Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
Taidan olla pelkuri
Anonyymi-ap
33793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kysyä mitä?
Elämä opettaa pelkuruutta näinä epävarmoina aikoina. Keneen uskaltaa luottaa, jos itsekin on epävarma vähän kaikelle. -sivusta.
Ken voi luottaa. SivuKen
On asioita joiden kysyminen on iso askel, mutta jos on luottamus suhde ja riittävästi tykkäämistä, ei sitä voi välttää.
https://www.youtube.com/watch?v=CghsFF7raaM&list=RDumRQPbHZT4E&index=11
mennään näin vielä vuosia
En tiedä miksi pelkäisit mua. Yritän aina että sulla olisi hyvä olla.
Syön ny kepappia!
Minä juon nyt kahvia.
Is it kinda dry peacock
Tukiaisten kanssa pelkkää rasvapommia. Kuulemma.
Homojen saitti.
Pysy homo kaukana minusta!
Mennääkö yhes tehtaanmyymälään? ;)
Mennään vaan https://www.youtube.com/watch?v=YyguBoSe-9Y&list=RDljkVh8e9-J0&index=12
Lenkille voitais mennä, liikunnallinen ihminen on aina hyväntuulinen ja näyttää terveeltä, miun mieleen 😍. Siinä voi jutella sit niitä näitä ja tutustuisi ihan luonnostaan, vailla ehkä mitään odotuksia? 🫣. Mut, et sä pysty.
Luuletko, että reagoisin niin jos en tuntisi mitään?
Toisesta ketjusta tuli mieleen: älä koskaan kysy varatulta ja/tai varattuna keneltäkään mitään, mistä tiedät saavasi pakit (koska varattu). Kysy jotain, mitä voit kysyä kaverina.
Nainen
En kysy keneltäkään mitään, koska en halua enää yhtäkään uutta kaveria!
Totta. On kammottava ja sydäntä repivää joutua antamaan pakit ihmiselle, josta välittää.
Minä en ole välittänyt kenestäkään moneen vuoteen! Mutta siitä pitäisin joku päivä, jos löytäisin ystäväkseni noin 70v miehen tai naisen, jonka kanssa lenkkeillä ja vaikka matkustella! En tykkää matkustaa yksin ja onhan minulla lapsiakin joiden kanssa voisin matkustaa vaikka kotimaassa!
Niino mä en ikinä lähe minnekkää sellasen kanssa, josta tykkään oikeesti. Musta on paljon mukavempaa haaveilla hyvästä elämästä yhdessä kuin kohdata epämiellyttäviä tosiasioita 🌚
Joo, seurustellut ja suhteilut on muiden kanssa. Sellaisten joiden kanssa tunteet voimistuu pikkuhiljaa, siinä seurustelun lomassa ja myötä.
Nainen
Minulla yleensä sama ongelma. Yritän kyllä rohkaistua parhaani mukaan.
Minä en odota sinun rohkaistuvan kysymään ainakaan minulta mitään, koska en voi sietää sinua!
Hänelle kerroin jo ihan liikaakin. Mietin vaan muita naisia tulevaisuudessa.
"Tell me lies, tell me sweet..."?
Älä pelkää ei sinulta kukaan haluakaan kysyä mitään koska tunne on molemminpuolinen
Mitä kysyisit...
Kysyä treffeille?
jalaton metsuri on pelkuri
Tsemppiä! Elämässä parasta on rikkoa tabuja ja asioita joita on vältellyt. Myös uskallus kynnyksen yli hyppääminen tuntuu jälkikäteen yllättävän mukavalta ja helpolta.
https://www.youtube.com/watch?v=e_baONIq5RE&list=RDe_baONIq5RE&start_radio=1
Se riippuu siitä löydänkö sopivan 70v miehen tai naisen jonka kanssa harrastaa liikuntaa ja matkustella!
https://youtu.be/DWRduMPPSDA?