lähestyy toista kiusanteko mielessä? Niinpä. Ei voi kuin ihmetellä joudenkin pahuutta.
Minkälainen ihminen
Anonyymi-ap
15127
5Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
joidenkin
.. orpo,stup,purra..
Ei kannata välittää. Pskoja ihmisiä on ja yleensä he saavat tehdä toisille mitä haluavat
Mt-ongelmat.
Narsisti tai psykopaatti.
Esimerkiksi toisten identiteeteistä feikkiprofiileja väkertävät luihut huijarit eivät alempaa ihmispaskaa voisi olla.
narsisti, psykopaatti, identiteettivaras, huijari
Ja sitte ne ottaaki jo etäisyyttä, ku ovat jäämäs kii...
Saivat mitä halusivat eli pilattua toisen elämän
Mikä motivaatio sitten oli pilata toisen elämä? Ja onnistuivatko siinä?
Saivat hetkellisesti pilattua. Uhrilla on kuitenkin oikeasti niin paljon enemmän resursseja omasta takaa kuin kiusaajilla, joten tulee varmasti nousemaan elämässään.
Mitä järkeä on yksin taistella? :(
Olen hyvin oikeudenmukainen ihminen. En saa mitään tyydytystä vaikka minulle pahaa tehneet haiset saisivat elinkautisen, en edes usuta poliisia perään. Enemmän suren heidän inhimillisten puutteiden vuoksi. Jätän vaan heidät jos heistä on ollut vain haittaa. Koen olevani ihminen, jolla on paljon annettavaa toisille. Minun ei tarvitse laskeutua toisten ihmisten tasolle inhimillisessä mielessä vaan odotan ja oletan että minun elämässäni olevat ihmiset ovat samalla inhimillisellä tasolla kuin minä.
Ilkeä. Ilkeys tarkoittaa pahansuopaa, tylyä tai loukkaavaa käytöstä, puhetta tai asennetta, jonka tarkoituksena tai seurauksena on haavoittaa toista henkisesti tai asettaa hänet epäedulliseen asemaan.
Keskeisiä piirteitä ja merkityksiä
• Sanakirjamääritelmä: Se on substantiivi, joka tulee sanasta ilkeä (synonyymeja mm. pahansuopaisuus, häijyys, tylyys, kalseus, pahanilkisyys).
• Psykologinen näkökulma: Ilkeys ja katkeruus kulkevat usein käsi kädessä. Psykologiassa ilkeyden tai pahansuopuuden taustalla on usein käsittelemätöntä kipua, pettymyksiä, huonommuuden tunnetta tai heikkoa tunneälyä.
• Ilkeyden kohtaaminen: Asiantuntijoiden mukaan toisen ihmisen ilkeyteen ei kannata vastata samalla mitalla; usein taustalla on tekijän oma paha olo tai pelko tulla hylätyksi.
mutsis
Oliko tämä jotenkin käänteinen kirjoitus, siltä vähän näytti.