Ahneus on persujen tauti.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012228607.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012228607.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Persut on myös taksikuninkaita.
Muistasko kansa mitä mölyä persut piti taksimatkoista?https://vm.tiktok.com/ZN8FasD3W/
Juu juu, mutta demarit ovat umpikytrpiä.
Redardivasureilla vetää taas ratas sutia.
Persu Pienyrittäjä asuu omassa perityssä lautatalossa haja-asutusalueella. Pankissa rahaa 10000e ja OST-tilillä 100.000 euron rahastosijoitukset.
Kannattaa hyvätuloisten veronalennuksia ja köyhien sosiaalileikkauksia,
onko persu rikas vai köyhä???
Vihervasu asuu lähiössä yhteiskunnan kustantamassa vuokrakopissa. Pankissa rahaa 0 euroa ja sijoituksia saman verran. Kannattaa sosiaalitukia kun omat kyvyt ja halut rahan tienaamiseen eivät riitä.
Persut on myös maailmanennätys kaksinaamaisia. Jytkyn ansiosta kaikki piti muuttua. Onko MIKÄÄN muuttunut?
On. Kaikki. Huonommaksi.
Näin on! Persut pilasivat kaiken, kun eivät puolustaneet tavallista tallaajaa, vaan halusivat tehdä vaikutuksen kokkareihin.
Miksi sellaisten pitäisi puolustaa tavantallaajia jotka ovat itse päässeet parempiin piireihin?
Demarit vinkuvat kuin nälkiintyneet siat, onkohan niillä nälkä?
No, ei ne persut turhaan hillotolpasta puhuneet, kun eduskuntaan pyrkivät. Rahastusta se edustajan homma heille on!
Äänestäjistä ei tarvitse mitään välittää!
Sanna Marin hyvä esimerkki, punikista porvariksi, rividemarit pelinappuloita joille Marin nauraisi partaansa jos sitä olisi.
se on kyllä kumma kun ei ole pientä asuntoa joss avoi käydä nukkumassa ja ruokaa tekemässä sekä suihkussa , sellainen pitsäisi olla eduskuntataloon liitetty
mutta suomihan on retardien maa