Minulla on ikävä sinua.
Kaipuu on kova, vuodet vain kuluvat.
Nyt ollut paljon vastoinkäymisiä ja synkkääkin synkempi syksy, eikä valoa ole näkyvissä.
Oma terveys jo reistailee.
Lähiaikoina tulee kyyneleet virtaamaan useamman asian vuoksi.
Tuntuu, että olen henkisesti loppu jo tässä vaiheessa.
En vain ole saanut laitettua viestiä ja nyt en enää kehtaa näin pitkän ajan jälkeen.
Tunteet pysyneet samana kaikki nämä vuodet, että elämän pitikin mennä näin.
Toivon kaikkea hyvää sinulle elämässäsi. ♥️
T. J mies
Kaipuu on kova, vuodet vain kuluvat.
Nyt ollut paljon vastoinkäymisiä ja synkkääkin synkempi syksy, eikä valoa ole näkyvissä.
Oma terveys jo reistailee.
Lähiaikoina tulee kyyneleet virtaamaan useamman asian vuoksi.
Tuntuu, että olen henkisesti loppu jo tässä vaiheessa.
En vain ole saanut laitettua viestiä ja nyt en enää kehtaa näin pitkän ajan jälkeen.
Tunteet pysyneet samana kaikki nämä vuodet, että elämän pitikin mennä näin.
Toivon kaikkea hyvää sinulle elämässäsi. ♥️
T. J mies
Vastaukset 56
Vanhimmat
oo pernillqn kans bro
Kerro hyvä mies kenelle kirjoittelet.
Joo, vaaditaan, eikun pyydetään lisää tunnisteita, kiitos.
Tai toisaalta tämä J on sitä mieltä, että kohde kyllä tietää, joten uskotaanpa häntä. Minä se en ole, vaikka pari juttua sopisikin, mutta... Ääh, peruspalstaharhaa mulla taas.
Vaan asiasta: myötätuntoisia ajatuksia aloittajalle, olitpa kuka hyvänsä. Hali.
Toi on jo aika hyvin tarkennettu, mieli maassa ja etukirjain, jos toinen on sen saman jo kokenut hänessä niin on minusta jo aika poikkeuksellisen hyvät tunnisteet, joita harvemmin täällä näkee?
joulupukki siis pukki
Voimia.
Jos tää ois rakkauslaulu, mä pyytäisin et sä jäät
Vannoisit, et vaikka kuin kävis, et minnekään sä mee
Oisit valmis kämmenet veril must kii pitää
Mut rakastan sua liikaa, siks en pyydä sult mitään
Muuta, kun
Lupaa et sä lähet
Jos jonkun muun kanssa sun huomisen sä näet
Se tulee sattuu mut jos niin asettuu tähet (Tähet)
Niin irrota sun kädet.
Hei viesti ei ratkaise mitään eikä se johda mihinkään mitä mielessäsi kuvittelet. On kahdenlaisia naisia täällä päällä maan:
Heitä ketkä sivuuttavat järjen oman parhaansa ja silittävät miehen päätä uskoen kaiken sinisilmäisesti.
Heitä ketkä kuuntelevat ja ovat olleet tietoisia omasta parhaastaan jo vuosikausia, perusten todellisiin ja paikkansa pitäviin faktoihin ja pitävät totuudesta kiinni loppuun asti.
En näe mitään syytä itsenäisenä naisena ottaa yhteyttä sinuun mies kaiken kokemani paskan jälkeen.
Jatkan elämää sillä tiellä, millä olen kulkenut avioeroni jälkeen ja minulla ei ole tarvetta hötkyillä mihinkään suuntaan, poukkailla sinne ja tänne. Kuvitella elää jossain typerässä päähänpinttymässä, että täällä elämässä olisi minulle naiselle tarjolla ilmaiseksi mitään sellaista, minkä voisin ottaa vastaan ja todeta, että se on nyt tässä ja olen onnellinen.
Tietä riittää mutta jään näille sijoilleni toistaiseksi, siihen asti kunnes elämä näyttää minulle jotain parempaa tai sitten ei.
Henkisesti loppu voi olla kuka tahansa ihminen ja juurikin tämän tunteen/olotilan kykenee ihminen tekemään itselleen hyvin helposti. Järkevä itsensä tunteva ihminen ei rakenna pilvilinnoja elämäänsä, jos niistä ei näy edes reunaa. Ei itsepintaisesti kuvittele, että tuolla on minulle suuri onni kun vain nyt uskaltaisin sen tekstiviestin lähettää täysin vieraalle ihmiselle.
Kaikki vaikuttaa aina kaikkeen, täysin 100% juuri se mitä on tapahtunut, ja mitä ihminen on joutunut sietämään eikä ole voinut tehdä asialle mitään. Rakkautta on siihen uskon, mutta sitä ei ole minun elämääni annettu eikä tulossa kauhalla. Itse se onni on löydettävä jokapäiväisestä elämästä ja kaikesta siitä mikä on rakentunut tuohon arkeen hiljakseen.
Kukaan ei voi nostaa sinua ylös masennuksen syövereistä, toivottomuuden tunteesta ja laittaa asioitasi parempaan järjestykseen. Ellet sinä itse halua juuri noin tapahtuvan ja yritä vain päästä kiinni normaalista elämästä. Täällä palstalla tulee ja syntyy hurjia hurjempia väärinkäsityksiä ihmisten välillä. Ole tänään toisenlainen kanssaihmisille ympärilläsi ja lakkaa kuvittelemasta jotain sellaiste, mitä ei koskaan ollutkaan tai tullut elämääsi.
Mielikuvasi ei ehkä perustu totuuteen ihmisestä kenet luulit tuntevasi läpikohtaisin ja ketä uskoit saavasi koskettaa uudelleen vaikka et sitä oikeasti ansaitse eikä se muuta elämääsi mitenkään.
Jokaisella ihmisellä täällä on itsemäärämisoikeus omasta elämästään niin kauan kunnes se otetaan pois sairauden vuoksi virallista tietä. Kukaan kanssaihminen ei voi täällä tulla silmiesi eteen ja sanoa sinulle päin naamaa, että minä olen hän kuka määrää sinun asioistasi.
Jos et toivo toiselle ihmiselle/hänen elämäänsä mitään hyvää. pidä silloin mölyt sisälläsi ja lakkaa valehtelemasta siitä mikä oikeasti olet ja keksimästä tekosyitä sille, miksi juuri toimit näin.
Its teen päätökset siitä mitä syön, minkä verran syön ja mihin käytän rahani. ja kenen kanssa seurustelen tulevaisuudessa ja millä tavalla.
Elämäni on valitettavasti täysi ja siihen ei sovi enää uusia ihmisiä, ei ainakaan vasten omaa tahtoani ja tietämättä kenet saan.
Minun elämä ja sinun elämäsi! Kaksi erillistä elämää eri suunnilla vikoineen ja puutteineen. Ei mitään yhteistä ole ollut koskaan eikä voi tulla mitään sellaista mikä ilahduttaisi.
Mikä oli trollaava aapeeäijä blaastin ydinsanoma- älä mulle märise vai mikä? Oli niin paljon porinaa vailla päätä tai häntää, mutta se "vissiin" kuuluu tähän teatteriin
Ei koskaan ole liian myöhäistä laittaa viestiä, ellei toinen ole kuollut. Sinuna laittaisin. Jos tunnet häntä yhtään, tiedät että hän ei reagoisi ilkeästi.
Komppaan tätä! Aloittaja tarvinnee nyt juuri tukea ja ystävää... Toki en tiedä todellisuutta ja ihmisiä tietenkään.
Sinä se ap jaksat toiselle tuputtaa toisten puolisoita,eiköhän he löydä puolisonsa,ilman sinun tuputtamista!
Aloitus ei ollut minulta.
J mies
Hih, 300000 tai 400000 muutakin J miestä vois tulla saman kommentoimaan.
Tiedän sen kulta👍🩷
Tiedän rakas
Tiedän. Niillä j Miehillä joita tunnen ei ole ikävä . Ovat hyvän päivän tuttuja.
Ja mihin tällainen passiivisaggressiivinen nyt perustui?
Mihin koet aapeeäijän dramaturgian perustuvat? Katso sisimpääsi ja löydä vastaus. Tai kaikki jiit ns
Minullakin on ikävä sinua, vaikka mietin täällä, että oletko se oikea?
Mutta kun vaan tuntuu silleen, että olet juuri hän...
Samoin minullakin on ollut varsinkin henkisesti tavallista synkempi syksy, johtuen osittain huonosta kesästä, kun liian paljon satoi.
D-vitamiinitasot on varmaan alhaiset. Popsin pillereitä purkista.
Siinäkin ollaan samiksia, että minunkin terveyteni on reistaillut. Verenpainelääkitystä muutettiin, kun rytmihäiriöitäkin on öisin.
Kuule, kehtaa vaan. Jos olet hän jota epäilen, niin mehän ollaan sovittu jo vuosia sitten, että kirjoitellaan viestejä silloin, kun ehditään ja jaksetaan. Eihän ne minunkaan voimat ole enää entisellään.
Tunteet ovat pysyneet samoina minullakin, ja kaipaan sinua paljon.
Kiitos, samoin kaikkea hyvää sinullekin elämääsi, terveyttä ja voimia! Pidä huolta itsestäsi! Terveisin "tiedät kuka"🫠❤️
Jk. Jos tai kun sinä olet se vanha (no ikinuori kuten minäkin!) vuosien takainen ystäväni, käyppä moikkaamassa siellä toisessakin ketjussa. Laitoin sinne viime viikolla tuttua musiikkia, josta tykätään...
"Kuule, kehtaa vaan. Jos olet hän jota epäilen, niin mehän ollaan sovittu jo vuosia sitten, että kirjoitellaan viestejä silloin, kun ehditään ja jaksetaan. Eihän ne minunkaan voimat ole enää entisellään. " Toden totta itsellesi vastailu etenkin tällä jiikirjainkonseptilla on ollut varma huomionkerääjä täysin käsittämättömistä syistä aapeeäijä
Mitä tarkoitit, että lähiaikoina tulee kyyneleet virtaamaan useamman asian vuoksi?
Toivottavasti et ole se J-mies ketä nyt ajattelen, toki en toivo kenellekään vastoinkäymisiä mutta en varsinkaan hänelle/sinulle. En ole kuullut sinusta mitään sitten viime näkemän, en tiedä yhtään mitä sinulle kuuluu. Minä tiedän kyllä miltä terveyshaasteet tuntuvat. Toki minulla ei ole kuitenkaan mitään todella vakavia sairauksia ja olemassa oleva vaativin sairaus on tällä hetkellä hyvässä hoitotasapainossa, mutta tulevasta en voi tietää. Terveyshaasteet kuitenki rajoittavat elämää tavalla tai toisella. Minullakin on ollut aika vaikea syksy, siis noin muuten, mutta yritän vain porskuttaa eteenpäin ja asennoitua, vaikka se vaikeaa välillä onkin. Yritän sitten aina muistaa että jokaisella meistä on omat ristimme, milloin mitäkin kenelläkin ja asioilla on tapana kuitenkin aina jotenkin järjestyä.
Mulla on sun numero tallessa vaikka sille ei käyttöä ole ollutkaan. En ole odottanut sinulta viestiä tai soittoa ja olen ollut tavallaan helpottunutkin että et ole ottanut yhteyttä. Se ei kuitenkaan tarkoita että en välittäisi sinusta. Tiedät kyllä mitä ajan tällä takaa jos olet hän. Ja tiedän että et kehtaisi enää ottaa minuun yhteyttä. Irl olisi helpompaa jos näkisimme, jos olisi sitten mahdollisuus jutella, mutta kun sitäkään ei aina ole.
Minäkin toivon sinulle kaikkea hyvää ja toivon että asiasi järjestyvät. Olet minulle tärkeä ja olet tuonut paljon hyvää elämääni pelkällä olemassaolollasi, vaikka sinun on ehkä sitä vaikea ymmärtää. Ja kyllä me vielä tapaamme.
Haluan vielä lisätä, että jos haluat laittaa viestiä niin laita vaan, kyllä minä sinulle vastaisin enkä ajattelisi siitä mitään huonoa kuitenkaan. Tiedän vain että kynnys viestin laittamiseen on todella suuri.
Sulla on sentään numero...minulla se on kadonnut. Ei ole mitään mahdollisuutta ottaa yhteyttä jos ei sattumalta kohdata jossain. Toivoisin että hän laittaisi viestin jos numeroni on edelleen tallessa. Vaikka nyt joulun alla "Hyvää Joulua! T ..."
Et ole ap? Jos olet, niin et ole hän keneen viestissäni viittaan. Tämä oikea Jmies ei vahingossakaan hukkaisi/hävittäisi numeroani puhelimestaan, se on hänelle kuin aarre jota hän vartioi ja suojelee vaikka sille ei käyttöä ole ollutkaan. Minä vain tiedän tuon.
Jahas, aapeeäijä tämä ketju taitaa olla tällainen terveysasiapainotteinen nk ehtoopuolen ketju, jossa ollaan jo siinä pisteessä että terveysasiat on se millä hiljaisuus täytetään
Siis jos kyseessä olisi hiturihemmo oikea kanssakäyminen tai joku suhteen tapainen. Oli vaikeasti ymmärrettävä vitsi, kyllä se siitä verkon sanojen lähettiläs
Sellaista se on kun on assaintmenttina löytää jotain mitä ei itsekkään tiedä mitä sen pitäisi olla. Jotain tuttu us tekijöitä tmv vissiin. Niinku mitenn?
Tiedän, ettei tämä viesti ole minulle tarkoitettu. Toivon sinulle kuitenkin voimia ja valoa päiviisi. ❤️
Kun luin tekstisi, minullakin alkoivat kyyneleet valua silmistäni, ja rinnassani tuntui polttavaa tunnetta. Huolestuin hänestä ja toivon sydämestäni, että hän voi hyvin.
Minullakin on ollut viimeisen vuoden aikana vaikeaa, ja olen ollut henkisesti rikki. Kaipuu häntä kohtaan on välillä voimistunut, ja sydämeni on ollut todella levoton. Tunteeni häntä kohtaan ovat kuitenkin säilyneet lempeinä. Vaikka ikävä häntä kohtaan on välillä tuonut levottomuutta sydämeeni, olen saanut myös rauhaa häntä ajatellessani. Ajatus hänestä on tuonut lohtua levottomuuteeni.
Jos hän joskus päättää ottaa minuun yhteyttä, olisin onnellinen, tapahtuipa se missä vaiheessa elämää tahansa. Hänellä ei ole mitään määräaikaa, eikä hänen tarvitse miettiä, onko liian myöhäistä.
Vaikka minulla ei ole hänelle mitään konkreettista annettavaa, sydämeni kuuluu hänelle ikuisesti. Hänen nimensä on painunut syvälle sydämeeni, ja hänellä on siellä aina oma paikkansa. ❤️❤️❤️❤️
"Kun luin tekstisi, minullakin alkoivat kyyneleet valua silmistäni, ja rinnassani tuntui polttavaa tunnetta. Huolestuin hänestä ja toivon sydämestäni, että hän voi hyvin. " Onko sulla huru-ukko aapee joku vetissi naisten kyyneliin tai ylidramaattisiin huolen tunteisiin ku kirjoitat aika usein juuri tämäntyyppistä skeidaa?
Ei taida olla aapeeäijä kukaan marginaalille tuttu tyyppi. Oliko montakin eri vaihtoehtoa- esim 5-6?
Psykedeelisintä ikinä. Noh, ducks in the row thus or what evö
Päivä on ehtinyt iltaan ja tämän anonyymipalstan yksi päivän parhaista ketjuista/avausviestistä on kirvoittanut ison lauman naisia vastaamaan. Toiset lyhyemmin, toiset pitemmillä viesteillä.
Anonyymi-ap voisi tulla kertomaan meille, kuka vastanneista naisista on vahvimmin hän, jolle Ap tuon aamuisen kaipausviestinsä osoitti.
Itte oot kuuppaukkeli aapeeäijä kirjoittanut nämä sentimentaaliset hölön pölöt
Miten hän tietäisi keneltä. Et kerro edes hänen kirjainta
Sillä ei ole enää numeroa, eikä muita mahdollisuuksia ottaa yhteyttä.
Miksi ei ole? Miksi et kertonut hänelle syytä siihen?
Miksi tuollaisia kyselee "aloitus ei ollut minulta"-sekoittaja?
En tiiä jos saa liksaa siitä? Sarkasmia arjen arvailijat
Itselleen myönteinen puhe auttaa jaksamaan ja asettamaan tavoitteita. Itsemyötätunto. No ei se ikävään auta jos kaipuusta kyse.
Tämä aloitus jälleen tällainen provokaatio, jolla joku huutelee puskista ja naureskelee, kun ihmiset luulevat tekstin olevan heillem.
Tämä aloitus ei ollut provoksi tarkoitettu, jos niin luulit.
Päivä ehti jo vaihtua uuteen, kun yö meni kovien kipujen kanssa valvoessa.
En ole masentunut, vaikka tuossa joku jo niin mainitsikin.
Kun huolehtii toisten asioista, jää omat vähemmälle. Kroonisten kipujen vuoksi unet ollut mitä on ja muuta surua tulevien hautajaisten odottelun lisäksi. Sitä alkaa voimat olemaan vähissä, ettei oikein mitään jaksaisi tehdä.
Ajatukset kuitenkin toimii ja rakkauden kaipuu sydämessä yhä vain jaksaa toivoa läheisyyden lämpöä.
Olen tunteellinen mies, vaikka en sitä avoimesti toisi esiin.
Elämäni on ollut karu ja olen pahoillani, jos olen naisen tunteita loukannut. Jos minut ahdistetaan nurkkaan, yritän puolustautua. En ole täydellinen ja sitä en ole koskaan edes väittänyt.
Olen vain yrittänyt selviytyä elämästä ja voin sanoa, että helppoa se tie ei ole ollut.
No, tässä kuitenkin vielä ollaan ainakin hetki.
Naiselle, joka on paikkansa ottanut sydämestäni voin vain antaa sanat..
Ajattelen sinua♥️
J mies
Aika mautonta aapeeäijä että kehittelet usein tälläisiä dramaattisia tarinoita esim läheisten poismenosta, milloin on mumma äiti tai isä menehtynyt jne. Huomionhakuisuudellasi ei ole mitään rajaa, etenkin kun esiinnyt naisena kertoillen esim todella graafisia synnytyskertomuksia, jotka on rakennettu vähän päin mäntyä. Vrt huusin, vetäkää se ulos ja päästäkää minut puntarille ja solariumiin tmv yhtä uuvattia. Huom- viimeisen kerran kirjaimen henkijöijät luopukaa viimein ajatuksesta, että aapee olisi tämä kirjain minkä pistää ja siten jollakin tavalla tuttu ja myös silloin kun teatteri kulkee niin päin, että joku nainen kirjoittelee tälle jiille, että jompikumpi tai kummatkin olisi jollain tavalla tuttuja joillekin. Se on ihan ehtaa psy koottisuutta
Totuusko satuttaa, vai mikä maksaa sivun/ ketjun jumittaja? Ilmaisutyyli ei vissiin vastaa oletuksia
Uusi päivä alkoi jälleen ja mitä kummia täältä nyt näkee vastaillun, meni pilalle koko aloitus nyt.
Tuo aiempi viestini oli toinen tänne palstalle kirjoittamani moneen vuoteen.
Jos sinun pää ei kestä, älä häiriköi muiden viestejä provo jankkauksillasi.
Kun puoli vuosisataa on takana, niin hieman nähnyt myös niitä elämän ei niin mukavia asioita.
Siitä kaikesta huolimatta rakkauden kaipuu sydämessä säilyy tälle ihanalle naiselle.♥️
Talvi tulossa, kylmyys paleltaa jo nyt.
Sinua ajatellen nainen jaksan taas talven yli.
Vuosia nyt yksin ja tunteeni sinuun säilyy yhä. En voisi edes kuvitella muuta vaihtoehtoa.
Kiitos ihanista hetkistä silloin kauan sitten ja hyviä vointeja tuleville vuosille.
J mies
Kuinka pitkän ajan?
edelleenkään en ole kiinnostunut tsi halua yhteistyötä.
Tunnetaanko me muka jostain?
Samoin ja ikävästi voi tulla ohan fyysisiä kipuja eikö,,,?,,,ainakin mulls
kiitod dsmoon
Kaikki tapaamani J-miehet ovat kakkineet, ettei "mene hyvä kakka turhaan"
Tekeekö ne aapeeäijä ounli vania vai kui?
Mitä vittua sä selität?
Mitä tämä Anonyymi00037 sekoilee täällä? On kommentoinut jokaiseen kommenttiin. Onko hänellä kaikki hyvin?