Kuinka moni on sitä mieltä että Pyhäjärvi tarvitsee oman tiekarhun, verovaroja hupuloidaan siinämäärin kiihtyvällä vauhdilla että yksi tiekarhu mitään maksa. Moni syrjäinen tie on siinä kunnossa että karkea sora ja karhu tekee poikaa. Kenenkehän takapuoleen Pyhäjärvisten kiinteistöverot oikein menevät ja muut maksut
Tiekarhun osto
Anonyymi-ap
50487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 47 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Kannatetaan !
On se näky kun ympäri kyliä on betonista tehtyjä rakennuksen osia 😂
No onhan SE voi voi aatella sentään ja ladulla ei saa kävellä ja PERSUT ON sitä ja tätä ja PONSSEKIN Ois tänne tullu ja ekös näilä palstoila ollut jollakin mielessä krematoorin paikkaa Vaskikellon ja APSIN risteykseen ? Aloittelija huuteli tiekarhun perään. Asija alkoi minua sinämäärin kiinostaa , , , googlasin, tiekarhu. VEEMAKS OY Kiteelä valmistaa tiekarhuja . . on se tuo Esa Halttunen kova yrittäjä , perhe osti valtionyhtiön liiketominnan!
Jatkanpa vielä samsta aiheesta näistä tiekarhuista , , täytyy nostaa hattua tuomoselle yrittäjälle , Kiteeläinen pienviljeliän poika on pärjännyt aika pitkälle vähäsellä kouluutuksella täälä pöllölaaksossa kytätään kateelisena mitkä kilvet on autossa ja maleksitaan toimettomina ,. , , ,herjataan metsäkoneen kuljettajia . . . niin ja puuttini uskovaisia sekä syökö sinunkin pöydässä demari ?
Ettei vaan olisi ahneutta etukäteen
Samoja koloja höylätty vuosikymmeniä saamatta yhtään mitään aikaiseksi
Jaa että mitä koloja
Maski päähän persut. Yksinkertaista.
Maski päähän kepulit, ettei Jallu ja lonkero tuoksahtele.
Syrjäiset tiet ovat valtion ei kunnan huolettavia.
Joo mutta kunnan autot siellä ajeloo, Edin kouluautot
Ei oo kaikki valtion hoidettavia ettäs tiijät
Niin niin , , entäs kirjasto - auto ? Sehän aikoinaan 70 - luvulla työlisti muutaman tyypin.
Meinaatko huollettavia?
Miten vaan, mutta kunnosta voi kysyä Lulu Ranteelta.
Miten tämä liittyy Lulu Ranteeseen ? .
Kyllä osa syynä on ns tien hoitajat..
Osa ei vaan osaa asiaansa
onhan meillä tiekarhu mutta ei apua kun ei saa käyttää.
Missä missä, onko Pyhäjärvellä oma tiekarhu tää on ihan uutta ei ainasaan ole ilmoiteltu asijasta ?
Men äänkö porukalla Savusaunalle kylpemään?
Tekoäly kertoo että tammikuun jälkeen Pyhäjärvi alkaa olla kuntaliitoksen edessä
On mahdollista.
Lestijärvi selvisi 10 miljoonan veloista 69 myllyllä.
Onhan siellä vähemmän porukkaa ja per asukas oli enemmän velkaa.
Pyhäjärvellä rupeaa olemaan velkamäärä kiitettävä ja vuosittaisia kuluja yritetään lisätä ( huom hyvinvointitalo) niin ei mahdollisista myllyistävä saatava kiinteistövero tule riittämään.
Ja huom kaikkia voimaloita ei tulla rakentamaan
69 asento vai
Etkö osannut lukea mylly sanaa perästä. ?
Tuulivoimala on virallinen nimike vaan kyllä myllynkin kaikki ymmärtävät..siis nämä joilla on jotakin älyä korvien välissä.
Teksteistä päätellen joillakin on ongelmia sekä ylä-että alapäässä.
Milloin on hyvinvointitalon avajaiset? Ilmaiset makkarat, mehut ja kahvit.
Leikataan nauha..Kun avataan.
Tiedätkö tätä että tyhmä puhuu enemmän mitä suu puhuu
Onhan Pohteen käytössä auto jolle ei tee mitään, miksi ?
Eikös se ole hiihtoporukan huolto auto ?
Myllyjä vaan lisää 👍
Tuulimyllyuskovaisuus on vain yksi uskonlahko.
Kasakat laimivat kaikkea Suomelle tarpeellista kehitystä vastaan: Putin Putin huutojen kera.
Nippu Voikukkia vaijerilla auton vetokoukkuun kiinni ja eikun lanaamaan..Parempi ja halvempi ratkaisu kuin tiekarhu💩💩💩💩
Kehittymätön Pyhäjärvi on myös lahko kuntapoliitiikan osalta
Tarkoitat varmaan persujen Venäjäuskovaisia? He vastustavat teollista toimintaa ja vaativat koko kunnasta luonnonpuistoa?
🤣
Tämän on oikea satuseppo..
Muuten minkä verran on hyvinvointitalon arvioidut vuosikulut?
Sinun viisaana pitäisi tietää se luku
Minä luin että laho kuntapolitiikan osalta.😂
Metsät voi joko antaa lahota/tuhota lahoamalla, kumpi on parempi niinkuin omasta mielestä. Eli hakata aukoksi tai antaa lahota !
Ei sillä oo mitään väliä lopputulos on sama
Ei muuta kun hakata metsä tykkää siitä kun hakataan tai edes harvennetaan , sama asija pätee autoihihin auto tykkää kun sillä ajetaan.
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Ajelevatko Rydman ja Rousu 17vuotiasta vai 14vuotiasta "konetta"metsätiellä???💩💩💩💩
Etkö keksi mitään uutta?
Isosuinen valehteleva SS pedofiili sebu riikkuli, joka laski omaa verotusta musta porkkana perseessä, rasisti persu, voikukka, Spermaturpa, maski päässä ja joka huijaa ja jytkyttää petosta putinin metsäkoneessa ja möi maantiet ja lahjoitti rahat Ukrainan natseille hallissa , jossa lupasi euron bensaa ja joka paloi mökkitiellä? Ja kaikki persut "kiikkuun keinumaan", "hävitettävä kuin voikukat" ym?
Isosuinen valehteleva SS pedofiili sebu riikkuli, joka laski omaa verotusta musta porkkana perseessä, rasisti persu, voikukka, Spermaturpa, maski päässä ja joka huijaa ja jytkyttää petosta putinin metsäkoneessa, hallissa, jossa lupasi euron bensaa ja joka paloi mökkitiellä? Ja kaikki persut "kiikkuun keinumaan"?
Pyhäjärven työttömyys hoidetaan korkealla verotuksella
Ottiko tämä aloitus noin koville 🚜
No ei , ei mitään tiekarhua , eikös tonne monitoimihalliin pitäs tehä remonttii , , joustavat laidat kaukaloon, siis päivittää asijan mukaiseen kuntoon. Asijasta kynäilikin Pyhäjärven Sanomissa taanooin muuan paikallinen nuorimies.
Kunta lähestulkoon konkurssissa niin monitoimihalli vaan mielessä
Niinpä, , tuo oliki ironiaa tuo laitojen päiviys joustavaan kuntoon.Kultuuritalosta en jatka jatkakoon viisaamat.
Jos menee huonosti niin sahat ja hallit palaa.
Kenen halli uimahallin viereisellä tontilla paloi? Miksi raakkukasa?