Jotain rajaa

9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eilen A-studiossa perus-persu Bergbom antoi oivan näytteen kouluttautumattomasta ja sivistymättömästä persulijasta. Eipä tuo osannut kuin rähjätä ja soittaa suutaan.

1Äänestä

Oras Tynkkynen oli järkyttävä puheissaan.

Äänestä
  • Sivistyneempi kuitenkin kuin sontalinko Sebastian Tynkkynen.

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Sivistyneempi kuitenkin kuin sontalinko Sebastian Tynkkynen.

    Kun äärivihervassudemuloiselta loppuu se vähäkin aivotoiminta kokonaan, syntyy seuraavanlaista tekstiä: "Sivistyneempi kuitenkin kuin sontalinko Sebastian Tynkkynen."
    ONNEKSI näille äärivihervassudemuloisille on ihan oma puolue SSDP!!!

    Äänestä

"Nuoret ovat vihaisia persuille"

Miksi ihmeessä olisivat!? Ei yksi puolue (Perussuomalaiset) pysty muuttamaan 2019-2023 tehtyä päätöstä siitä, että Suomen virallinen tavoite on puolittaa liikenteen päästöt vuoteen 2030 mennessä (verrattuna vuoden 2005 tasoon) ja saavuttaa täysin hiilineutraali tai fossiiliton liikenne vuoteen 2045 mennessä. Tavoite saavutetaan vain hintoja nostamalla!!!

EIHÄN BENSAN hinta ole seurannut enää öljyn hintaa, vaan elää ihan omaa elämäänsä ja NESTE TAHKOAA MILJARDIVOITTOJA!!!

Äänestä

Ei ihme jos nuoret ovat vihaisia. Nuorten aikuisten 25 - 34 vvuotiaiden ostovoima on laskenut, ja erityisesti nuorten miesten. Näin on selvittänyt STTK.
Vanhimpien ikäluokkien 55 - 64 vuotiaiden palkat ovat nousseet.

Äänestä

oli siinä kanssa valkattu haistateltavat 🤣

Äänestä

minä ajoin autoa työttömyyskorvauksella kun olin 🤣 vittu sitä autoa olisi tarvinnut , oppi ainakin korjaamaan autoa 🤔

Äänestä

totta kai nuoria harmittaa kun ei saa pillurallia ajaa , kun on niin korkeata bensan hintaa tämä nyt on itsestään selvä asia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nuoret ovat vihaisia persuille

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012274392.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu