Alkoholismi linja-autoalalla osakeyhtiössä

Alkoholismin huomaa silloinkin kun ihminen ei ole humalassa - Päällä jatkuva "kuivahumala"

https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/26c7da1d-f7bb-4802-9116-78e84ddc285d
1396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

"Vaikka alkoholiongelman yrittäisi piilottaa huolella, sen kaikkia piirteitä ei saa salattua."

Tämä on helppoa vahvistaa totuudeksi.

Äänestä

Otan osaa, yritähän parantua sairauksistasi.

Äänestä
  • En hyväksy.

    Äänestä

Olen kanssa huomannut että kimmolla kuluu melkolailla alkoholia nykyään

Äänestä

Kun pyhät puhuvat paavi pieree

Äänestä
  • Hyväksyn tämän kommentin.

    Äänestä

No tämä alkoholismi selittää ainakin sen, miksi täällä Kuopiossa linja-auto kuskit pysäyttelevät autojaansa keskustellakseen toistensa kanssa ikkunasta ja tukkien molemmat kaistat.

Äänestä
  • Sen kesän muistan.

    Äänestä

Delirium voi iskeä joskus myös kuivahumalassa. Vaikean deliriumin jälkeen usein Lamminpää kutsuu.

Äänestä
  • "Oireet vaihtelevat vuorokauden aikana; potilas voi olla välillä selväjärkinen ja paheta usein iltaa kohti."

    Pahebemisvaihe oli usein talvella yön koina essinä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    "Oireet vaihtelevat vuorokauden aikana; potilas voi olla välillä selväjärkinen ja paheta usein iltaa kohti."

    Pahebemisvaihe oli usein talvella yön koina essinä.

    "OLEN ISOTISSINEN KAUNOTAR!"

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    "OLEN ISOTISSINEN KAUNOTAR!"

    Minä maallikkona luulin pari vuotta, että täällä muutama kirjoittaja on seonnut saamastaan lopputilistä. Nyt minulle valkeni, ettei siitä olekaan kyse, vaan siitä, että toimettomana on tullut alettua ryypiskelemään, ja sairastuttu alkoholismiin, ja silloin tällöin iskee delirium.
    No, kaikkea oppii, kun ikää karttuu.

    Äänestä

Miten lopputilistä voi seota ?
Onko se niin että siitä onnellisuudesta voi seota kun pääsee eroon ikävästä duunista ja koittaa vapaus ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Alkoholismin huomaa silloinkin kun ihminen ei ole humalassa - Päällä jatkuva "kuivahumala"

https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/26c7da1d-f7bb-4802-9116-78e84ddc285d

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu