Arskalle tiedoksi

Anonyymi-ap

Keskusta menee vaalien mukaan, ei kallupein mukaan. Se tulos sitten 4 vuodeksi. Tuntuuko liian vaikealta ?. Olet mongertaja. Kuin toisetkin sossut. Eik helppoa ole luvassa Sannan 50 miljardin lisävelka ja Orpon lisävelka samaa kokoa. Kehitysvut pois, kaikki verolle, nyt ei tule sallia vapaamatkustajia. AYliike verolle mys lakkoilijat, ja järjestöt yleensä joilta tuet pois. Valtio on sipissä, ei ole rahaa. Sama kuka hallitukseen.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      • Anonyymi00003

        Ei ole persuja, ei ole gallupeista mitään osviitata vaaleihin, turhaa uhoat, kun niillä ei ole Mitan merkistystä. Vaalissa SDP ei tule ylittämään 16,5 %, se jo oli pari kautta sitten vakio. Ei lakkoileva puolue tule saamaan äänestäjien luottamusta, turhien kalliiden lakkojen.


      • Anonyymi00005
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Ei ole persuja, ei ole gallupeista mitään osviitata vaaleihin, turhaa uhoat, kun niillä ei ole Mitan merkistystä. Vaalissa SDP ei tule ylittämään 16,5 %, se jo oli pari kautta sitten vakio. Ei lakkoileva puolue tule saamaan äänestäjien luottamusta, turhien kalliiden lakkojen.

        Älä puhu paskaa palstaöyhöttäjäpersu. Komerossako sinut kasvatettiin, kun lopputuloksena tuli tuollainen huupelo vouhottaja?


    • Anonyymi00004

      Huokaus. Miksi teitä persutrolleja yhdistää surkea kirjoitustaito?
      "kallupein, Eik, Kehitysvut, mys"

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2007
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe