Voisin toimia omaishoitajana!
Haluaisin niin nähdä sen vanhuksen...
Anonyymi-ap
17210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vaatii sukulaisuussuhteen ennen kuin voi olla omaishoitaja.
Näin se menee.
Sanasi ovat tyhjää.
Aamen
https://m.youtube.com/watch?v=0wK99IfT1WA&pp=0gcJCYsCo7VqN5tD
Jo hiljaisuus kertoi sen! Mutta ei se minua haitannut, koska en ole koskaan halunnut elämääni yhtäkään oman lapseni ikäistä!
Eipä onnistunut pöljältä trollilta.
Mene kuule pääsi jalkojesi väliin ja ime sieltä niin et ainakaan yhtään tyhmemmäksi nää voi tulla!
Kohtalo löytää sinut.
H-mies on sovinisti, äitiään huoritteleva uusnatsi pedofiili. Nimittää itseään ylpeästi kiusaajalsi ja pilaa ihmisten elämiä porukkansa johtaja hahmossa
Olen ollut omaishoitaja yötä päivää minuutin varoitusajalla vuosia. Väsyin mutta tein työtä mitä halusin ja silloin tunsin että minustakin voi olla jotakin iloa ja loppuelämän apua läheiselleni. Oli se raskasta mutta kuitenkin sitä aikaa ikävöin.
näistä pelleistä ei ole siihen!!!!!!!!!!!!!!!!
Siksi työelämässä on niin paljon maahanmuuttajia. Joten järjestetään kulissisota
Mulle on ihan sama vaikka sodittais syvön meren hirviötä vastaan kunhan parasiittien harvennus toteutuu
Ei ne maahanmuuttajat 24 tuntia hoida, eikä tarvitsekaan. On kuitenkin omaishoitajia jotka omaisistaan huolehtii vuosia ympärivuorokauden itse nukkumatta. Näin olen tehnyt ja olen itseeni ja valintaani tyytyväinen. Tein mahdolliseksi että omainen sai olla kotonaan ihan loppuun asti. Hyvä maku jäi, mutta ikävä se ei vain lopu.
olet täysin oikeassa..
Just lähetin sulle kuvan...
Kunhan nyt näkisi arkielämässä, pysyttekö edes perässä.
Voitaisiin vierailla kehitysvammaisten hoitokodissa kameroiden kuvatessa joka hetken, talkshowssa, kriispesäkkäissä. Sitten nähdään olenko lumiukko.
Pidän vanhuksista jotka ovat kilttejä lapsia :)
https://www.youtube.com/watch?v=z3YMxM1_S48&list=RDbJjkAuiIzx0&index=5