En tiedä...mutta pahalta tämä tuntuu!Seurustelen yhden pojan kanssa..rakastan häntä todella paljon!Mutta hänen rakkautensa minua kohtaan on hiipumassa.Hän sanoikin että, "en ole varma rakastanko sinua enää" välittää ja haluaa olla EHKÄ minun kanssa.Mutta nyt ei ole varma siitä olemisestakaan.Minä voisin tehdä mitä vain että saisin hänet jatkamaan..tuntuu niin helvetin pahalta eikä osaa kuin itkeä :( tämä on minun ensimmäinen ihminen kenen kanssa seurustelen..ja ollaan seurusteltu jo semmoiset 7kk..Miten minä selviän jos tämä tähän loppuu..Kavereihinkaan en olo hirveästi yhteyksissä ollut..kenelle minä puhun..auttakaa joku minua...Tämä tuntuu niin pahalta!!!
Kun toinen ei halua...
surusilma___
3704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suosittelen että otat yhteyttä kavereihisi ja juttelet heidän kanssaan. Se voi tuntua alkuun vaikealta, mutta uskon että he tuovat iloa ja lohtua elämääsi.
Seurustelukumppanisi tunteisiin et voi ainakaan itkemällä vaikuttaa.
Kukapa haluaisi itkevän naisen?
Ehkä hän ei halua olla kanssasi koska luulee sinun olevan onneton luonaan koska itket.
Koita olla iloinen ja tehdä Itsesi hyvälle mielelle. Silloin voit antaa miehellesi paljon enemmän ja hän huomaa hyvät puolesi.
Se jos mikä saa hänet rakastamaan sinua.
Minulla oli vuosi sitten sama tilanne.. Poikaystäväni kertoi minulle juuri samalla tavalla ettei usko rakastavansa minua. Halusi kuitenkin jatkaa, mutta vieläkään hän ei ole kertonut rakastavansa, pelkää kuulemma sanoa sitä. Edelleen yhdessä ollaan ja tiedän että hän välittää minusta oikeasti tosi paljon, ehkä hän vielä joskus uskaltaa tunnustaa rakkautensa. Mutta yritä jaksaa, kyllä minäkin edelleen itken asian vuoksi silloin tällöin ja vuosi sitten vielä enemmän. Ilman painostusta jatkat ja anna miehesi tehdä omat päätökset ilman että roikut hänessä, kyllä hän ymmärtää myöhemmin jos tekee virheen..poikaystäväni mukaan hän ei ole koskaan rakastanut ketään ja ilmeisesti suhteen alkuhuumassa kertoi sen minulle liian äkkiä ajattelematta selvästi tunteitaan.. :( noh, minä olen kyllä rakastanut häntä alusta asti ja jaksan odottaa josko hän vielä joskus rakastaisi minua. Ehkä poikaystävälläsi on menossa tälläinen "vaihe" ? jaksamisia sinulle
kiitos paljon..lohdutti tuokin jo jonkin verran! kysyisin sinulta että, pidittekö taukoa miehesi kanssa..vai jatkoitteko vain?