mikähän siin on, että väkeviä ei tee mieli, mutta oluenhimo riivaa kuin Paholainen minua?
on tää vittumaista, mutta...
qweer
5759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla on asia päinvastoin, kaljaa en pystynyt pariin viikkoon juomaan ollenkaan,eikä edes tee sitä mieli, maha ei kestä sitä..parin kaljan jälkeen on varma,että paskat on housuissa!
Mutta Vissykossua kun aluksi väkisin ottaa se pysyy sisällä,mutta pää taasen ei kestä sitä.
Olen näistä syistä pillerikoukussa,alkaa olemaan epätoivoinen olo, kauhistuttaa jo ensiyö...aamulla pilleritokkurassa.
Paukkujen ottamisen vaara on todellinen!
Vaihda kokikseen.
KOKIKSEEN ? yäk yäk ja vielä kerran YÄK !
On se kliffaa kun kaikenlainen pään sotkevan aineen himo on poissa. Ei veetuta yhtään!
Sitten vois veetuttaa jos jotain ottais, ja raskaasti. Onneksi ei tarvi, ainakaan tänään.
Jotkut ovat saanneet oluen himon jo äidinmaidossa. Se on sitten myöhemmällä iällä aktivoitunut kun aine on uudestaan "löydetty". Yleensä tyypillistä olutjouppojen äitejen perillisille. Joskus pienemmätkin määrät ovat voineet aktivoida.
En tiedä missä määrin vanhemmat ovat vastuussa lastensa - aikuistenkin - juomisesta. Katsoisin kuitenkin, että ainakin jossain määrin ovat kun kerran tilanteen tähän ovat johtaneet. Oluen runsas käyttö on kallista. Jossain määrin vanhempien tulisi tulla vastaan tässä.