Käydään oikeudenkäyntiä siitä, montako päivää urheilija on asunut välillä Suomessa!
Olisiko näille asennettava rajalla jalkapanta, jotta verottaja voi ulkomailla asuvaa urheilijaa seurata tarkasti.????
Joku kommari lisäksi valtion puolesta varjostaisi 24/7 sekuntikellon kanssa kuinka vierailu sujuu kotimaassa .
On tämä yksi s....n takapajula. Ei tarvitse ihmetellä suurta valtionvelkaa!
Olisiko näille asennettava rajalla jalkapanta, jotta verottaja voi ulkomailla asuvaa urheilijaa seurata tarkasti.????
Joku kommari lisäksi valtion puolesta varjostaisi 24/7 sekuntikellon kanssa kuinka vierailu sujuu kotimaassa .
On tämä yksi s....n takapajula. Ei tarvitse ihmetellä suurta valtionvelkaa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Walhroos nalle asuu kans Ruotsis mut on Suomes .
Valtionvelka johtuu siitä, että rikkaiden ja yritysten veroja on alennettu. Köyhiltä ottaminen ei auta, kun niillä ei ole mistä ottaa.
Niinpä!
Verotus alas ja julkinen sektori alas 80% sesti, Samoin tuntemattomien elätys pois.
Hullua että verotus tuhoaa.
Pitäisi olla niin että ihmiset tulevat mielellään Suomeen alhaisen verotuksen takia.
SDP-vihr-vas-rkp-kesk ainoastaan tuhoavat suomea.
Verotus alas,
eli terveydenhoito alas, tiet ja rautatiet jätettävä korjaamatta, lentokentiltä lopetetaan lennonjohto, kouluja lakkautetaan ja niihin tehdään isommat luokat, ja äärioikeiston vihaamalta kulttuurilta viedään rahat niin että yleiset kirjastot ja museot pitää sulkea.
Ja siitäkös Suomen maine kasvaa... kukaan ei enää halua tulla tänne.
Verotus ulkomailta tuloja hankkivalle urheilijalle tulisi olla niin houkutteleva kotimaassa, että voi täällä pitää rahoja ja hankkia omaisuutta.
Siihen tuskin tämä kommunistinen valtio tulee suostumaan.
Ehkä vasta sitten kun kaikki on menetetty ja valtio on Euroopan köyhin maa.
Nyt voi tietysti tulla jos suostuu luopumaan yli puolesta rahoistaan kasvavan työttömien lauman elättämiseen, joita vasemmiston johto haluaa pitää ikuisesti työttömänä.
Ei tänne saa uusia työpaikkoja luoda!
Onhan syrjäytyvät ihmiset vasemmiston vaalikarjaa!
Puolet pois eduskunnan suojatyöllistetyistä niin saadaan säästöä
Ei oo mikään ihme kun porukat asuu sveitsissä , monacossa ja muissa maissa joissa vähäinen verotus. Siinä loistavasti näkee punikkien ahneuden tulokset. Seuraavaksi lähtee yritykset kun lindman pistää yritykset konkkaan typeryyttään.
ota takapakkia, rli vastuita ja veroja pelkoon iiloon verottajalta ja kelakta Epsanjaan, luuseri
Kommari.