Ikää tulee, sinkkuna naisena jo vähän pelottaa

Anonyymi-ap

Mihin ikään asti voisi ajatella miesten potenssin olevan kohdillaan? Ymmärrän että on yksilöllistä, mutta millaista vaihtelua on haluissa ja potenssissa? Olen sinkkuuntunut nainen jolle seksi on kovin tärkeä osa elämää eivätkä nuoremmat miehet oikein kiinnosta, onko viriilin suhteen löytyminen 50v+ kuinka realistinen haave?

5

54

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Kannattaa mennä kyselemään johonkin keski-ikäisten palstalle tai esim. seksuaaliterveyspuolelle. Tämä ei oikein ole oikea foorumi seksuaaliterveydestä keskustelemiseen.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Uskon,että sen sopivan kohtaa jos kohtaa. Miehiä tulee ja menee,pitää liikkua vaan silmät auki.

    • Anonyymi00003
      UUSI

      Se riippuu naisesta. Jos on normaalipainoinen naisellinen nainen, niin 90 v miehetkin on täydessä työkunnossa.

      • Anonyymi00004
        UUSI

        Valitettavasti naisen ulkonäkö ei vaikuta miehen sydän- ja verenkiertoelimistön terveyteen. Siihen vaikuttaa erityisesti miehen ruokavalio, genetiikka ja mm. fyysinen kunto.


      • Anonyymi00005
        UUSI
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Valitettavasti naisen ulkonäkö ei vaikuta miehen sydän- ja verenkiertoelimistön terveyteen. Siihen vaikuttaa erityisesti miehen ruokavalio, genetiikka ja mm. fyysinen kunto.

        Eli valitse mies joka on hyvässä fyysisessä kunnossa niin no problem.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      319
      1369
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      327
      1307
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      104
      1077
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      971
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      767
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      631
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      617
    Aihe