Meidän keskustalaisten vaalimenestys Pitäisi huolen omista asioistaan.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaavaan on persutrollin herjaavaa vihakirjoittelua. Poistakaa myös nimimerkkinsä jolla tätä vihakirjoittelua viljelee.
Poistakaa edellinen kommentti koska se on lopullisesti päästään seonneen Suomi 24:llä riehuvan vassaritrollin herjaamista.
Paitulilla on mopo lähdössä käsistään.
Punikki mainittu siis "keksusta suuntainen" eli persetrölli.
Kymmenen nikin persetrölli taitaa nikkileikin ja luulee, että "aina" on eri kirjoittaja.
Se valkopääkotka paljastaa, että persetröllihän se taas.
Toi säälittävä demari putin trolli itse lataa tänne joka päivä satoja toinen toistaan tyhmempiä aloituksia ja kommentteja. On kaikenlisäksi erittäin venäjänmielinen. Lähes kaikki ukrainan tukee ja natoa vastustavat aloitukset ja kommentit ovat punikin kynästä.
Putin on yhä edelleen persun ikioma kansalliskonservatiivinen aateveli. Mitäs Pensa-Mauri on asiasta todennutkaan?
"Suomeen tarvitaan Venäjän ja Unkarin kaltaista kansallismielistä johtotyyliä, ei näitä bensan hintaa korottavia ja Voguen kuvauksissa juoksevia kassaneitejä."
-Mauri Peltokangas (ps)-
Paskaa puhut, en moneen viikkoon ole ladannut mitään.
Punikki reppana todistelee sitä loputonta tyhmyyttään. Jospa urpo kertoisit ens alkuun kaikki kapitalisti maat jotka ovat venäjän kavereita. Voit myös kertoo kaikki venäjän kaveri maat.
Koville venäjänmielistä punikkii ottaa.
Mm. USA!
Onko Mauri siis punikki?
Kotimaa
“Kohukaupat Kinnulassa: Israelilaisliikemiehet haalivat tontteja ja saivat paikalliset raivon partaalle
Kinnulan kunta myi kymmenien asukkaiden vastustuksesta huolimatta ison määrän mökkitontteja israelilaiselle liikemiehelle luksuslomakylää varten.
Ison loma-asuntoalueen myynti israelilaiselle yritykselle tarvitsee vielä puolustusministeriön luvan. Matti Tanner
Matti Tanner
Tänään klo 8:03
• Kinnulan kunta päätti myydä israelilaisliikemiehen yritykselle ison määrän loma-asuntotontteja 135 000 eurolla luksuslomakylähanketta varten.
• Paikallisista asukkaista moni vastusti kauppaa vedoten muun muassa hankkeen liian suureen mittakaavaan, alueen luontoarvoihin ja alhaiseen hintaan.
• Toinen israelilainen liikemies on ostanut viime vuosina useita monia kiinteistöjä Keski-Suomesta omiin ja suomalaisyrityksensä nimiin. Hänen Israelissa toimiva yrityksensä on tehnyt puukauppaa venäläisyritysten kanssa Venäjälle.
• Liikemiehen äskettäin Suomeen rekisteröidyillä yrityksillä liiketoiminta on ollut kaupparekisterin mukaan hyvin pienimuotoista tai sitä ei ole ollut lainkaan.”
IL 20.9.2026
Mietppä sitä, että lukuisat lukuisat venäjän ja entisen Itä-blockin alueen juutalaiset ovat oltuaan ennen venäläisiä tai venäjämielisiä, ovat muuttaneet takaisin diasporasta takaisin Israeliin. Tästä voi päätellä, että ostajasysteemi on jälleen se, että Venäjä tulee kuin tuleekin uutta kautta omistajiksi Suomen kriittiseen infrastruktuuriin. Ei siis edelleenkään ole kumottu Putinin kommenttia 2022: “Venäjä on Kybernorsu!”
Vassaritrolli on aktiivisesti propagoinut Palestiinan eli Hamasin puolesta.
Mihinkäs taistolainen karvoistaan pääsee.
Terv.
"Ylämaan Jaarli".
"Meidän keskustalaisten" = "keksusta suuntaisten" eli persetröllin.
Edelleen unohdatte, että Suomen venäjäkiimaisin puolue on VKK, ei persut, ei vasemmistokepu, ei vasemmisto. Katsokaan Natoäänestyksen tulos, ainoa 100% Natoa vastustava puolue on VKK, edelleenkin.
Muistetaanpa kuitenkin samalla, että VKK:n juuret ovat persuissa. Ano valittiin persuna kansanedustajaksi.
Muistetaanpa kuitenkin, että persujen juuret on kepussa, ja VKK juuret kepussa ja persuissa. Samoin muiden hörhöpuolueiden juuret liittyy maaseutuun, aina vapauden liittoon, ainoa yhdistävä tekijä on Maalaisliito=kepu=venäjä=kepusta eronneet pienpuolueet. Väyrysläisyys saatiin nujerrettua Suomessa ihan tiedottamalla.
Nyky Kepu goes vasemmistoliitto ja Kaikkonen pride ja sateenkaari. Suviseuroillakin tarroja laitellaan ja suositaan homoja ja kielletään perheensisäistä seksiä!