mitään iloa elämään. Siksi en halua nähdä enkä kuulla sinusta enää mitään. Lähinnä rupesit vain ajattelemaan omaa itseäsi ja omia tarpeitasi.
Susta ei ollut mies enää
Anonyymi-ap
30318
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Onko aloituksia sarjana tuottava aapeeäijä sellainen olo, ettei mikään ragebaitti luonaa tänään? Sitä on liikkeellä. TT
Harvinaisen osuvasti sanottu.
Kuinka saisit rikki kookospähkinän? -Tikaton
Vai aapeetäti? Vai luokitellaanko tällainen väittämä jo naisvihaksi täällä? -sivusta.
Lisään, kun miesvihaahan ei ole edes olemassa?
Itse näitä kans miettinyt syvemmin? Olisiko minusta edes suhteeseen, passivoituisinko kuinka nopeasti, jos toinen olisi liian määräilevä oman tekemiseni kanssa? Sopimiset vaatisi aina minun joustamista asioissa.
Olisiko minulla minkälaisia oikeuksia olla oma itseni vai tulisiko minusta sellainen perässä vedettävä versio itsestäni, kun oma tahto olisi murennettu vahvan naisen rinnalla? Kun ei ole sitä halua jatkuvasti riidellä joka asiasta? -sivusta totean vain.
Kannattaa huomata ero määräilevän, itsekään, alistavan naisen ja vahvan, itsenäisen, muiden vapautta kunnioittavan naisen välillä. Vahva nainen ei mutta sinua vaan se joka yrittää olla vahva sinun kustannuksellasi vahva murtaen sinut tahtoonsa. Se ei ole aidosti vahvan naisen merkki.
Ja sivusta siis nää pohdinnat
Ymmärrän mitä tarkoitat, joskus koulutettukin on eri tavalla vahva kuin vähemmän koulutettu ja aina löytyy heitä poikkeuksen poikkeuksiakin? Mennyt jättää jälkensä ja monesti voi olla myös ohjaamassa vääriin suuntiin tilanteita?
Toisen arvostamisella ja kunnioittamisella on suuri vaikutus näissäkin. Vuorovaikutteisuudella on merkitystä. Samaistumisen määrällä voi olla positiivisia vaikutuksia. Miettien eri vinkkelistä tilanteita.
lisään vielä ei myöskään seisonut, eli hyödytön
Ilkeän ja herkkiin kohtiin henkisellä väkivallalla iskevän naisen kommentti. Rakastava nainen ei ikinä hyökkäisi tuollaisella asialla.
Niin ja mistä tieto on peräisin. Tuskin kirjoittajalla on edes henkilökohtaista kokemusta tuosta, ettei vain olisi joku ruma stalkkeri-äijä kyseessä, joka haluaa mustamaalata kateuttaan tai pahuuttaan.
Eivniin .
Ja minö Anen en ole tötö ketjua aloittanut .
Joku esittää taas minua.
Varmaan se mustasukkainnen J nainen.
Minua ei kiinosta kirjoitella tänne.
Ihana viesti, hän on vapaa👌
Kiitos. Nainen joka ymmärtää, osaa myös arvostaa. Ehkä ex-naisen tarpeet olivatkin hyvin pinnallisia, eikä tajunnut miehen antia.
Samat sanat, mutta miksi aina tunget seuraani? Se tuntuu tosi ahdistavalta ja kiusalliselta! Älä edes tervehdi jatkossa! Onko se liikaa pyydetty!
Eli käytit miestä hyväksesi ja kun hän vihdoin veti rajat ja alkoi pitää huolta itsestään, tulit katkerana marisemaan palstalle?
Naiselta sivusta
Halusi mutten huolinut!
Niin, jos noin on käynyt, aivan jokainen tajuaa ettei mies ainakaan "hävinnyt" tuossa tapauksessa.
Mitä teit itse
Eipä huvittanut olla iloksi tuollaiselle ämmälle.
Ah tuota rakkauden määrää.
"Sua mieletön ma lemmin" ym ym
Mikä meni vinoon?
Päivän satuhetket piristävät. Pikkusen pidempää tarinaa sais olla.
Tässä huippu nainen! 😀
Taitaa olla T-nainen taas sorvin äärellä. Guppeviha ylitsepursuava
Lisäksi ap saattaa olla mies, joka väen väkisin yritti tunkea heteromiehen elämään, oli siis ihan irl mustasukkainen miehen jokaisesta mahdollisesta, pienestäkin kontaktista naisen kanssa, jakeli muka hyviä neuvoja; "jätä naiset", ehkä ajatteli olevansa jumalan valinta ja vielä mies-miehelle, huh huh.
Jos tämä on tarkoitettu minulle, olisin toivonut että tällaiset asiat olisi sanottu minulle suoraan. En ole halunnut tehdä toiselle pahaa enkä ajatella vain itseäni. Olen edelleen valmis keskustelemaan rauhassa siitä, mitä kumpikin koki ja miksi kaikki meni tähän.
Ihmissuhteet ovat välillä vaikeita. Toisella voi olla odotuksia suhteen laadusta enemmän kuin mihin toinen pystyy vastaamaan.
Kun toiveet ja odotukset eivät kohtaa, eivätkä keskustelut ja kompromissin hakeminen tilanteeseen auta, on ehkä parempi lähteä eri teille. Jatkuva riitely tuo pahaa oloa kummallekin.
Erota voi kuitenkin nätisti, ilman toisen lyttyyn haukkumista, onhan niitä hyviäkin hetkiä varmaan ollut. Kiitä niistä ja parempi onni seuraavan kanssa👍
-sivusta
Eronkin voisi hoitaa niin, että kertoo toiselle missä mennään. Ja jos se ei siinä hetkessä onnistu, asiat voisi ainakin selvittää kahden kesken jälkikäteen. -sivusta tämäkin