Tylsäksi kun palasit sinne
Muutuit taas
Anonyymi-ap
6131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tyhmät jutut sinulla.
Oletko parempo
Hyvä! Sitten olen onnistunut
Palasi minne
No pelkkä kotona oleminen on helvetillistä paskaa. Niin tosin olisi tiskaaminenkin ja vanhustenhoito sekä hissit.
Voi hiton kuttu, jos ei kohta löydy töitä, jotka ovat muutakin kuin aspaamista, ruuanlaittoa, siivoamista tai hoivaamista.
Kissanainen juttukin on jo niin kulunut ettei huonommasta väliä.
Yritäpä olla kiinnostava, jos elämässä ei tapahdu mitään kiinnostavaa ja ainoa mistä juttelisi olisi tv-ohjelmat ja some. Olisi huomattavasti kiinnostavampaa jutella ideoista, visioista ja maailman tapahtumista sekä suunnitelmista, kuin mitä naapurissa tapahtui ja mitä tv-ohjelmia viimeksi katsoit.
Mutta, kun ei. Ole kotona, käy kaupassa ja joskus kirjastossa ja tyydy heihin, jotka elävät yhtä mielenkiinnotonta elämää.
Vaikka kuinka puhuttaisiin rikkaasta sisäisestä maailmasta, niin kyllä sisäinen rikkaus tarvitsee impulsseja ja virikkeitä, ulkoisesta, kokemuksista ja elämyksistä sekä sosiaalisuudesta.
Sorry