Heinäkuisia kokonaisena vielä???

Huomenna ois LA mutta tuskinpa tarttee lähteä synnyttämään...eli elokuiseksi todennäköisesti mennään... Mites muilla heinäkuisilla vai joko kaikki on "lastinsa" purkaneet?
5555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eli perjantaina oli La, eikä toukkanen ole kyllä antanut mitään merkkejä tulostansa!

Koitellaan jaksaa, eiköhän se sieltä jossain vaiheessa ulos tule, vaikka tiukkaa jo tekee :)

Minä 40 2

Äänestä
  • Mulla kans LA oli perjantaina ja nyt rv40 2!

    Vielä odotellaan, josko vauva haluais kohta tulla jo ulos...elokuulle varmasti menee, ei myöskään merkkejä synnytyksestä, josko ens viikolla sitten! :)

    Äänestä

  • kokonaisena kirjoitti:

    Mulla kans LA oli perjantaina ja nyt rv40 2!

    Vielä odotellaan, josko vauva haluais kohta tulla jo ulos...elokuulle varmasti menee, ei myöskään merkkejä synnytyksestä, josko ens viikolla sitten! :)

    Elokuiseksi mennään täälläkin. Viikkoja jo vaikka kuinka paljon. Tiistaina yliaikaiskontrolliin, katotaan mitä siellä sitten sanotaan. Kipeitäkin supistuksia on jo tullut muttei säännöllisesti ja verensekainen vuoto alkanut. Limatulppa tosin ei ole irronnut.

    Äänestä

.. täällä ollaan. Elokuun lapsi tulee meillekin.
Kipeitä suppareita jonkun verran öisin mutta hyvin on rauhallista muuten.

Äänestä

Juu kokonaisena ollaan täällä vielä. Tai no en kokonaisesta tiedä, kun hermot ainakin alkaa olla jo riekaleina. Huomenna alkaa ei enempää eikä vähempää kuin viikko 42, joten alan olemaan aikas tympääntynyt jo tähän raskauteen. Keskiviikkona viimeistään käynnistäävät, mutta jos pahimman kaavan mukaan menee ja ei ala kunnolla käynnistymään voi olla loppuviikko käsillä ennen kuin saa tuon vauvan ulos.

Jaksamista vaan sinnekin loppusuoralle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mamma 7/05 kirjoitti:

Huomenna ois LA mutta tuskinpa tarttee lähteä synnyttämään...eli elokuiseksi todennäköisesti mennään... Mites muilla heinäkuisilla vai joko kaikki on "lastinsa" purkaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu