Somen persut puolustavat Amalgaamia hänen seksuaalirikosoikeudenkäynnissään. Seuraava looginen askel lie kutsua Amalgaami liittymään persuihin?
Amalgaami persuihin?
Anonyymi-ap
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Monesko aloitus tästä persupalstalla?
Meissä persuissa suurin osa Miran puolella. On se niin väärin, kun kokemattoman Miran nähden vetää kuivat.
Nyrkkikyllikkin käyttö on osoitus halveksunnata, että 38 v. naisesta ei enää ole nallin tappajaksi. Siitä jää elinikäinen trauma naiselle.
Me persut ehdotamme elinkautista tuolle miehelle, kun tuo kärrynpyörään pujottaminen ei enää ole mahdollista.
Kaikki niistä sinun itsesi kirjoittamia persuna taas esiintyvä antipersu moderaattori.
Ei mennyt ihan huti. Huhtasaari on kuulema pyytänyt Makwania ehdolle. Makean olisi ensin halunut käydä treffeillä maailman näteimmän persun kanssa.
Kokeile ap kykenisisitkö sinä kirjoittamaan vielä tätä skitsompaa avausta? Ja moderaattoria asialla se sairain asia näissä sinulle tyypillisissä sairaissa avauksissa.
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista"
https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
Miten monta SÄÄNTÖJEN VASTAISTA AVAUSTA ajattelit tänään kirjoittaa ap jonka ainoa tehtävä moderaattorina on valvoa että suomi24 palstojen sääntöjä noudatetaan?
Paitsi ettet sinä ap löydä ensimmäistäkään persua joka antaisi somessa tms. tukensa Makwanille. Niitä toki löytyessä niiden ollessa poikkeuksetta vihervassareita valtaosin naisia. Mikä on sairasta paskaa seksuaalirikosten muuttuessa näiden em:n toimesta muuttuessa suoranaiseksi hyveeksi asialla ollessa mamu kohteena nainen.
Useat persut puolustavat somessa Amalgaamia, mm. hänen lausuntoaan siitä että ei pitänyt uhriaan seksuaalisesti haluttavana. Persujen mielestä se oli hienosti sanottu.
Ja kun minä vaadin sinulta ap yhden esimerkin edellisestä sinä et sellaista löydä koska sinä valehtelet.
Anonyymi00002
28.10.2026 klo 22.11
Ja kuten aina ennenkin Purraa maalittava moderaattori sensuroi mielivaltaisesti viestejä joiden sisältö herraa ei miellytä. Sensuurilta tietenkin säilyessä itse avaus joka rikkoo sääntöjä. 😁😁
Anonyymi00002
28.10.2026 klo 21.55
ei jäänyt vihervassareihin jotka tuomitsi Purran pahantekijänä hänen joutuessa mamun seksuaalisen ahdistelun kohteeksi. Ilman että yksikään Purran tuomitsijoista olisi vielä tähän päivään mennessä tuominnut seksuaaliseen ahdisteluun syyllistynyttä mamua.
"Kari Uotin kommenttia kauhistellaan nyt kilpaa, mutta huomauttaisin, että kommentoijat laajentavat yhden oikeusjutun nyt kaikkien naisten asiaksi. Missä kohtaa tästä tuli sellainen?
Puolustuksen tehtävä on tuoda esiin syytetyn versio tapahtumista. Jos Amirkhani kertoo, että hän ei ollut kiinnostunut Luodista seksuaalisesti ja tämä asia on tapauksen kannalta relevantti, sen esittäminen kuuluu puolustuksen tehtävään. Kyse on Amirkhanin väitetystä suhtautumisesta Luotiin, ei yleisestä arviosta lähes 40-vuotiaiden naisten haluttavuudesta.
Syytetyllä on oikeus puolustautua myös silloin, kun hänen versionsa tapahtumista herättää vastenmielisyyttä. Yhteiskunnassa ei voida tehdä rajausta, että sallittua on ainoastaan sellainen puolustautuminen, joka varmasti miellyttää kaikkia täysin ulkopuolisia ihmisiä.
Seksuaalirikosasioissa suljetulla käsittelyllä suojataan ihmisten arkaluonteisia yksityisasioita. Tämä kohu näyttää, minkä takia nämä oikeudenkäynnit ovat yleensä suljettuja.
Ylipäätänsä en pidä kamalan järkevänä sitä, että varsinkaan poliitikot ottavat kantaa keskeneräiseen oikeudenkäyntiin suurella varmuudella."
Fiksujakin ihmisiä löytyy ohessa siitä esimerkkinä kopio Sanna Ukkolan kirjoituksesta.
v a l t a v a määrä sometuomareita kuorossa tuominneet Makwanin aikoja sitten tehden Luodista uhrin noloimmat kokoomus ministeri ja vassaripomo. Minun mielestä asian ollessa kuten se edellä esitetään oleellista kuitenkin se, että tuomioita uhreineen ei tule esittää ennen kuin oikeus antaa ratkaisunsa asiaan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ee63516b-8118-430f-9a71-ce697334cc90