Oikeusministeri Leena Meri (ps) sanoo, että rikos ei enää kannata jatkossa Suomessa.

https://www.suomenuutiset.fi/rikos-ei-enaa-kannata-kultakellot-ja-setelitukut-lahtevat-huumeparoneilta-valtiolle/
Perussuomalaisten oikeusministeri Leena Meri toteuttaa isänmaallista työtä oikeusministerinä Suomen kansan parhaaksi.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suoraselkäistä työtä eikä vetkuttelua ja kumartelua milloin minnekin.

Äänestä

Rikoshyödyn takavarikointi ei välttämättä ole ihan uusi asia, mutta sen laajempi soveltaminen ja näyttökynnyksen alentaminen tällaisissa tapauksissa on ihan kannatettavaa.

Äänestä

mutta miten ne rikollisten ihmisoikeudet 🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/rikos-ei-enaa-kannata-kultakellot-ja-setelitukut-lahtevat-huumeparoneilta-valtiolle/
Perussuomalaisten oikeusministeri Leena Meri toteuttaa isänmaallista työtä oikeusministerinä Suomen kansan parhaaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu