Kotimme on

Kulut yhteiskunnalle
Ja
Voitot on yksityisiä
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Stupp aleksanteri : Sanoi että a-studiossa talous kasvaa nyt ja on jäänmurtaja kauppaa datakeskusta teollisuus kasvaa nyt pitkään aikaan 20Vuoteen. Niin herra kehoittaa ihmisiä kuluttamaan ja yrityksien investoimaan hmm.. tuntuu vähän nurinkuriselta mulle tuli mielikuva että on kova tarve saada rahaa lapioitavaksi Ukrainaan ja muihin rahanreikiin. Tuli vielä mielikuva siitäkin että rahaa tarvitaan Herrojen persiisiin lisää Orpon ja muiden keppanoiden palkankorotuksiin. Ainuttakaan sanaa hän ei maininnut omasta Suomen kärsivästä väestöstä kuinka he kituuttavat nyt äärirajoilla.
Toki voin olla väärässä! Jäi vaan paskat fipat tästä triatlonista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kulut yhteiskunnalle
Ja
Voitot on yksityisiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu