Kansa luottaa edelleen hallitukseen kuin kallioon.

Välikysymyksessä, jälleen kerran, kansa osoitti luottamuksensa hallitukseen.

Taas kerran kansa meni hallituksen puolelle, ja vassuja vituttaa kuin pientä eläintä. Vasemmiston despotismi ei vaan saa ilmaa siipiensä alla.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kansa ei tainnut äänestää hallituksen luottamuksesta.

Olihan tuo sarkasmia?

Äänestä
  • Kansanedustajat äänesti, Suomessa on edustuksellinen demokratia, you know?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kansanedustajat äänesti, Suomessa on edustuksellinen demokratia, you know?

    Niin?

    Eli siis näin ollen sama pätee kaikkien hallitusten kohdalla? Kun enemmistöhallitus - yllätys yllätys - saa luottamuslauseen äänestyksessä, se on kansan tahto? You know?

    Äänestä

Alottaja on näitä yksinkertasia.🎃

Äänestä
  • Onhan noita, jotka uskovat joulupukkiinkin! Välikysymyksillä ei ole sellaista painoa, kuin oletetaan, niillä heräterään enimmäkseem keskustelua vain aiheesta.

    1Äänestä

Se varsinainen kansan suorittama luottamusäänestyshän on ensi kevään eduskuntavaaleissa.

Äänestä
  • Aikooko vasemmisto Sdp:n johdolla harjoittaa paljonkin vilppiä vaaleissa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Aikooko vasemmisto Sdp:n johdolla harjoittaa paljonkin vilppiä vaaleissa?

    Onko sitä sinusta harjoitettu paljon vaaleissa Suomessa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Aikooko vasemmisto Sdp:n johdolla harjoittaa paljonkin vilppiä vaaleissa?

    Kysy Trumpilta, esikuvaltasi. Hänellä on valtavasti kokemusta siitä kuinka vaalit on häneltä varastettu vilpillä. Tulevat välivaalitkin on hänen mielestään varastettu jo hyvissä ajoin etukäteen ennen vaaleja.

    Äänestä

  • QuietMorning kirjoitti:

    Onko sitä sinusta harjoitettu paljon vaaleissa Suomessa?

    Etkö ole seurannut ollenkaan mitä Ruotsissa juuri tapahtui? Siellä on siirrytty klaanivaaleihin, klaanin päämies/vasemmistolainen jengirikollinen marssittaa klaaninsa äänestyspaikalle, jossa sitten kerrotaan kuinka on äänestettävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Välikysymyksessä, jälleen kerran, kansa osoitti luottamuksensa hallitukseen.

Taas kerran kansa meni hallituksen puolelle, ja vassuja vituttaa kuin pientä eläintä. Vasemmiston despotismi ei vaan saa ilmaa siipiensä alla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu