väärin teoin, miksi syyttää toista. Vaikkapa vakoilemalla, niin eihän ollut edes mahdollisuutta hyvään. Sen, että toinen ei kohtaa reilusti, aistii. Tutustuminen ei ole oikeudenmukaista eikä tasapuolista, vaan kontrolloivaa ja alistavaa. Satuttaa. Intuitio varoittaa, vaikka yrittää toivoa hyvää.
Toki joku voi epäillä syyttä.
Toki joku voi epäillä syyttä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En ymmärtäny sanaakaan.
Tiedän yhen tällaisen näätä-ihmisen joka tekee tätä. Hänen työnantajansa täytyy tehdä jotain. Kyse on vielä henkilöstä joka näkee muiden arkaluontaisia tietoja. Tiedä vaikka huijaa vanhuksia. Todella epäluotettava.
Ketäpä mustamaalaat?
Ei tarvitse aina maalailla ja keksiä päästään mitä sairaimpia stooreja, kun lokitiedot on nähtävillä. sivusta
Se ei ole ok yrittää porukalla pilata jonkun elämä ja sitten uhriutua.
Tässä on nyt yhdestä tyypistä kyse, joka ei kestä takaiskuja, ja nyt kostaa. Kaupunki voisi laittaa ruotuihin työntekijänsä.
Mä oon jo luovuttanut. Lopetan työt, sitä ne haluaa.
Aloittajalla ei ollut mielessä kukaan kaupungin työntekijä. Mutta joku muu ajattelee kai jotain tuttuaan. Toivotaan, että asiat menee parempaan.
Huhhuh, vittu mitä spedeilyä. Mikä ihme tollasta ihmistä vaivaa!!?!