Jäämustajatilauksia Poriin

Ja työntekijöistä tuttuun tapaan valtaosa Suomen ulkopuolelta €9/tunti, asiaa liputetaan SK:ssa ja aivan turhaan taas.

https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000012218068.html

Paikalliset jatkavat perustoimeentulotuella ja tölkkejä keräämällä kun luigiyrittäjät tekevät rahaa, verojakaan ei Suomeen makseta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinkas muuten. Kokoomus lupaa töitä mutta ei palkanmaksua.

2Äänestä

Eikö Demarivetoiset liitot pidäkään työntekijöiden puolia missään asiassa? Joo ei, ei pitänyt minunkaan puoliani aikanaan.
Halpatyövoimaa tarvitaan lisää Suomeen kertoo SDP:n killisilmäinen Antti.

PS saa äänen. Kiitos demareille tyhjästä.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja työntekijöistä tuttuun tapaan valtaosa Suomen ulkopuolelta €9/tunti, asiaa liputetaan SK:ssa ja aivan turhaan taas.

https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000012218068.html

Paikalliset jatkavat perustoimeentulotuella ja tölkkejä keräämällä kun luigiyrittäjät tekevät rahaa, verojakaan ei Suomeen makseta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu