Alotan parin viikon päästä kauppiksessa merkonomin tutkinnon,ja haluaisin tietää siellä tällä hetkellä opiskelevilta että ei kai siellä käytetä kansioita? Joskus näin on ollu ja toivottavasti ei enää,koska koulureppuuni ei todellakaan mahdu mitää jättimäisiä kansioita.
Lappeenrannan kauppiksesta
meissi
4314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On sinulla ongelmat. :D
Merkonomiksi Lappeenrantaan... kansiot ei mahdu "meissin" reppuun... HEH HEHHEE
Jos elämässä ongelmat on tuollaisia, ei todennäköisesti ongelmia olekaan.
onneksi tarvitse kansioita käyttää. Itse funtsin samaa.
Se on todellakin yks lysti mihin muistiinpanosi laitat. Saat oman mielen mukaan kirjottaa vihkoon, kansioon tai vaikka vessapaperiin, jos mielesi tekee.
Itse käytin kansiota (luin kaksoistutkinnon) ja näin parhaimmaksi vaihtoehdoksi kirjottaa suoraan niihin avolehtisiin, mitä saa ostettua esim. kirjakaupoista. Sieltä sitten sillon tällön aina siirtelin niitä sivuja kansioon, jossa sitten viimein olivat järjestyksessä.
Tekstiä tulee niin runsaasti, ettei siinä jaksa käydä joittenki vihkojen kanssa säätämään. Kaikki vaan teksti samaan syssyyn ja sitte kansioon. Tässä mun vinkki!