Kaikki karhut niks, naks Suomen puolelta.

Yhtään ei tarvii niitä jättää. Sais ihmiset elää, niinkun ennen elettiin Pielisjärvellä.
Myö emme tarvihe karhuja yhtään mihinkään.
On se ihme mikä ihmisiin on männy, jotta petoja puolustetaan ihmisten asuinalueilla.
Helsingin Kallion tielläistujajengikö näistä asioista päättää. Voi hyvä luoja mihin on Suomessa tultu.
Mitä enemmän yhteiskunta kaupingistuu, sen se kyllä tyhmenee. Kiitos ja soitellaan. Hyvää illanjatkoo.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Haulikolla kun ampuu karhhuu nennään, niin se aivastaa. Se pitää puukolla lopettoo.

Äänestä

Varokaa voihan siellä olla lehmiäki? Joskus ihmisiäkii ja varsinkin siiliä juokentelloo?

Joskus vihreitä miehii? Lieksassa lienee liikaa alkoholi tarjontaa?

Äänestä

Olikoniin ennen jotta pielisjärvellä eiollut karhuja? Jopa on maailma muuttunut.

Äänestä
  • Vielä 90-luvun alkupuolella oli ihmisillä järki päässä ja karhuakin sai vapaasti metsästää ilman mitään lupakoukeroita. Silloin ei ollut viherpiipertäjiä niitä paapomassa tai jos joku oli niin joutuivat sinne minne kuuluisivat edelleenkin elikkä suljetulle osastolle. Ihmismieli ei ole terve jos se yrittää lisätä sellaisten lajien olemassaoloa joka on haitallinen ihmiselle, omalle lajitoverille. Se on vastoin koko ekosysteemin ajatusta. Nytkin viherpiipertäjät hehkuttaa innoissaan somessa Uimaharjun tapauksesta kun pari ihmistä sai karhulta siipeensä. Sairasta porukkaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vielä 90-luvun alkupuolella oli ihmisillä järki päässä ja karhuakin sai vapaasti metsästää ilman mitään lupakoukeroita. Silloin ei ollut viherpiipertäjiä niitä paapomassa tai jos joku oli niin joutuivat sinne minne kuuluisivat edelleenkin elikkä suljetulle osastolle. Ihmismieli ei ole terve jos se yrittää lisätä sellaisten lajien olemassaoloa joka on haitallinen ihmiselle, omalle lajitoverille. Se on vastoin koko ekosysteemin ajatusta. Nytkin viherpiipertäjät hehkuttaa innoissaan somessa Uimaharjun tapauksesta kun pari ihmistä sai karhulta siipeensä. Sairasta porukkaa!

    No kirjoitathan sinäkin täällä niks naks kaikille karhuille vaan ärsyttääksesi viherapinoita. Viherapinat sitten ärsyttävät sinua iloitsemalla metsästäjien loukkaantumisesta.🫡

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yhtään ei tarvii niitä jättää. Sais ihmiset elää, niinkun ennen elettiin Pielisjärvellä.
Myö emme tarvihe karhuja yhtään mihinkään.
On se ihme mikä ihmisiin on männy, jotta petoja puolustetaan ihmisten asuinalueilla.
Helsingin Kallion tielläistujajengikö näistä asioista päättää. Voi hyvä luoja mihin on Suomessa tultu.
Mitä enemmän yhteiskunta kaupingistuu, sen se kyllä tyhmenee. Kiitos ja soitellaan. Hyvää illanjatkoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu