Tällaiset tuholaiset...

... pitää panna kuukaudeksi jalkapuuhun keskelle kylää ja jokainen ohikulkija saa potkaista tuholaista palleille, ilman rangaistusta.

https://yle.fi/a/74-20245669
354
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siellä jalkapuussa taitaisi olla vaikka minkä väristä ja muotoista. 😂

1Äänestä

Minä panisin seisomaan kesällä jäälohkareen päälle hirttosilmukka kaulassa siten, että alussa se ei kiristäisi eikä olisi löysiä...

1Äänestä

Eli toisin sanoen,jokainen potkisi toisiaan.Mikään ei miksikään muuttuisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

... pitää panna kuukaudeksi jalkapuuhun keskelle kylää ja jokainen ohikulkija saa potkaista tuholaista palleille, ilman rangaistusta.

https://yle.fi/a/74-20245669

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu