Hyvät itäisen alueen asukkaat laajalti, nyt on syytä pistää kapuloita rattaisiin, niin että koulu ei missään nimessä tule Paukkulaan, paikka on todella huono.
Koulun paikalla on merkitystä hyvin paljon muuhunkin, esim alueen kehittymiseen ja asukkaisiin, asuntojen hintoihin ja palveluihin.
Itäinen alue näivettyy jos palvelut viedään kauaksi.
Nyt Paukkulan paikka on alavaa maata ja kaiken lisäksi liian pieni ihan alkuunkin koulun ja päiväkodin rakentamiseen, lisäksi kallis investointi, varmasti kalliimpi kuin Peitsariin. Itäisellä aueella on paljon lapsiperheitä, Tupalan , Vehmaskylän suunta on täynnä uusia omakotitaloja . Lisäksi Peitsariin on tilaa myös liikentellee, jota koulujen ja päiväkotien luokse tarvitaan , Paukkulassa sitä ei ole.
Nyt kaikki asukkaat vauvasta, vaariin pitämään itäisen alueen laajentumisen puolta asiassa.
Mikähän lehmän kauppa oikein on tuon järjettömän Paukkulan puollon takana, kuka hyötyy, tuskin kaupunkilaiset.
Itäisen alueen koulu keskustelu
Anonyymi-ap
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi00001UUSI
Peitsari on omalla levottomuudellaan pilannut mahdollisuuden koulun sijoituspaikaksi. Suunnitellulle, vanhan koulun alueelle, ei ole mahdollista rakentaa infraa, joka olisi tarpeeksi turvallinen lapsille ja nuorille.
- Anonyymi00002UUSI
Itsehän te nuo päättäjät olette tuonne äänestäneet.
- Anonyymi00003UUSI
Pitäisi selvittää mikä hyväveli porukka tässä on takana, sillä siitä on kyse! Muuten ei ajettaisi Paukkulaa kuin hernettä pysyyn!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4421723Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan951156Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63889Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43793Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49788Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11763- 123763
- 60740
- 39739
- 61707
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o37627- 50626
- 45577
- 34575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 92556
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49547- 50522
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518