Suomeen tarvitaan 500000 lisää maahanmuuttajaa. Loppuisi vihdoin sisäsiittoilu.
Vastaukset 23
- Anonyymi00002
No aluksi tuon verran mutta se riittää vaan muutamaksi vuodeksi. Afrikasta heti tilaukseen lisää moniosaajia, sitten sekoitusta paljon niin ollaan pian etnisesti yhtä upea maa kuin Braslia nyt.
- Anonyymi00003
Kaikkien ei tarvitse tulla Afrikasta. Pistetään maa kiintiöt jokaiselle maalle. Suhteutetaan tulijoiden maan väkilukuun. Jokaisesta maasta tulijoita niin saataisiin oikeaa kansainvälisyyttä.
- Anonyymi00007
Jotain puuttuu.. sambatungos on kolme kuukatta (kesä). Onneksi talvipakkaset karsii🤣
- Anonyymi00027
Anonyymi00007 kirjoitti:
Jotain puuttuu.. sambatungos on kolme kuukatta (kesä). Onneksi talvipakkaset karsii🤣
Turkuun pitää rakentaa ISO sisähalli ja sitten samba soi yötä päivää. :D
- Anonyymi00004
Natsina ihminen on tyhmimmillään.
- Anonyymi00026
Persuna ihminen on moukkamaisimmillaan! (tämä suomen kieli..huh huh)
Pätee myös kansanedustajiin muutamaa poikkeusta lukuunottamatta
- Anonyymi00005
Suomi on aika kylmä valtio ja energia kallista?🤠
- Anonyymi00006
Joo. Ehdottomasti ja vain Hki-Vantaa-Espoo. 10 m sähköistetty aita, etteivät pääse torakoina leviämään muualle maahan.
- Anonyymi00008
Jokainen lähiö on asutettava kehitysmaalaisilla.
Lisää rahaa kotoutukseen.- Anonyymi00009
Jokaiselle maahantulijalle pitää olla avokätinen. Heille pitää antaa suojatyöpaikka ja perehdyttäjänä pitää olla rasistipersu.
- Anonyymi00010
Sähän nulkki holotat,niinkuin ei ois alaleukaa ensinkään.
- Anonyymi00012
En ole ehdolla minnekään, mutta mielipide löytyy joka asiaan
- Anonyymi00014
¿Hablas tú español?
- Anonyymi00015
Ja tulijat pitää valita Somaliasta ! He eivät tule töihin sillä yleinen ylläpito riittää heille . Silloin työt jäävät kantaväestölle ja kaikki voi hyvin .
- Anonyymi00016
En tiedä onko väitteillä perää, mutta joidenkin mukaan Suomessa asuvat somaliperheet asuvat tietoisesti eri osoitteissa, siis lasten vanhemmilla on eri osoitteet, että saisi enemmän tukia. Vähän kuin YH-äitiperhe. Heille ostetaan sosiaalitoimen toimesta jokaiselle lapselle uudet lastenrattaat jne jne. Kommentteja nähnyt puolesta ja vastaan.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
En tiedä onko väitteillä perää, mutta joidenkin mukaan Suomessa asuvat somaliperheet asuvat tietoisesti eri osoitteissa, siis lasten vanhemmilla on eri osoitteet, että saisi enemmän tukia. Vähän kuin YH-äitiperhe. Heille ostetaan sosiaalitoimen toimesta jokaiselle lapselle uudet lastenrattaat jne jne. Kommentteja nähnyt puolesta ja vastaan.
Hys hys, tuo on just sitä "rasistista spekulaatiota" joka saa maailmanparantaja-vihervasurinaiset vihaisiksi
- Anonyymi00018
Demaripormestarien ihmelääke on tolkuton maahanmuutto. Tunne korvaa järjen.
- Anonyymi00021
Toivottavasti Helsinki ja Tampere houkuttelevat suurimman osan kulttuurinrikastajista, jolloin "Turku-ressukalle" jäisi vain rippeet.
- Anonyymi00019
Lähi-idässä ja Afrikassa on turvatonta ja pakko tehdä töitä, joten ei siellä voi asua, mutta lomailla voi.
- Anonyymi00020
Suomi tarvitsee 30 000 000 uutta maahanmuuttajaa, jotka pitää tuottaa Aasiasta, Japanista ja Kiinasta.
- Anonyymi00022
Japanilaisia saisi tulla vaikka heti muutama tuhat, mieluiten nuoria naisia, 20-25 v.
- Anonyymi00023
Japanista voisi tulla sekä Ukrainasta, Puolasta, Saksasta, Slovakiasta, Unkarista ja Serbiasta. Hoikkia ja kauniita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää66799- 158784
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25770Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.103750Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93677Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193647- 22592
- 61582
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks35534On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78480- 39465
- 57455
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75447Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25437- 70433
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9429- 54418
- 40407