Lisää afrikkalaisia
Anonyymi-ap
952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pari on osallistunut jo adoptioinfoon ja tahtoo adoptoida kansainvälisesti. Tällä hetkellä homoparit voivat adoptoida Suomessa kansainvälisesti vain kahdesta maasta: Etelä-Afrikasta ja Kolumbiasta. Pari on valinnut kohdemaakseen Etelä-Afrikan, koska Alanin juuret ovat Afrikassa tuntui maa luonnollisemmalta vaihtoehdolta
Ap on Tynkkyseen rakastunut selvästi!
onko se lesta
hellari
Näinhän se menee persuilla.Rasisteja ollaan,mutta väkeä haetaan lisää Afrikasta asti.Suomalainen adoptiolapsi ei kelpaa.Toisaalta kaksi miestä ja lapsi.Lapselta viedään oikeus äitiin.Kasvatetaanko lapsesta rasisti.
Etelä-Afrikalla on kokemusta rasismista ja sieltä on putkahtanut maailmalle niinkin tuttu rasisti ja fasisti kuin Elon Musk. Sebu ja Alan ovat kenties saaneet suosituksia?
Ehkä PS ei olekaan rasisti niinkuin vihervassaridemari kannattaja luulee. Kyse on paljon isommista asioista koko Suomen ja kaikkien suomalaisten edusta, onko Suomella varaa elättää koko maailmaa kuten vihervassaridemariRKP-kööri haluaa. Eli realismia ja järkeä PS tahtoo, sitä kun ei ole vihervassaridemariRKPlla, heillä on vain yhden totuuden aate eikä Suomen ja suomalaisten edulla ole mitään merkitystä.
Kysehän on kai vain yhdestä adotiolapsesta ja ihan itselle Tynkkyselle ja Afrikasta lähtöisin olevalle kumppanille. Itse hoitavat tulokkaan elätyksen eivät sysää sitä Suomen kansan hoidettavaksi kuten vihervassaridemariRKP. Afrikassa on niin hirmuinen väestön kasvu, että sieltä on tulossa miljardeja ihmisiä Eurooppaan, jos rajat avataan, jota vihr.vas. demari.RKP niin innolla haluavat.
Vain persut tuovat sieltä puolisoitaan.