Olen 49v eronnut nainen ja nyt löytänyt mukavan miehen. Hän on kaikinpuolin hyvä mies, mutta seksistä on tullut ongelma. Hän haluaa ehdottomasti peppuseksiä. Olen yrittänyt olla hänelle mieliksi, mutta se sattuu, enkä pidä siitä.
Olen aiemmin ollut vain entisen mieheni kanssa ja emme koskaan kokoilleet moista.
Yritin keskustella asiasta, mutta kaikki tekee nykyisin niin vastasi hän.
En haluaisi tuottaa hänelle pettymystä, kun meillä muuten menee hyvin ja olen hänet esitellyt jo lapsillenikin.
Kuinka ylestä tämä oikeasti on ja olenko jotenkin epänormaali.
Olen aiemmin ollut vain entisen mieheni kanssa ja emme koskaan kokoilleet moista.
Yritin keskustella asiasta, mutta kaikki tekee nykyisin niin vastasi hän.
En haluaisi tuottaa hänelle pettymystä, kun meillä muuten menee hyvin ja olen hänet esitellyt jo lapsillenikin.
Kuinka ylestä tämä oikeasti on ja olenko jotenkin epänormaali.
Vastaukset 31
Vanhimmat
No ei toi peppuseksi nyt mikään normijuttu ole. Kyllä meillä mennään ilman peppua. Sun uusi mies on tod.näk. miehiin päin.
Höpöhöpö taas. Joku katkera siellä kirjoittelee. Anaaliseksi on erittäin yleistä nykyään joskaan kaikki sitä ei harrasta eikä ole pakko
Ääliö
Peppuseksi on ihan normaali joskin pienempi osa muuhun seksiin verrattuna. Mitään tilastoa peppuseksistä on, mutta jos otetaan olettama, niin valtaosa naisista on harrastanut sitä jossain vaiheessa elämää nuorempana. Eikä mitään sellaista joka ei tunnu hyvälle tarvitse tehdä. Joskus joku nainen on kertonut, että se on asia josta on ollut hyötyä ja kannatti oppia. Toinen taas sanoi ettei tuntenut sitä omaksi vaikka muuten on monipuolinen seksissä. Mutta aloittajalle. Se on hienoa, että on kuitenkin kokenut sen melkein 50v iässä. Sinulla on oikeus päättää omasta kehostasi.
Pakkomielteet on vallankäyttöä. Kannattaa kysyä siltä mieheltä olisiko hän itse valmis olemaan bottom tai panemaan toista miestä. Mutta sama se on naisillakin, että pyydetään nuolemaan. Kuinka moni nainen on valmis itse nuolemaan toista tai antaa toisen naisen nuolla ja fistata.
Nainen on monessa asiassa vallan käyttäjä. Se on valtaa antaako pillus tai antaako peppua tai ottaako suihin. Se on valtaa sanooko nainen yleensä mitään tai antaako luvan edes tulla psylogisesti iholle tai tuleeko iholle. Näitä juttuja on varmaan enemmänkin.
Hommaa metrinen dildo ja lykkää se miehes perseeseen ja sano, että tää on ihan normaalia nykyisin. Luulis perseen ruinaaminen loppuvan
Typerä mies olet!!!
Peppuseksi on vähän kuin sinihomejuusto, sipuli tai tilliliha.
Siitä joko tykkää tai siitä ei tykkää.
Fakta on se että kaikki sitä ei harrasta, eikä tule harrastamaa kaan, osa kokeilee ja jättää siihen ja sitten on ne jotka harrastaa ja tosiaan osa naisista saa voimakkaamman orgasmin perseen kautta.
Itse pidän peppuseksistä ja olen sen tehnyt selväksi että pidän siitä, painostaminen toki ei ole se oikea keino tuohon mennä kun sitten jännittää.
Itse olen saanut persettä sen minkä tarvin ja kun olen halunnut ja jos joutuisin suhteeseen jossa se on täysin ei ei, se alkaisi jossain vaiheessa kumminkin harmittamaan.
Miehesi on todennäköisesti saanut peffaa edellisessä suhteessaan niin että se ei ole ollut mikään sen kummempi juttu ja sitä ei ole tarvinnut "vongata" vaan sinne on saanut pistää kun haluas. Itsekin olen ollut tällaisissa suhteissa.
Vaihtoehtoja on nyt tietenkin paljon.
Yksi on tietenkin täysi kieltäytyminen, jona ei välttämättä ole hyvä juttu, mutta sinulla on oikeus siihen.
Miehesi on nyt ehkä tottunut panemaan sellaista tottunutta persettä ja ei osaa käsitellä sinua. Sano miehelle nyt että se sattuu, ja se sattuu ihan liikaa ja nyt tarvitaan aikaa ja rajoituksiakin tähän asiaan. Opetelkaa lämmittämään peppu ja vaadi saada kunnon lämmittely, kieltä peppuun, orgasmi ennen peppu panoa, liukkaria jne..
Kaikki siihen ei totu koskaan eikä tarvi mutta jos siihen haluaa oppia, niin aikaa ja kärsivällisyyttä ja se alkaa sujua. Jotkut on siinä luonnonlahjakkuuksia ja joillain ottaa enemmän aikaa. Itse (luonnollisesti 😅) olen tämän jälkimmäisen kannalla. Vauhtia pois ja vaadi miestäsi toimimaan eri lailla. Itse ainakin tekisin kaikkeni että kokemus on miellyttävä
Pyydä miestä nussimaan ensin kielellään persereikääsi ja sen jälkeen kun on noin tunnin työnnellyt kieltään niin syvälle kuin pystyy, niin sen jälkeen liukkaria ja yksi sormi. Vähitellen sormia kaksi ja kolme ja puolen tunnin ja liukkarin lisäämisen jälkeen 4 sormea ja vasta sen jälkeen kyrpää.
No saattaa vähän pienemmälläkin nuolemisella selvitä, mutta kunnon lämmittelyt tarvii jos ei ole harrastanut
Joopa joo..
Ota muutama kerta sex terapeutilta ohjeet.Liian äkkinäinen sattuu ensin geeli liukkaria pieni sauva siitä suurempaa.
Jos sattuu ei siitä kukaan kiihotu/nauti.
Eikä kaikkien tarvitse pitää samoista leikeistä.Voit tyydyttää miestä muuten
Ota joku mies naimaan sitä ukkoos pehvaan ja sano että tää on ihan normaalia tai sit panet ite strapilla. Voi saada ymmärtääkseni eturauhasorgasmin😄 Lähtökohtaisesti mihinkään mistä ei pidä tai halua voi kieltäytyä! Raiskauksen tunnusmerkitkin kannattaa tiedostaa....
Et ole epänormaali. Kerrot vain faktat miehellesi.
Sulla paljon vielä opittavaa!!! Tai et taida oppia ja ymmärtää mitään enää.
teet mistä tykkäät ja kaikki ei todellakaan anna tai pane perseeseen.
... Kaikin puolin hyvä mies, mutta seksistä olet tehnyt ongelman.
Miesten mieltymyksiä ei voi muuttaa, kieltää voi, mutta se johtaa katkeroituvaan suhteeseen ja eroon.
Kaksi kysymystä: 1) Oletteko siis jo harrastaneet peppuseksiä ja missä asennossa? 2) Kerroitko ettet ole aiemmin kokeillut?
Minun vaimoni ei ollut aiemmin kokeillut ja ekalla kerralla edettiin todella hitaasti, vähän kerrallaan painoin syvemmälle kunnes peppureikä antoi periksi ja kalu työntyi kokonaan sisälle ja sen jälkeenkin liikuin todella hitain työnnöin laukeamiseen saakka. Vaimo sanoi, ettei ollut niin kauheaa kuin kuvitteli. Ekoilla kerroilla hän oli vatsallaan ja taisi olla vasta kolmas kerta, kun kokeiltiin doggy-asennossa, silloinkin varovasti. Ajan myötä alkoi sujua paremmin ja nykyään ei tarvitse edes hirveästi lämmittelyä, että saa kalun sisään ja voi panna aivan kuten pillun puolelle.
Vaimo ei tykkää anaaliseksistä, mutta omien sanojensa mukaan on oppinut sietämään sitä. Uskoisin että ajan myötä myös sinä opit.
Noin vanhalla naisella alkaa tavara jo olemaan käyttökelvoton, kannattaa harjoitella oraali- ja anaalipalvelut miestä tyydyttäviksi jos haluaa suhteen jatkuvan onnellisena.
Pistä ukko menemään ei ansaitse suo jos painostaa,tokipieni uteliaisuus omastakin puolestasi suotavaa.Ei kaikki miehetkään välitä.Tuo ajatus tämä on nykyään ihan yleistä,mitä siellä kaverin päässä liikkuu?
Kyllähän aloittajan olisi pitänyt pystyä sanomaan miehelle ei. Jos on yli 40v ollut ilman, niin miksei sitten jatkossakin. Onhan se tietenkin taito. Kerran olen kuullut 40v ikäisen ekasta kerrasta.
Jokainen naisen EI rapauttaa parisuhdetta. Mutta nainen voi ihan hyvin elää yksinkin yksinään, tai koiranainen koiran kanssa.
Vuoden päästä menee jo valtavia diljoja ja koko käsi. Normaali tapahtumien kulku näillä vastaahangoitteloilla.
Jos et itte sitä halua... Niin se on sitten ei! Vielä jos painostaa niin heivaa luiskaan❤️
Kunnon lutka ottaa peppuun, kyllä perseesi isonee kun sinne lykitään aina vaan isompaa joka kerta.
Käyttäkää liukastusvoidetta ja rauhallisesti, kyllä se siitä
Olen 45-v nainen, onnellisesti avioliitossa ja meillä harrastetaan miehen toiveesta peppuseksiä pari kertaa kuussa. En erityisemmin tykkää siitä, mutta sen verran tottunut, ettei enää satu. En tiedä, kuinka yleistä on, mutta omassa ystäväpiirissä vain yksi harrastaa säännöllisesti peppuseksiä, hänen lisäksi pari on kokeillut.
Ei tarvitse suostua jos ei pidä tai sattuu.M58
Mun nainen suorastaan haluaa peppuseksiä. Isot orgasmit tulee.
Mutta se on yksilöstä täysin kiinni.
Meillä molemminpuoliset peppuleikit ovat ihan normaali osa seksiä Naisystävä saa paljon kovemman orgasmin, jos samaan aikaan hoidetaan ykköstä ja kakkosta. Myös minä pidän siitä, että peppuani käsitellään. Tärisevä, pumpattava lelu on aika kiva ja ei putoa rakastellessa