Vaiheet osa 1
vaiheet osa 2
peggy/&pienestä kii
ihana valo(94)
mulla on ihana valo CD:nä kuin myös C-kasettina.
Peggy/&pienestä kii julkaisu löytyy CD-painosversiona.
Vaikka vaiheet 1&2 on minusta parhaat samulin julkaisut niin kumpaakaan ei harmi kyllä löydy minulta. Tietääkseni molemmilla vaiheet-julkaisulla esittää isänsä Toni edelmannin lauluja.
Yksi lempparilaulu samulin tuotannosta on peggy&pienestä kii julkaisulta poimittu vieraat joka on muistaakseni jouko Seppälän sävellys. Myös sonatti vaiheet 1 julkaisulta kolahttaa ja kappale huilunsoittaja.
timanttinen keikka jossa pianisti, samuli itse tulkitsee laulajana ja käyrätorvensoittaja ja viimeisessä esityksessä kutsuu tyttärensä esittämään kappaleen. Timanttisella keikalla tulkitsi tietääkseni vain isänsä toni Edelmannin biisejä. Upein kuulemani Samuli edelmannin keikka.
samuli edelmann (omat lempparilevyt)
Anonyymi-ap
0
<50
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132351Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321235- 106973
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha629933- 48865
- 88798
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70676
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666