Taistelu PS.n arvoista riitana? Tosin, onhan siellä nytkin istumassa epäpätevää porukkaa...
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Varsinkin hallituksessa.
- Anonyymi00002
Lisää Natsimoita eduskuntaan!
- Anonyymi00003
Suomi tarvitsee islamisti ministerin.
Sara hölötti niitä tavanmukaisia kliseen statuksen saaneita copypaste-öyhötyksiä, mitä erityisesti punavihreä narratiivi on pullollaan. Ei mitään uutta, eikä mitään yllättävää, mistä voisi herätä älyllistä keskustelua. Asetelma oli siis taas se tavanomainen, eli vasemmistohenkinen suoltaa, näin kauniimmin sanottuna, ideologista paskaa ja persun paikka on myöskin se tavanomainen, eli paskanpuhujan servaaminen. Ja sen Jokke teki helposti ja rutiininomaisesti.
- Anonyymi00004
Mitä olisivat persut ilman mamuja ja uskontokiihkoilua? Eivät oikein mitään. Näkyyhän se siinä miten luokattoman huonosti he ovat hoitaneet valtion asioita. Luotto Suomeen on alentunut.
On siis välillä aika polkaista uskonto- ja mamuasiat esille varapuheenjohtajan toimesta. Anonyymi00004 kirjoitti:
Mitä olisivat persut ilman mamuja ja uskontokiihkoilua? Eivät oikein mitään. Näkyyhän se siinä miten luokattoman huonosti he ovat hoitaneet valtion asioita. Luotto Suomeen on alentunut.
On siis välillä aika polkaista uskonto- ja mamuasiat esille varapuheenjohtajan toimesta.Et ole sen kummempi öyhöttäjä kuin Sarakaan. Aina samat kliseet, eikä mitään järkevää.
Mutta vastataan sun öyhötyksees; mitä olis persut ilman mamuja? Jos maahanmuuttopolitiikka olis järkevää, olis persujen helpompi yIIäpitää sen järkevyyttä. Eihän maahanmuuttopolitiikka itsestään toimi, vaan sitä harjoitetaan, toteutetaan, kehitetään ajan ja olosuhteiden mukaisesti. Tästä voisi olla myös se hyöty, että persuilla jäisi aikaa ja energiaa hoitaa muita yhteiskunnalle oleellisia asioita, kuten työllisyyspolitiikkaa, talouspolitiikkaa jne.
Mitä tulee öyhötykseesi "uskontokiihkoilusta", en todellakaan tiedä miten saat yhdistettyä perussuomalaisiin. Uskonnollisuus on nimittäin hyvin vähäisessä roolissa julkikuvassa. Kristilliset arvot voi joissain asioissa nousta esille, mutta sitä ei voi edes kuvitella kiihkoiluksi. Tai ehkä sinä koet niin, ja jos näin on, olis syytä käydä tarkistuttamassa korvien väli.
🙄🤚- Anonyymi00007
Tuonko pimun kanssa älykästä keskustelua🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi00005
Olen aina inhonnut tuon sukunimeä. Kuulostaa joltain rohtumalta. Koko muija on yksi iso rohtuma eikä ole mitään tekemistä päättämään meidän asioistamme.
Olen leikitellyt mielikuvalla, mitä jos suomalaisia menisi eri aasian/lähi-idän/afrikan maihin ja heti rupeaisi pyrkimään paikalliseen hallitukseen vähät välittäen paikallisesta kansasta ja niiden tavoista. Mitäpä luulette että tapahtuisi suomalaisille? - Anonyymi00006
Tonkin aivottoman mimmin on syytä pysyä siellä huulipunalinjalla.
- Anonyymi00008
Tuollaista typerää pelleä ei saa päästää soluttautumaan hallintoon.
- Anonyymi00009
No sinne vaan muiden turbohuulien sekaan vaikka kysyt ei riitä mihinkään älylliseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 142704
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2761196Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671138- 82946
- 87853
- 63818
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?24765- 72745
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69721Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?137700Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?142691- 47670
- 57646
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47634Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46624Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32618Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25613- 40564
- 55558
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20538