Tätä varmaan moni miettii. Ei se ydinase enää Venäjää (tai Putinin valtaa) pelasta mutta nurkkaan ahdistetu putte voi olla arvaamaton.
Jos hallinto on kaatumaisillaan, voi joku fiksu venäläinen everstikin estää moisen aseen käytön. Ei ole sanottua, että se tekninen henkilökunta tottelee tässä tilanteessa.
Jos hallinto on kaatumaisillaan, voi joku fiksu venäläinen everstikin estää moisen aseen käytön. Ei ole sanottua, että se tekninen henkilökunta tottelee tässä tilanteessa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
"Ei se ydinase enää Venäjää (tai Putinin valtaa) pelasta mutta nurkkaan ahdistetu putte voi olla arvaamaton"
Millä tavoin Putin on nurkkaan ahdistettu?
"Jos hallinto on kaatumaisillaan"
Onko samat lähteet joiden mukaan Venäjältä loppuu ohjukset 2024 mennessä? Mistähän syystä Kiovassa jysähtelee 24/7 jos näin on.
No Putinilla ei ole enää yhtään hyvää vaihtoehtoa jäljellä.
Niin, ja rahat loppumassa...
Kirjoittelevat omasta nojatuolistaan käsin sotivat maan asukit.
Tiltua kyrsii kaikki hänen mielipiteestään poikkeava?
Nojatuolistas sinäkin muuttelet Suomen koko ulkopolitiikan, anonyymisti.
Venäjä hivutetaan häviämään, elikkä kokonaisuutena sammumaan paikoilleen.
Mitähän ihmettä se tuokin tarkoitti?
Näivettämistä.
Venäjän ote on pettämässä…
Ydinaseen käyttö loisi tilanteen, jossa Putin olisi hoidettava pois päiviltä. Tätä toteuttaisivat monen valtion turvallisuustahot.
Nou hätä! Suomi turvautui jo muiden ydinaseisiin, vaikkei kukaan edes ollut hyökkäämässäkään Suomeen. Toivottavasti maailma pitää huolen, ettei Suomi koskaan saakaan omia ydinaseita.
Venäjällä on jo kauan ollut tuhansia ydinkärkiä, vaikka kukaan ei ole ollut sinne hyökkäämässä yli 80 vuoteen. Miksi? 🤔
Tiettävästi ydinaseella on Yhdysvalloissa kolme salkkua ja napinpainajaa, mutta se ei todista että myös Venäjällä olisi.
Ja neljäntenä napinpainajana A.Stubb.
Putinatsien tason laskussa ei alarajaa tunneta.
Rauhan aseena ydinase rauhoittaa venakotkin, hienoa on suomalaisena olla mukana ydinasevöljyssä.
Venakoista eli venäläisistä naisista ei ole meille suurtakaan haittaa. Miehet ovat paljon pahempia.