Vasemmistoliitto on Iahko, joka houkuttelee Mika Tammen kaltaisia mieIipuoIia riveihinsä kuin paska kärpäsiä ja ruokkii niiden mieIipuoIisuutta. Eikä tämä ole ensimmäinen laatuaan, eikä tule olemaan viimeinen. Lahkon johtokin reagoi vasta sitten, jos siitä aiheutuu IahkoIIe haitallinen mediakohu.
Ehdotan vakavasti Vasemmistoliiton lakkauttamista ja pysyvää toimintakieltoa.
☝️🙄
Ehdotan vakavasti Vasemmistoliiton lakkauttamista ja pysyvää toimintakieltoa.
☝️🙄
Vastaukset 41
Vanhimmat
Emme oo vie Persuputinland. .
Onkesi, emmekä tule olekaan.
Persutkin sen tietävät, että opposittio on heidän kuolemanpaikka.
Siksi täälä päivittäin on aika heikkoja avauksia.
Surkemmasta päästä on kansaneläkkeellä oleva Persu porvari.
Et taida olla äidinkielenopettaja😅
Et taida myöskään olla penaalin terävin kynä🤣
No sehän punikki.
Kyllä äärivasemmisto elää Putinismissa. Näkee mielikuvitusnatseja kaikkialla ihan kuin Putin.
Tuolaisenko sait aikaiseksi Persu nirvanassa.
Alle 3 000 €;ron tuloilla hemmo kuvittelee olevansa porvari.
Tuohan vakava sairaus, tuosta ei parane, ennen kuin alkaa omilla aivoilla ajattelemaan.
Melkeen lupaan syödä hatullisen paskaa, jos sinä olet kokoikäsi elättänyt itsesi.
Koska epäilen siksi, koska teissä porvareissa on myös kala tuilla eläviä.
On todella ylentävään käydä töissä, ajattelee että sinuakin pitää elättää.
Se oli jotenkin kuvaavaa, kun nuori kyle pisti kolme päälleen hyökännyttä satunnaista vasuria nippuun, niin kaikki paljastui rikollisiksi. Naisten hakkaamista, pedofiliaa, sen sellaista.
Eiköhän niitä pölhöjä ole ollut eniten Persuissa😆
Ei, vaan vassareissa. Persutkin kyllä kunnostautunut.
Kaikki sellaiset poliittiset liikkeet, jotka suurimmalta osin aidosti pyrkivät muuttamaan "vakiintunutta nykytilannetta", väkisinkin vetävät puoleensa myös kaikenlaisia hulluja. Ei niin persuja kuin vassareitakaan pitäisi tämän vuoksi tuomita, vaan pelkästään sen puolueen toteuttamien toimien vuoksi.
Tuollaista tekstiä syntyy kun mieli on särkynyt.
Rakasti.
Kaikesta päätellen tuhannen pirstaleiksi.
Tiedän, että totuudella on taipumus aiheuttaa peräaukon kiukkukirvelyä, mutta yrittäkää pysyä kuitenkin tolkuissanne, niin voidaan säilyttää hyvä keskusteluilmapiiri.
Rakentavin keskusteluterveisin, Mr. Perfect
😉👌
Ei pidä jäädä yksin ongelmineen, muista että apua on saatavissa.
aha, homolla on homon jutut, liittyvät peräaukkoon.
Lahkolainen olet sinä ja profiilikuvasi on jäätävän ruma. Sopii kyllä tyyliin.
Suotta alat projisoimaan pahaa oloasi minun profiiliini, ei se sinua auta. Positiivisena asiana mainittakoon se, että sentään ymmärrät oman elämäsi olevan surkeaa rypemistä omissa jätöksissäsi. Negatiivista on taas se, ettet kykene kehittymään, jotta voisit aikuistua ja kasvaa ulos itseäsi vahinttavasta elämäntyylistä. Ymmärrä nyt, että aina voi yrittää kehittyä. Kehittyyhän se paisekin. Ethän sentään ole paisettakin surkeampi tapaus?
😵💫👈
Vahinttava elämäntyyli? Onko se vähän samaa kuin hintahtava elämäntyyli? Oma lajisi?
Minkähän vuoksi persut ovat kovasti Venäjä-kiimaisia?
https://www.ku.fi/artikkeli/4624265-perussuomalaiset-suhtautuvat-myonteisimmin-putinin-venajaan-vasemmistoliitossa-suurin-kielteinen-kaanne
https://www.eva.fi/wp-content/uploads/2021/10/eva-analyysi-no-99.pdf
Kuitenkin Ukrainen parlamentin puhemies luovutti lyhyen ajan sisään jo toisen Ukrainan parlamentin kunniamerkin perussuomalaisten Jussi Halla-Aholle tunnustuksena työstä Ukrainan hyväksi. Venäjä ei näitä kunniamerkkejä syystä perussuomalaisille jakele.
Halla-aho hengaili venäjämielisten ryhmässä europarlamentaarikkona.
Minkähän vuoksi te vasemmistovinoutuneet olette pakottaneet itsenne valehtelemaan persut venäjämielisiksi? Samasta syystä kuin pakotitte itsenne valehtelemaan heidät natseiksi, fasisteiksi ja rasisteiksi?
Kun mieIi vahingoittuu, syystä tai toisesta, se voi alkaa tuottamaan hyvinkin epärealistisia ajatuksia ja ideoita todellisuudesta, jolloin seurauksena on tietenkin todellisuudentajun hämärtyminen. Kun tällaista tapahtuu laajemmin ja se tiivistyy esim. somen kuplaksi, tai kultiksi, lopputuloksena on tunnetusti äärimmäisen kieroutunutta melskettä. Kuten varmasti olet huomannut, se melske tulee aina vasemmalta. Aina! Mielenkiintoista, eikö totta?
☝️😉
Mika kirjoittaa sangen kovasanaisesti, mutta hänen tekstinsä ei ole mitään verrattuna mitä oikeiston Seppo Lehto on suoltanut.
No kerro nyt mitä hän on kirjoitellut, niin vertaillaan niitä Tammen kirjoituksiin.
Nyt trollataan täydellä teholla läpi yön 💪
Perussuomalaisten kansanedustajan Minna Reijosen puoliso Ari Reijonen solvasi paikallislehden päätoimittajaa ja toimittajaa Facebookissa toukokuussa 2026.
Ari Reijonen haukkui päätoimittajaa somessa alatyylisesti muun muassa ”sarjahukuttajaksi” ja ”iloiseksi leskeksi”. Herjaus viittasi traagiseen onnettomuuteen, jossa päätoimittajan läheisiä menehtyi vuosia aiemmin.
Ari Reijonen ei ole persu, mutta toki on selvää, että vasemmalla persujen arvosteluun kelpuutetaan hyvinkin etäiset kohteet, kunhan edes joku yhteys löytyy, vaikka kuviteltu.
☝️😉
Hänkö kannattaa eri puoluetta kuin vaimonsa?
Katkeruuteesi tukehtuvana aIemman tason kädeIIisenä yritit taas vääristellä asian ytimestä mieIeisesi perversion, mutta tälläkään kertaa onnistumatta siinä. Asian ydin löytyy kommentistani myös senkin jälkeen, kun olet yrittänyt epätoivoisesti vääristellä sen merkitystä.
Ja sinä kitiset minun uskottavuudestani...
☝️😆
Hra Täydellinen. Ilmestyit taas paikalle tekaisemaan trolliavauksen. Sinun uskottavuutesi on vain mennyt. Toki sitä ei ikinä ole paljoa ollutkaan.
Muistutan sinua: et usko itse omaan uhoosi persuista, sillä et uskalla tehdä samaa kuin minä. Minähän lupasin, että jos persut on suurin puolue eduskuntavaalien jälkeen, lopetan totaalisesti tänne kirjoittelun. Sinä et luota persuihin, koska et uskalla tehdä samankaltaista lupausta persujen menestyksestä.
Lupaan muistuttaa sinua asiasta niin usein kuin pystyn. Ansaitset sen munattomudellasi.
En ilmesty paikalle, vaan olen S24-käyttäjä. En myöskään tekaise troIIiavauksia, koska totuus ei ole troIIaamista. Totuutta et voi muuttaa troIIiksi, vaikka hampaat irvessä sylki roiskuen yrität totuutta sellaiseksi loitsia. Totuus on ja pysyy. Minun uskottavuuteni ei myöskään ole mennyt, koska totuus ei voi menettää uskottavuuttaan. Totuutta voit vain vihata ja projisoida katkeruutesi, kateutesi ja vihasi minuun, kuten aina teet, mutta aina olet häviäjä. Voit kiistää totuuden, voit huutaa vihamielisesti päälle, mutta silti totuus on ja pysyy, etkä sinä voi sille mitään. Ja sitten oleellinen kysymys: miksi teit totuudesta vihollisesi ja pakkomieIteisesti taistelet sitä vastaan? Miksi et kehity ja korjaa virheitäsi ja asennevammaisuuttasi, vaikka totuus Ieipoo sinua räksyttimeen tuon tuosta? Melkoinen yrväke olet.
😆👌
Teetkö sinä parodiaa itsestäsi? Toivottavasti huomasit, sillä jos et, tilasi on oikeasti huolestuttava.
Toivottavasti ymmärrät myös sen, että me esitämme täällä MIELIPITEITÄMME. Kyse on vain siitä, miten kykenemme ne perustelemaan. Mitään totuudellista sinun jutuissasi ei ole. Sinä vainbyrolkaat typerästi ja mustavalkoisesti.
Lupaukseni seuraavista eduskuntavaaleista et tietenkään ota mitään kantaa. Et tietenkään, sillä sinulla ei ole pokkaa itse tehdä mitään vastaavaa.
Selvää on se, että sinulle joko joku maksaa touhustasi tai sitten vain olet... jääköön sanomatta.
Voi sinua velikultaa, niin tohkeissas yrität rakentaa omasta mielikuvitusmaailmastas todellisuutta. Ei se siitä todeksi muutu, vaikka ulisisit maailman tappiin.
Perustelemiskyvystä puheen ollen.... ironia on taas käsin kosketeltevaa.... koska itse olet erikoistunut perusteluiden täydelliseen puuttumiseen, mutta silti jankutat aina perustelemisesta, niin eihän se terveen yksilön käyttäytymistä ole, eihän. Milloin myönnät olevasi ammattiavun tarpeessa?
😵💫👈
Te kaksi sinistä pölkkypäätä, osaatte kyllä haukkua toisianne ynnä ketä tahansa ihan mukiinmenevästi, mutta miten on oikean asian laita?
Älä edes unissas luokittele minua TSH:n kaltaiseksi. Ja minkä asian kanssa on mikä laita??
Sanopas: mitä perusteluja tämä vaatii?
Et luota itsekään persujen menestymiseen niin paljon, että suostuisit samaan lupaukseen kuin minä.
Onko tätä faktaa jotenkin perusteltava?
Anna toki näytteitä omista asiapitoisista teksteistäsi.
Vasemmistoliitto pitäis kieltää
Mr Perseen harmitus ja pahaolo lisääntyy päivä päivältä. Piristy, koska kohta saat tilillesi toimeentulotuen, ja pääset taas viinakauppaan.
hihi^^