- Mulla on oikeastaan ollut ikävä sua.
- Voiii, ei kai, hän sanoo ja taputtaa rintaani.
- On, on. Musta tuntuu että olet sielunkumppanini, se kosminen ...
En uskalla sanoa lausetta loppuun. Onneksi.
- Ei sellaisia ole. Uskotko oikeasti että ihmiselle on sielunkumppani? hän sanoo ja riisuu päällystakkinsa ja heittää sen eteisen tuolille.
- Kyllä, miksei olisi? Eihän tässä muuten ole mitään järkeä;
- Miten noin ajattelet. Onko jossain luvattu, että jokaiselle maailman ihmiselle on olemassa sielunkumppani.
- No on. laulaahan Eputkin siitä "on tyttö tässä maailmassa sinua varten" ja monta muuta todistetta.
- Höpsis. Ajattele apinalaumaa. Siellä on yksi johtaja joka p...
- Joo joo, alfa-uros, alfa-uros, mutta miten on joutsenet? Nehän on pariutuneet koko elämäkseen?
- No on on, muttei ne mitään sielunkumppaneita ole. Onnettomia rääkkejä, jotka ottaa ensimmäisen vastaantulijan. Ja kun toinen kuolee, ei ne saa ketään muuta. Siksi ne elää muka koko elämänsä vain yhden parin kanssa. Puppua!
Hän ottaa takin käteensä.
Kysyn jotain kahvista, muttei hän tunnu kuulevan.
- Sun täytyy lopettaa satuihin uskominen. Ja mennä eteenpäin. Etsiä se jonka kanssa tulet toimeen. Älä tavoittele täydellisyyttä. Sitä ei ole. Ei ainakaan koko aikaa. Vain yhden päivän. Ja joidenkin kanssa ei koskaan. Se on fakta. Kysy vaikka faktantarkastajilta, hän nauraa kepeästi ja sanoo poistuessaan hei.
Ja sieluani riipii.
Päivä jona maailma romahti
19
269
Vastaukset 19
- Anonyymi00001
💕💕💕💕(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)💕💕💕💕💕🫡🫡🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🫡🫡💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕😊😊
- Anonyymi00003
Sano enolles että ostaa sen omakotitalon sille vajakille jätkälle.
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Sano enolles että ostaa sen omakotitalon sille vajakille jätkälle.
Ans kattoo ny ostaako, kun pian menen ja sanon.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ans kattoo ny ostaako, kun pian menen ja sanon.
Paras uutinen ikinä.
- Anonyymi00002
Voi, voi, voi kun ei mennä mihinkään.
- Anonyymi00004
Oot kyllä pelle 🤡🤡🤣🤣🤣
- Anonyymi00005
Hän ei tullut kanssasi toimeen. Olit jotenkin vaikea tai mahdoton.
- Anonyymi00007
Kaikille pitää antaa anteeksi, jos, katuvat ja ymmärtävät tekojaan, & ja, rankaisu ei koskaan johda mihinkään hyvään,
jos, hänellä on äärimmäisen pienet tulot ja kärsii ruokakauppojen huimaavista hinnoista, & kaikkein suurinta rakkautta häntä kohtaan,
on, antaa TÄYDELLINEN taloudellinen riippumattomuus,
helpottaa, huomattavasti omaistenkin elämää, enemmän kuin he koskaan tajuavatkaan,
N- Anonyymi00008
Mut jos on sielunkumppani ei tarvi ruokaa?? Eiks kelatuet voi laittaa kamaa nii pysyy tikis eikä ruokakaupat vaivaa??
- Anonyymi00010
Missä rikkaat asioi? Ei sillä oo väliä sanoi kateellinen ressukka kauppias.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Missä rikkaat asioi? Ei sillä oo väliä sanoi kateellinen ressukka kauppias.
Niin rikkaat käy 200 km päässä ostaa 1000 vaan viuhuu. Oman pikku pitäjän kaupassa käy köyhät. Kauppias ressukka vatuttaa kun köyhä on silmää hivelevä immeinen ja sen ostot menee syytinkiin ei niin rikkaiden.
- Anonyymi00012
Etkö muka saanut anteeksi? Silti olet edelleen mahdoton ja hän meni jo.
- Anonyymi00016
Anonyymi00012 kirjoitti:
Etkö muka saanut anteeksi? Silti olet edelleen mahdoton ja hän meni jo.
Kenen piti pyytää anteeksi ja mistä asiasta?
- Anonyymi00013
Yritätkö sanoa että kaipailu on ihan turhaa??
MUtta kun täällä ihmisille kaikki muu kuin ikävöinti on turhaa! - Anonyymi00014
"Taputtaa rintaani"
tuosta tulee mieleen joku leikkimielinen paljaan naisen rinnan läpsiminen 🤣- Anonyymi00015
Kyse tuskin oli PaavostA
- Anonyymi00017
,ÄMLO,'ÖÖ' KPGDM MOOMZPJ < ,''ÖÖS,AMM'---
- Anonyymi00018
AP tekoälyn koulutus ei tee sulle hyvää!
- Anonyymi00019
Missäs hää tekoälyy näkee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1253153Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161101Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63903Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke54884- 52819
- 48709
- 58685
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82682- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35624