Miksi vasemmistopuolueet ovat turvallisuusuhka?

Ensinnäkin vasemmistossa on edelleen venäjämielisiä kiistatta. Vasemmistolla on esim. venäjämielinen Naapuriseura ja Naapuriseuran Sanomat jossa levitetään venäjän valeita.

Toisekseen vasemmistopuolueet pitävät erittäin paljon islamista ja muslimeista, vasemmisto puolustaa muslimeita aina, ja vasemmisto saa muslimeista myös äänestäjiä - siksikin he ovat tärkeitä vasemmistolle.
3793
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Varisverkostoa ja Antifaa johdetaan Kremlistä.

Äänestä
  • Ovat ainakin venäjän hyödyllisiä idiootteja.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ovat ainakin venäjän hyödyllisiä idiootteja.

    Tutkihan persujen Mika Niikon tekosia Venäjään liittyen.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tutkihan persujen Mika Niikon tekosia Venäjään liittyen.

    Pitäisi tutkia koko demarien tekoset. Niikko on muuten out.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pitäisi tutkia koko demarien tekoset. Niikko on muuten out.

    Miten niin "out"? Oli ehdolla Eurovaaleissakin ja istuu persujen mandaatilla Vantaan kaupunginvaltuustossa tänäkin päivänä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pitäisi tutkia koko demarien tekoset. Niikko on muuten out.

    No tutkihan demareiden tekoset :)

    Äänestä

Nin on . Ne tykkää Venäjästä kun sie ei oo lakkoja , ei oo Wokea ja mielarit on heti vankilassa niin ja sie ei oo mitään muutakaan länsimaista hapatusta ..

Äänestä

Millään eduskuntapuolueella ei ole ainotakaan venäjämielistä mediaa. Naapuriseura ja Naapuriseuran sanomat eivät kuulu millekään eduskuntapuolueelle.

Sekä demarit että vasemmistoliitto ovat molemmat yksiselitteisen jyrkästi tuominneet Venäjän rikollisen hyökkäyssodan ja kannattavat Ukrainan tukemista.

1Äänestä
  • Mutta Naapuriseura on vasemmistolainen seura, älä selitä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mutta Naapuriseura on vasemmistolainen seura, älä selitä.

    Sekaseura se on, porukkaa vasemmistosta ja vapauden liitosta ja VKK-puolueesta. Naapuriseuran EU-asiantuntija ja Brysselin kirjeenvaihtaja on Olli Kotro, joka on ex-persu ja nykyään vapauden liitossa, kuten myös Sakari Linden.

    https://yle.fi/a/74-20245348

    Äänestä

  • Totta.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sekaseura se on, porukkaa vasemmistosta ja vapauden liitosta ja VKK-puolueesta. Naapuriseuran EU-asiantuntija ja Brysselin kirjeenvaihtaja on Olli Kotro, joka on ex-persu ja nykyään vapauden liitossa, kuten myös Sakari Linden.

    https://yle.fi/a/74-20245348

    Näin on.

    Äänestä

Mitäpä te persut ette pitäisi turvallisuusuhkana. Ei sinunkaan kyllä kannata autosta poistua ihmisten ilmoilla liikkuessasi.

Äänestä
  • Ei tässä mikään persuihin liity. Onko sulla joku pakkomielle?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei tässä mikään persuihin liity. Onko sulla joku pakkomielle?

    Ei ainakaan niin paha kuin sinulla vasemmistolaisiisi.

    Äänestä

Kannattaa muistaa mitä SDP teki 1918.

Äänestä

Jottei totuus unohtuisi:

"SDP:n puoluehallitus ja johto ovat alusta alkaen tuominneet Venäjän toimet jyrkästi kansainvälisen oikeuden vastaisena hyökkäyksenä. SDP tukee Ukrainan itsenäisyyttä, suvereniteettia ja jälleenrakennusta osana kansainvälistä yhteisöä."

"Vasemmistoliitto tuomitsee jyrkästi Venäjän hyökkäyksen Ukrainaan ja vaadimme sotatoimien välitöntä lopettamista. Hyökkäys loukkaa räikeästi Ukrainan itsenäisyyttä, suvereniteettia ja kansainvälistä oikeutta. Suomen on autettava hyökkäyksen kohteeksi joutunutta Ukrainaa."

Joten siinähän typerys öyhötät, kun totuus on tuossa.

Äänestä
  • Turha yrittää persu- puupäälle selittää. Ovat niin sokaistuneet idolinsa Putinin tekemisistä. Fasistinen diktatuuri on persun mielestä niin ihanaa.

    Äänestä

  • Ymmärtääkö tuo persu mitään ?

    Äänestä

Lahtarit on vaarallisia kaikille! ☠️

Äänestä

Perussuomalaiset ovat Suomen venäjämielisin puolue. Väksin ytitetään muuttaa Suomea venäläistyyliseksi fasistiseksi diktatuuriksi. Se on persun taivas.

Äänestä
  • Meehän punikki sinne putinin syliin itkee yhdessä putinin rosvokoplan joka on muuten hakaniemen herrat ja sama suomeksi sakoo joka varastaa tuttuun venäjän tapaan kaikilta.

    Äänestä

  • Miten se ilmenee?

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Meehän punikki sinne putinin syliin itkee yhdessä putinin rosvokoplan joka on muuten hakaniemen herrat ja sama suomeksi sakoo joka varastaa tuttuun venäjän tapaan kaikilta.

    Opettele lahtari kirjoittamaan

    Äänestä

Mistä sinä Persu tiedät yhtään mitään?
Olet pihalla ja sivistymätön elätti muutenkin.

Äänestä
  • Mikä sulle nyt tuli?

    Äänestä

Demareiden muslimiveljeskunta on Suomen islamilaisin puolue.
Kaikki viherpunikkien muslimiveljeskunnat tukevat islamisaatiota Suomessa.

1Äänestä
  • Voivoi kultsu.

    Äänestä

Jos suomen pönttöpää sossukat olisivat ikäänkuin olleet vallassa norjassa. Niin ei olisi 1700miljardia tai jotain sellaista summaa rahastoissa. Olisi 1700miljardia velkaa . Norjalla , tanskalla ja ruotsilla on eu parhaat sossukat. Suomen vasurit ovat täysin mummojen puulaaki tasoa..

Äänestä
  • Persu ei osaa kunnolla omaa äidinkieltään kirjoittaa ja on niin päisevänä.

    Äänestä

Älä puhu paskaa.

Äänestä
  • Miten paskaa puhutaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Miten paskaa puhutaan?

    Äänestämällä persuja se tulee ihan luonnostaan.

    Äänestä

Vasurit saa mitä ne on tilannut. Musut vaatii nyt musikkiopetukseen muutosta. Hurskastelevat SDP vasurimuusikot on nyt kusessa, kun heidän musikki ei kelpaakkaan musuille. Menikö vasurit omasta mielestä ihan kaikki päin p....tä.

Äänestä

Sanoo FSB agentti S . Tynkkynen….

Äänestä

Ylivoimainen Venäjämielisyys on äärioikeiston omaisuutta. Ei tarvitse kuin toimivat aivot ja maailman tapahtumien seuraamista.

Putin ja Trump tukevat Euroopan hajoittamista niin taloudellisesti kuin poliittisella retoriikallaan.

Kun Euroopan pienet valtiot on saatu sekasortoon ja keskinäisiin riitoihin, on nuo haaskalinnut heti raadoilla.

Tässä ei ole edes kommunismi enää uhkana, paitsi Venäjällä saattaa taas tulla punainen vallankumous kansan köyhtyessä.

Putin ja Trump ovat diktaattoreja, jotka eivät tippaakaan välitä omasta kansastaan.

Haluammeko Suomen jatkavan nykyistä linjaamme, ja lahjoittaa Suomen luonnonvarat mineraaleineen ja puhtaan juomavetemme joko Putinille tai Trumpille?

Vanhoja kuoleman äärellä olevia egopellejä, joilla ei ole enää mitään menetettävää.

Äänestä

Jo vuodesta 1918.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ensinnäkin vasemmistossa on edelleen venäjämielisiä kiistatta. Vasemmistolla on esim. venäjämielinen Naapuriseura ja Naapuriseuran Sanomat jossa levitetään venäjän valeita.

Toisekseen vasemmistopuolueet pitävät erittäin paljon islamista ja muslimeista, vasemmisto puolustaa muslimeita aina, ja vasemmisto saa muslimeista myös äänestäjiä - siksikin he ovat tärkeitä vasemmistolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu