Petteri Orpo on historian surkein Kokoomuksen puoluejohtaja.
Kukaan ei ole koskaan onnistunut tuhoamaan puoluettaan näin totaalisesti.
Mahtaa olla hauskaa tulevilla ehdokkailla.
Kukaan ei ole koskaan onnistunut tuhoamaan puoluettaan näin totaalisesti.
Mahtaa olla hauskaa tulevilla ehdokkailla.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Luotan Orpoon, maahanmuuttoon liittyvät asiat nostaa puolueen kannatusta.Kopran esiintyminen ja avautuminen siitä, että jo vuonna 2015 alkoi puolue kiristämään maahanmuuttoa. Minulle se oli yllätys, täydellinen sellainen. Onnistuminen A- studiossa näkyy kannatuksen nousuna yllättävän pian.
Jos eilinen keskustelu jäi näkemättä niin areena auki. Kopra näytti kyntensä, kiitettävä esitys.
Flunssa paranee yhdessä päivässä, ainakin aikaisempi.
Huomenna tv ykkösessä.
Flunssa ei parane tv:ssa.
Uskoitko Kopraa vai ? Hehheh.
Ei ole tänään ykkösellä. Kuumetta ja nuhaa.
Ulkomailla, flussa lähti taas nopeasti.
Puoluejohtaja Orpo olisi pitänyt vaihtaa jo silloin kun kaikille tuli selväksi, että rasismin vastainen tiedonanto oli vain valhetta ja persut saa käyttäytyä miten huvittaa, Orpo ei uskaltanut puuttua.
Kyllä se vaan näin on. Olin jo alunalkaenkin sitä mieltä, ettei P. Orpoa olisi pitänyt valita puheenjohtajaksi. Hänen olemuksensa ja puhekäyttäytymisensä on epäuskottava.
Orpon hallitus ei ole saanut muuta aikaan kuin köyhyyttä lisää muutenkin pienituloiselle kansan osalle.
Kopra ei ole tainnut koskaan tuoda esille mitään rakentavaa. Lähinnä keskittynyt edellisen hallituksen ja opposition haukkumiseen.
Kokoomuksen vaalipuheisiin on vähemmän luottamista, kun hallituksen aikaisiin puheisiinkaan ei voi luottaa.
Puolueen tuhoaminen on vain hyvä asia, mutta valtion tuhoaminen on paha juttu
Siinä sivussa on Suhmuroinut Googlen pilaamaan Suomen luonnon.
Antakaa miehen sairastaa rauhassa.
Sääli on sairautta kun kyseessä on tämä sadistinen kusipää!
Siirtyi pommisuojaan. Helppo täällä on huudella,j jos ei olla Kiovassa eikä flunssassa.
Ei tainnut kestää eduskunnan kyselytuntia...luiikki Kiovaan karkuun.
...
Nopea parantuminen.
Urpoilija lähti Kiovaan hakemaan tulevia vaaleja varten irtopisteitä Säälittävä jätkän niljake