Isotuloisten verotus..

Pari prosenttia. Lisää ei näy heillä missään...eikä he ole tulevia isoja eläkkeitä edes maksaneet..
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aika moneen kertaan tuo pari prosenttia! Katsoin 2025 verotaulukosta hyvien ansioiden verotusta ja otin sinulle 2 esimerkkiä:

100'000 €/A 8000 €/kk verot 41'000 eli 41,1%

250'000 €/A 20'000 €/kk verot 127'700 eli 51,1%

Kyllä hyväpalkkaiset aika paljon yli 2% maksavat, sitähän sinä ehdotit! Jos ovat palkkatyöläisiä niin kyllä siitä eläkevakuutusmaksut peritään!

Äänestä

Suomeen eläkekattoraja heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pari prosenttia. Lisää ei näy heillä missään...eikä he ole tulevia isoja eläkkeitä edes maksaneet..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu