Kotiin tunkeutumiset

Onko todella noin vähäpätöistä tuo meidän kansanedustajajakaarti,että pitää valittaa julkisesti kotiintunkeutujista???.Eikö myös heillä ole vasttuuta omista asunnoistaan ja sinne laitettavista turvalaitteista,kun pitää huutaa yhteiskuntaa apuun.Avutonta ja vähävaraista porukkaa.
1072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Alisa Nykänwn

Äänestä
  • Persujen ja Kokoomuksen keksimä "vaali" puhheet. Voeha hyvvee päevää. 😝👎

    Äänestä

Uskokoon tuonkin ken tahtoo, minä en. Mitä tekee normaalilla aivotoiminnalla toimiva ihminen? Soittaa tietenkin poliisille. Nämä paska-aivot ei edes huomanneet mitään, ennen kun tyyliin viikon päästä. Sitten yx idiootti sano eduskunnassa "joku oli käynyt mun kotona, oli valot päällä", muistamatta itse sammuttaa valoja, toinen oli kännissä paskonut pöntön täys ja unohtanut vetää ym ja siitä se lumipalloefekti lähti. Nyt on käyty melkein kaikkien luona ja tämä nyt ulostullut kokkareapinakin inisee, kyselis kakaroiltaan ja muijaltaan. Ryypänneet päänsä pehmeiksi veronmaksajien piikkiin. Hauskinta on se, että poliisi tutkii törkeänä ryöstönä vaikkei keltään ole viety mitään! Vittu, mitä saatanan sooloilua. Vaalitemppu.

1Äänestä
  • Tuollaiset minun kotonani oli käyty -tempuilla vaalityötään tekevät kansanedustajat pitää änestää ulos eduskunnasta.

    Äänestä

Tässä taitaa olla jotain yliluonnollista

Äänestä

Tuollaiseen teatteriin ei normaalijärkiset kykene.

Äänestä

Ja vielä turvallisuusalan erikoisalanasiantuntia Jarno Limnell eikö häntä yhtään hävetä tulla julkisuuteen,kun ei ole suojannut kotiaan turvalaitteilla joita on saatavilla vaikka kuinka paljon.

1Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Eihän se vähäpätöisyyteen liity, jos tuollaisesta valittaa. Vähävaraisuudesta, mitä sinä siitä tiedät?

Äänestä
  • Tuollaisilla liksoilla ja tiedoilla luulisi korvien välissä koputtavan,että olisi pitänyt suojata asuntonsa turvalaitteilla eikä tulla asian suhteen julkisuuteen.Julkisuustemppujahan nämä tällaiset ulostulot on.Onhan meidän muidenkin hoidettava omankodin tuvallisuus kuntoon tarvittaessa,eikä alkaa siitä mediaan ilmoittelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko todella noin vähäpätöistä tuo meidän kansanedustajajakaarti,että pitää valittaa julkisesti kotiintunkeutujista???.Eikö myös heillä ole vasttuuta omista asunnoistaan ja sinne laitettavista turvalaitteista,kun pitää huutaa yhteiskuntaa apuun.Avutonta ja vähävaraista porukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu