sirkushuvia tyhmälle kansalle.
Toivo noin, että lohduttaa. Totuus on toinen. Siksi pystyn sanomaan
Kyllä normi kuntoilijat osallistuu sekä triathlon että hyrox, eivät vaan tee siitä otsikoita ja myy juttuja mediaan kuten nää tyrkyt.
Martta ei koskaan pärjännyt kisoissa vaikka ennakkoon hehkutti elämänsä parasta kuntoa ja valmentautumista!
Kuka niitä viihdeohjelmia katsoo, missä tuon tason julkkikset pyörii?
Meillä ei ainakaan ole katsottu yhtään kotimaista ohjelmaa ja julkkispainotteisia ohjelmia. Eikä katsota jatkossakaan.
Normaalit miehet eivät tuollaisiin päin edes katsettaan luo. Heitä kiinnostaa ihan muunlaiset naiset kuin jotkut tyrkyt teko-osineen.
Uunon mukaan Martina ottelee Westendin luksusrouvan kanssa. Kekä se luksusrouva on? Tukiainen?
Mikä tämä vertaus Tukiaiseen on? Ei kuulu joukkoon kuten ei joku Sandra Bay. Nyt on kysymys urheilusta ja kaksi kovaa valmentajaa, personal traineria, kahvakuulaohjaaja, voimavalmentaja, Hyrox-valmentaja ym. Yli 10 vuoden työkokemus valmentamisesta. Tuksut ja muut naiset kuuluu jonnekin muihin keskusteluihin kun urheilusivuille.
Hörkkö halusi halveksua Nannaa ja nimitti tätä luksusrouvaksi ja somejulkkikseksi vaikka Nanna on paljon paljon enemmän. Hörkkö muuten teki jutun kun Nanna oli vienyt Jeren elatusmaksuista käräjille, niin jutusta näki selvästi että Hörkkö oli Jeren puolella tuossa asiassa. Mutta ehkä kokee että heillä on Jeren kanssa jotain yhteistäkin?
Martina itse ketjussa?
Eikö ne Martinankin "urheilusuoritukset" ole olleet viihdeuutisissa. Urheilusivuilla ei koskaan
Rahat loppu näillä kukkasilla kuten aikakin sometähtinä
Näin on. Sometähdet on uudet, nuoret, raikkaat kasvot. Nämä tunkkaiset, erilaisissa kohuissa ryvettyneet mummelit jäävät unholaan. Siksi noita tempauksia kuten toi "nyrkkeily".
Onko sinulla trauma ulkonäöstäsi, kun kirjoitat aikuisten naisten tunkkaisesta olemuksesta?
Olen itse aikuinen nainen, eikä tulisi mieleenikään kirjoittaa noin muista naisista ja heidän ulkonäöstään.
Ja samaan aikaan Martina on meikkauksessa ja kuvauksissa. Näyttää muuten olevan Tuksun fani tuo vainoharhainen. Hm?
Ahkerasti nyt poistattaa viestejä tämä joka edellä ketjussa väittää että Martina täällä olisi kirjoittamassa.
Ihan oikein kun laitoit hipsuihin ton sanan nyrkkeily. Kuten alolttaja sanoo kyse on vain ja pelkästään rahasta!
Konkurssi ja tuleva oikeudenkäynti, näinköhän Immu paljastaa palkkiosumman.
No se että ketä fanittaa niin kertookin ihmisestä sen kaiken oleellisen. Tämä kyseinen tapaus siis fanittaa Tukiaista. Okei?
Vain pelkästään rahan takia Immu sinne haluaakin Martinan osallistumaan ja nyt sitten vielä Immulle tuplapotti, jos on totta että Nannakin menee. Näin saadaan lippuja myytyä enemmän ja rahaa tulee.
Saa nähdä kenet Immun entinen ystävä, nyk. vihollinen, Hörkkö on Turun tapahtumaansa saanut? Ei varmaankaan mitenkään voita Immun Martina ja Nanna duoa.
Tai se tapahtuma taisikin olla Vaasassa eikä Turussa.
Mistä sä tiedät lippujen myynnistä mitään? Valitettavasti aina löytyy ihmisiä, jotka nauttii toisten alennustilasta. Ja sitä toi pellematsi on kummallekin.
10:52 mitä sitten? Mielipidepalsta. Tarvitsetko sä trauman, että näet totuuden? Tunkkainen se ulkonäkö täytteineen, botoxeineen, huonokuntoisine hiuksineen on noilla
Martinan fanitus kertoo myös kaiken oleellisen.
Miksi ”paskamediat” fuo framille oksennuspalstojen kateellisten ja ilkeiden ihmisten juttuja? Jodel taitaa olla se tiettyjen medioiden ”raamattu”. Nytkin taas jutut Jodelissa kun Petäistö tuomaroi missikisassa ja sitten jonkun pornotähden ilkeily omassa instassa. Ja Iltasanomat asialla. H
Petäistö oli itse tyrkyttäytynyt tuomariksi.
Siis voi taivas mitä kuvia Martinasta jossain hotellissa. Mihinkähän tarkoitukseen ne on otettu. Siis aivan pyörryttävän kaunis.
Joo palvojan mielestä. Pyörry rauhassa. Kuvamuokkaus ja teatterimeikki tekee kenestä tahansa kaunottaren. Totuus on toinen
Siis voi luoja ja taivas varjele! Onkohan otettu ennen konkurssia? Nyt taitaa tehdä kipiää rahan suhteen.
Upean näköiseksi Martina on laitettu, täytyy myöntää. On varmaan näille kampaajille ja meikkaajille kiva juttu, kun nainen uskaltaa repäistä ja antaa muuttaa tyyliä.
Missä näet repäisyn? Hyvin konservatiivinen martina on. Silikonit, pitkät hiukset, huulitäytteet, botox. Taviksen tyyli
Pystyyköhän edes kuvaajan ladkua maksamaan, entiset velat jo reilusti yli puoli moljoonaa euroa!! Siinä moni pienyrittäjä tuli kusetetuksi.
Lisätään vielä, että ne on hiuspidennykset. Mesolangat. Hammaskuoret. Muuten kyllä luonnollinen.
Upea ja muuntautumiskykyinen leidi.
Junnaa paikoillaan, muuntautuu hommaamalla lisää täytteitä.
Velkavetoisena yrittää sinnitellä, mutta ennen vuoden loppua Capitalin tie katkeaa.
Siis voi taivas luin Iltalehden fb kommentteja. Siellä ja muuallakin on eräs Riitta ahkerasti asialla.
Yllättävän paljon sellaisia vanhemmanpuoleisia miesoletettuja on siellä haukkumassa.
Oletko Riitan stalkkeri? Kirjoita itse.
Siis voi taivas! Käyt lukemassa jonkun Riitan kommentteja ja taivastelet itse täällä!
Miksi se Riitta kutsuu Martinaa Maruksi? Martina on kertonut että läheiset ja ystävät kutsuu Maruksi. Kommenttien perustella Riitta ei ole ystävä vaan ennemminkin päinvastoin.
Siksi kai koska riittojen ja maritoiden jutut on kuin yks yhteen mitä täälläkin näkee.
Kuten sanottu, älä stalkkaa. Voit itse kirjoittaa ihan oman kirjoituksen. Lopeta sivustaseuraajana oleminen, koska se selvästi myrkyttää sun mielen. Kyttäät siellä, kyttäät täällä.
Ja millä valtuuksilla sinä täällä määräilet?
Onko tullut mieleen että todella suuri määrä ihmisiä näkee noiden kirjoitukset medioiden somessa. Siellä on mahdollisuus nähdä kirjoittajan omaisten, naapureiden, ystävien, työtovereidenkin, jos ihmisen sellaisia omistaa, noiden kirjoitukset. Myös haukkumisen kohteen omaiset, naapurit, ystävät ym. voivat nähdä kuka haukkuu aivan nimellä heitä eripuolilla. Ja tietenkin tuhannet ulkopuoliset näkevät myös sillä medioiden someissa on laaja levikki.
Joo näkee, mut harvan intohimo on kytätä eru kommenttipalstoja ja vertailla kuka mitäkin kirjoittaa. Kumma suru siitä miltä joku kommentoija näyttää milloin kenenkin mielestä.
Sokea riitta ei ole stalkkeri.. Purra on..
Toi Nanna ei kiinnosta ollenkaan. Eli kulissielämää diileri Jeren kanssa.
Eiköhän oikeudenkäynnin jälkeen muutto Westendin ökytalosta hieman halvempaan.
Velat nääs tulee maksuun!
Onhan se muuttamassa koska se talo on myynnissä ja asuu siinä vuokralla. Ei siis johdu mistään oikeudenkäynneistä kun muuttaa.
Niin, se veronkierto. Tavispulliaiset sitkuttelee, kun elämä heittää volttii.
Kauppalehden mukaan Karita Tykkä harrastaa laillista veronkiertoa. Paljon on jäänyt verotuloja saamatta koska kuitenkin hyvätuloinen.
NAURAN NANNALLE JA MARTILLE...HAHAH!!
Minä nauran sinulle, hah hah haa 😂
NAURA IHAN VAPAASTI VAAN!! EI KIINNOSTA VIIIITTUAKAAN!!! HAHAH!!
Onhan tuo jo säälittävää noiden joidenkin julkkisten rahantarve ja -himo..manimanimani..,
Mieti nyt vähän miyä luksus maksaa!
Vuokrakämppä, lahjoitusvaatteet jne. Luksus pelkkää kulissia
Eipä näy Aitolehteä Immun Fight nightin ottelijoissa.
Tulee yllätysnumerona, siis niinku kirsikka kakun päälle!
Immun nykyinen vihamies ja Martinan pitkäaikainen vihamies Hörkkö näitä juttu keksii. Mikään muu media ei ole kirjoittanut.
Hörkkö tuon Nannankin nosti esille ja kirjoitti tästä halveksuvasti että seurapiirirouva westendistä ja sometähti.
Hörkkö saa vihjailullaan aikaan sen että Immun tilaisuuden lipunmyynti kasvaa?
Hörkkö tykkää Jerestä mutta ei Nannasta. Se tuli siitä kirjoituksestaan esille kun uutisoi että Nanna oli haastanut Jeren käräjille elatusmaksujen takia.
Jaa eli yllärinä. Jos nyt on niin kiinnostava kuin palvoja väittää, niin eikö juuri lippujen myynnin takia julkaisisi. Jännä kirsikka sulla, showta vailla osaamista
Tuskin kasvaa. Kumma harha Martinan suosiosta. Firman tilinpäätös kertoo totuuden
Martina alkaa olla mennen ajan nainen. Eikä ole enää statustakaan. Luksuselämää harhaa.
Se show nyrkkeily on piste iin päälle sen suhteen, että hienostorouva hienostokaupunginosasta on mennyttä kulissia. Nyt mennään rahan perässä humalaisen äijäyleisön naurettavaksi.